Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258204/bmid_mraz-lC5-258204.png 4 3046 3046

Martin Servaz série

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva. Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Glacé , 2011

Ladyewe
29.12.2016 5 z 5

Dlouho mě žádná kniha nepohltila, jako tato! Přinesl mi ji Ježíšek, přečetla jsem ji za dva dny a zítra si utíkám koupit zbylé dva díly :-)

triana
29.12.2016 5 z 5

625 stran přečteno za dva dny, jinak to nešlo :-). Úžasná detektivka, těším se na další díl...

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Říkala jsem si bestseller, to ještě nemusí znamenat, že se mně bude líbit. A on je skvělý, čte se sám. Hromada stran přečtená v nejkratším možném čase. Autor prostě ví jak na to. Mimochodem - zimu nemám ráda a tady je Mráz skutečně všude !.

mirunda
27.12.2016 5 z 5

Výborná detektivka, která se dobře četla. Do poslední chvíle jsem nevěděla nic :-)

SONP
26.12.2016 3 z 5

Od vzrůstu obliby skandinávských detektivek mám trochu problém se současnou nejpopulárnější podobou knižního detektiva. Buď je to opilec, feťák, zoufalec a nebo jiný typ totálního losera, který ale nakonec vše slavně vyřeší. A Minierův Martin Servaz není jiný: manželství má v troskách, přestal rozumět své dceři, miluje manželku svého parťáka, je to posera, neumí pořádně střílet a jeho zásadní devízou je znalost díla Mahlera a nepřeberného množství latinských citátů. Kniha oplývá výraznou mrazivou atmosférou a docela odsýpá, i když jsem si místy připadal jako v počítačové adventuře (jdi na místo A, získej indicii, přesuň se na místo B, tam se o ní zmiň a dostaneš další) a zápletka byla docela zábavná, i když v závěru trochu překombinovaná a některými postavami na můj vkus až příliš kopírující slavnějšího Hannibala Lectera. Počtení to však nebylo špatné a možná dám šanci i dalším dílům. 70%

vavajos
20.12.2016

Opravdu zajímavé,po serii severských detektivek příjemná změna. Děj mne od začátku nepustil a přistihl jsem se že na pokračování myslím i při práci. Musel jsem dát minimálně více jak hodinu četby denně a pěkně v tichu pod peřinou. Ideální na zimní tmavé týdny. Trochu mne zklamala postava psychiatričky, která se chovala spíše jako chovanec a strmý závěr propletených honiček ,zbytečných chyb profíků a natlačených rozuzlení smíchaných se soukromým životem detektiva Servaze. Pravda ,je třeba nechat něco na příště a z mého pohledu jsem to nevydržel ani den a jdu do KRUHU, doufajíc ,že padouch Hirtmann ukáže své pravé já...........

Lemurka
19.12.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy četla, i přes méně záživný začátek.

adlenka
07.12.2016 4 z 5

Jednoduše mrazivá. Četla jsem po nocích, venku mrzlo, větračkou fičel vítr... A bylo to skvělé od začátku do skoro konce. Za ten konec ve stylu agenta 007 beru jednu hvězdu, nemám ráda náhodná řešení.

Gracian1964
04.12.2016 5 z 5

Nerozumiem niektorým komentátorom, ktorí píšu, že kniha nebola zaujímavá od začiatku a pomaly sa rozbiehala...pre mňa to totiž bolo zaujímave už od začiatku a určite nepotrebujem, aby dej frčal v závratnom tempe, môže aj pomaly, pokojne kráčať, ide o iné...o atmosféru, nápad, postavy a tak ďalej...som rád, že som objavil tohto zaujímavého a kvalitného spisovateľa a už mám nachystanú jeho knihu Kruh...a ako som pochopil, knihy vraj na seba nadväzujú...čo je len dobre...dozvedel som sa užitočnú informáciu, ako sa správne obesiť...niežeby som to mal v dohľadnom čase v úmysle, ale ako sa vraví - človek nikdy nevie, že ano? Potom ma pobavil maličký autorov lapsus...no, Minier asi netuší, že Maďari nie sú Slovania, takže asi ťažko môžu mať slovanský prízvuk, hm...ďalší lapsusík spáchal pán či pani prekladateľka - pobavil ma výraz "indický rock"...autor mal zrejme na mysli "indie rock", čo znamená nezávislý, alternatívny rock, to len tak na okraj, asi som priveľký detailista...a milé bolo použitie postavy, ktorá sa síce v románe len mihne, ale o to viac pobaví, konkrétne mám na mysli slovenskú lesbičku, milenku kapitánky Zieglerovej, Zuzku Smatanovú. Autor zrejme netuší, že speváčka tohto mena je na Slovensku pomerne populárna...no dosť už týchto nepodstatností...kniha sa mi mimoriadne páčila, je brilantná a vrelo odporúčam každému náročnejšiemu čitateľovi....stretneme sa v Kruhu....

