Miluj blížneho svojho

Miluj blížneho svojho
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136872/miluj-blizneho-svojho-136872.jpg 5 1144 1144

Útek z Nemecka pred nacizmom. Ďalší z typických remarquovských románov. Aj tu sa musia ľudia na prahu druhej svetovej vojny spoliehať na vlastný dôvtip a odvahu. Iba tie spolu s láskou a priateľstvom im môžu pomôcť preniesť sa cez smrť a zradu. Ak sa vám život zdá neznesiteľný, prečítajte si Remarqua.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Liebe Deinen Nächsten, 1939

Lenka Žofka
14.11.2012 4 z 5

Kniha mě nadchla - můj první Remarque. Čte se sama a člověk hrdinovi prostě celou dobu drží pěsti....

maximka
10.11.2012 5 z 5

Se zaujetím jsem se ponořila do života těch, kteří se ničím neprovinili, a přesto byli stíháni a neustále se museli ukrývat. Stále se mi zdálo, že jsem knihu už četla, některé pasáže mi přišly velmi povědomé. Silný příběh, kvalitní kniha.

St. Jimmy
11.06.2012 4 z 5

Tenhle příběh opravdu přinutí se člověka zamyslet nad obecnými hodnotami materiálního světa. Je těžké si představit, že nejen že nemáte naprosto nic, ale navíc nesmíte nikde legálně existovat, natož pracovat. Tuto atmosféru se povedlo autorovi převést na stránky románu naprosto bravurně. U hlavní postavy je vývoj, způsobený zkušenostmi z ulice, skvěle vykreslený a také nejvíce patrný.
Pro zajímavost dodám, že v době četby jsem byl stejně starý jako Ludvík Kern a opravdu nevím, jak bych si na jeho místě vedl sám.

vesirena
26.03.2012 5 z 5

jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla...je to již dávno, ale stále si pamatuji, jak dlouho ve mně doznívala...nebyla jsem v té době schopná číst něco jiného...musela jsem to nechat dojít...
Mám ráda autora a všechny jeho knihy mne dostaly, ale tato asi nejvíc...

escritor
08.01.2012 5 z 5

Je dobré si vpomenout, že uprchlíkem se může stát každý. Pak i jediná noc strávená v teple, jediný kontakt na známého někde v dálce, může být jistota k nezaplacení. Osudy lidí, kteří nejsou v mocenském uvažování elit bráni v potaz ukazuje kniha jako boj o důstojné přežití.

papaja
23.11.2011 5 z 5

Remarque je jednoznačně báječný autor, ovšem pokaždé, když od něj čtu nějakou knihu mám strach o všechny postavy, protože je "vrahem" svých postav, proto byla celkem příjemná změna, že mnoho postav tohoto příběhu přežilo a dá se říci, že příběh vlastně skončil dobře :)

panjan
07.10.2011 5 z 5

Remarqua jsem nečetl už dlouho a málem jsem zapoměl, jak krásné je číst Remarqua.

janacheca
29.09.2011 4 z 5

Dojemný příběh obyčejné dvojice mladých lidí, malá část se odehrává v Praze. Narozdíl od mnoha jiných Ramarquových knih optimisticky končí. Doporučuji.

Darkleynon
02.09.2011 5 z 5

Kniha rozšiřuje obzor a dokáže dojmout. Moje naprosto nejoblíbenější všech dob. Četla jsem třikrát, dvakrát brečela. Doporučuji.

zezeza
04.07.2011 5 z 5

Příběh války..avšak ne z pohledu vojáka, ale emigranta. Příběh o křehké lásce dvou lidí na útěku. Zajímavě působivé, nerve city, a přesto zalézá po kůži.

Patja
30.11.-0001 5 z 5

Skutečně velmi emocionální kniha. Dokáže utvořit obrázek o stísněnosti předválečné doby a trochu změní pohled na historii - například jsem do té doby netušil, jak bídně se chovaly státy okolo Německa k politickým migrantům a uprchlíkům.