Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258204/bmid_mraz-lC5-258204.png 4 3046 3046

Martin Servaz série

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva. Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Glacé , 2011

petrpospa
31.03.2020 4 z 5

Když před sebou vidím 600 stránek,mám trochu obavu, že to bude moc dlouhé, nudné, nezábavné, že to pro mě bude utrpení. V tomto případě nebylo. Velmi příjemná detektivka v novém prostředí, temném, zimním, depresivním. Tedy aspoň pro mě. V Pyrenejích jsem ještě nebyl, fyzicky ani v knize. Takže jsem četbu prokládal obrázky, mapami a dalšími zajímavými informacemi od přítele Gúgla...
A aby toho nebylo málo, ihned po dočtení knihy jsem si naložil kompletních šest dílů seriálu Mráz. Kniha byla pochopitelně lepší, ale ani filmové zpracování nebylo špatné. Hlavně však bylo jiné a scénář z knihy v podstatě jen vycházel. Z téměř epizodní Daniely se stala skoro hlavní hrdinka, děj se zjednodušil na pouhé konstatování skutečnosti a chybělo mi podrobnější vykreslení postav. Na to prostě v seriálu není prostor, stejně tak ani na poměrně akční knižní závěr... Snad jediné, co mě na taktrochujiném příběhu zklamalo, byla totální absence hezkých nebo aspoň sympatických hereček.
Knihu i seriál určitě doporučuji a čtyři hvězdičky chápejte jako aritmetický průměr z obou zpracování. A to je opravdu hodně vysoké hodnocení..:-)

m.valova
31.03.2020 4 z 5

Určitě jsem objevila další sérii která stojí za přečtení,jednu hvězdu jsem ubrala spíše z toho důvodu,že mi přišla kniha zbytečně zdlouhavá,a některé pasáže možná nepodstatné.Každopádně Epilog byl velmi zajímavý..Určitě se budu s napětím těšit na další díly.

Kopec91
31.03.2020 4 z 5

Mráz mě v první polovině moc nevtáhl.. Druhá polovina mě na druhou stanu nenechala knihu odložit. Trošku mě otravovaly dlouhé popisy, které ale knize dodaly na mrazivé atmosféře. Chvílemi se mi pletla jména (doporučuju si psát kdo je kdo). Servaze a jeho kolegy jsem si oblíbila. Ke konci knihy jsem snad ani nedýchala a do poslední chvíle jsem netušila, kdo za tím vším stojí. Konec byl pro mě překvapivý a měl spád. Určitě si v budoucnu přečtu i další knihy autora a vlastně se i těším na další Servazův případ :)

Barticek
30.03.2020 5 z 5

Skvělá detektivka! Měla spád od začátku až do konce a vůbec nevadilo, že měla tolik stran! Už se těším na další knížku od B. Miniera.

ivanaci
29.03.2020 5 z 5

Jak píší čtenáři dole... prostě pecka a to mám hrůzu z tlustých knih

moudivlacek
25.03.2020 5 z 5

První setkání s autorem a ještě taková bichle, trochu jsem měla strach, abych udržela pozornost, spíš jsem ale měla problém odložit knihu a také jít spát.
Každopádně velice rychle děj nabírá spád na několika frontách a i když člověk leccos vytuší, nic to neubere na dramatičnosti a dalších záhadách. Každopádně kriminalista Martin Servaz je člověk, který sice moc střílet neumí, ale za to má skvělou dedukci a intuici a touhu dopracovat se k pravdě.
Těším se na další díl.

Anna27
20.03.2020 4 z 5

Pokud má někdo strach z tlustých knih, tak tady se rozhodně bát nemusí. Děj vás strhne. Začnete ráno, večer máte dočteno. Napínavé, propracované postavy. Hned jsem se pustila do dalšího dílu. :)

Radim027
20.03.2020 5 z 5

Naprostá pecka.. není co dodat...

JancaKube
19.03.2020 2 z 5

Čekala jsem daleko víc. V knize bylo velmi zbytečného popisování, které mě nebavilo. Zápletka mohla být zajímavá ale nějak se jí autorovi nepodařilo zpracovat. Čekala jsem více zapojení ústavu. Celkově to bylo celé pomalé a překombinované. Ve chvíli, kdy už se čtenář raduje, že se něco zajímavého dozví, tak skončí kapitola.

dagsvob
16.03.2020 5 z 5

Tímto se Minier stal mým oblíbeným autorem...těším se na další díly.

Astral
14.03.2020 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

Jordyz
09.03.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Co víc dodat:-)

Polis82
07.03.2020 4 z 5

Naposloucháno jako audio kniha a můžu říct, že mě nevadilo stát v autě v kolonách. Hutná atmosféra a napínavý příběh...Doporučuji

zazinka2
03.03.2020 5 z 5

Výborná detektivka, napínavá, posledních 200 stran jsem doslova hltala a nemohla se od knihy odtrhnout. Občas byl i trochu problém vystoupit na správné stanici metra :D. Vraha jsem vůbec neodhadla a opravdu jsem byla z rozuzlení překvapená.

Pine
02.03.2020 2 z 5

Mráz jsem poprvé otevřela na pláži. Moje blbost. Do mě pralo letní slunce a v knize tančily sněhové vločky – to se fakt nedalo skloubit. K dalšímu setkání došlo až po 5 letech a nic by se nestalo, kdybych čtení odkládala ještě déle.
Na prvních 200 stran je třeba obrnit se nekonečnou dávkou trpělivosti, nic se tam totiž neděje. Vata, kterou Minier svou knihu vycpal, brzdí děj. Oproti tomu psychiatrický ústav byl využit minimálně. A to tam prý měli ty nejnebezpečnější týpky…. Něco překombinované, něco nedotažené. Chybělo mi napětí. Čí srdce si získal přecitlivělý detektiv? Moje tedy ne.
Dvě hvězdičky za nápad, poslední 4 kapitoly a epilog.

Eidalon
22.02.2020 5 z 5

Tohoto autora řady velmi úspěšných knih jsem zařadil do svého portfolia oblíbených autorů celkem nedávno. Čtyři příběhy s Martinem Servazem, časová posloupnost – Mráz, Kruh, Tma, Noc, za sebou mám tři z nich a čtvrtou čtu a i když jsem časovou posloupnost nedodržel, v četbě to zas až tak nevadí. Mám za sebou Tmu, Noc a Mráz a nyní čtu Kruh a i když vím, „co bych vědět neměl“ při četbě dílu 1, 2, nějak mne to až tak neruší.

Mráz je prvním dílem zatím čtyř knih s Martinem Servazem a z přečtených mne přijde zatím jako nejpovedenější. Autor zde má totiž velký prostor na rozvoj psychologie svých postav, nic není zatím svázáno předchozím dějem. Zdánlivě neuvěřitelný začátek knihy a situace s vyšetřováním smrti koně, jenž je ale zabit téměř rituálně se další děj rozvine do velkého příběhu, ve kterém není o překvapení nouze.

Čtenář je vtažen do prostředí horského kraje na pomezí Francie a Španělska se specifikou velmi zvláštní věznice pro mimořádně nebezpečné zločince s narušenou psychikou. A právě zde se Martin Servaz „seznámí“ se svým budoucím rivalem Julianem Hirtmannem. I když je zařízení zcela izolováno, přesto hraje společně se svými klienty i personálem v příběhu významnou roli.

Vyšetřování odkryje mnoho kostlivců ve skříni řady postav v kraji, sáhne hluboko do minulosti a závěr knihy je svými zvraty velmi strhující. Závěr je zcela nečekaný, kniha Vás udrží v napětí až do poslední strany. Velmi kvalitní čtení především pro milovníky tohoto žánru. Dávám plné hodnocení.

Jacobss
20.02.2020 3 z 5

Určitě nadprůměrná detektivka. Líbil se mi příběh i celkově postavy a jejich vystupování. Nicméně jsem se nemohl pořádně do knihy začíst, něco mi tam trochu chybělo. Dám šanci i dalším dílů ze série a uvidím, zda mě dokáží vtáhnout více do děje.

pavels36
19.02.2020 5 z 5

Líbilo se mi to, trochu připomnělo doby ala komisař Moulin. Je to prostě Francie se vším všudy. Hlavní hrdina a představitel série Martin Servaz je takový svérázný i chybující detektiv, který však svou tvrdou prací dojde k závěru a odhalí kdo je vrah. Tento styl detektivek mi nevadí a není v knize hluchého místa. Autor Vás nejenže vtáhne do příběhu,ale hlavně přinutí přemýšlet. Není to kniha na jedno odpoledne a skutečně stojí za to si jí přečíst pak Vás to přinutí i do dalšího dílu, který s tím trochu souvisí. Takže doporučuji pro milovníky detektivních zápletek.

p.pavlina
17.02.2020 5 z 5

Byla to má první kniha od tohoto autora a určitě si přečtu jeho další knihy. Příběh byl opravdu propracovaný, měl spád a moc dobře se to četlo.

davas
16.02.2020 5 z 5

Propracovaný ,velmi čtivý příběh odehrávající v atraktivním prostředí mrazivého počasí s výbornou hlavní postavou ...velmi dobré 5*