Marketule
23.11.2016

Jedna z nejlepsich knih co jsem kdy cetla! :)

tlllk
18.11.2016 4 z 5

určite táto kniha patrí k tomu lepšiemu, čo sa v poslednej dobe v tomto žánri vyprodukovalo. Aj vedľajšia dejová línia mala svoje čaro a dávala celej knihe trochu osobnejší ráz. Už sa teším na KRUH.

Pavlnka
12.11.2016 4 z 5

Za mě jen 4 hvězdičky. Začátek byl naprosto nezajímavý, konec otevřený pro další díl.

edith79
01.11.2016 5 z 5

Název této knihy je zvolen naprosto správně, protože z ní jde opravdu mráz po zádech. Mrazivá atmosféra, mrazivé prostředí hor, mrazivé nitro sériového vraha, mrazivý motiv. Co více si od knihy přát.

Kamil2
01.11.2016 5 z 5

Kniha s rozjížděla pomalu, ale po dvoustech stranách nabrala solidní tempo, kdy jsem hltal stránku za stránkou. Možná existují lepší, poutavější a napínavější thrillery, ale Mráz Bernarda Minniera splnil přesně to, co jsem od této knihy očekával a proto dávám plný počet bodů :-).

MKrat
29.10.2016 5 z 5

Dobře napsaná kniha, autor opravdu píše poutavě.. umí

Schamila
29.10.2016 5 z 5

Tak jsem právě teď tuto fantastickou knihu dočetla, dostala mě, první půle byla napínavá, druhá byla strhující - tak např. v místě, kdy doktorka z ústavu volá vyšetřovateli, aby mu řekla, na co přišla, jsem se přistihla, že rychle čtu, mám strach, abych mu to všechno stačila říct včas. V místech napětí se četlo a četlo a rychle, aby se vědělo, co bude a jak to dopadne. Moc fajn, těším se na další díly.

LuckaH2
24.10.2016 5 z 5

Zajímává zápletka - vražda koně i další případy v ponuré a strašidelné atmosféře, které přidává ústav... Četlo se mi to od začáztku dobře, neměla jsem problém, jak tu někteří píší, s pomalým rozjezdem, naopak mě to vtáhlo! Dějových zvratů je tam až až, napínavé to bylo také. Ještě lépší to musí být, číst to v zimě;-) Určitě si přečtu další knihy ze série.

Puntíkatýhrnek
14.10.2016 3 z 5

Ponurá atmosféra, ponurý příběh...v tom vidím jediná pozitiva příběhu, který na mě působí především vykonstruovaně. Hlavní postava třikrát vstane z mrtvých, aby nakonec celý příběh "vyřešila" lavina...Nechápu tolik pozitivního hodnocení. Pro mne to je průměrný příběh, chvílemi nudný, žádné strhující čtení..Co se týká zápletky, přestřelené a s trhlinami..Taky mi v příběhu chybí napětí, šmrnc, čtivost a nějaký pořádný, logický a uvěřitelný závěr...Mne tedy nešokovalo nic, snad jen délka příběhu...Určitě jsem už četla lepší knihy.

Marčullkas
13.10.2016 5 z 5

Po dlouhé době to pro mě byla "nářez" knížka jsem spokojená, překvapená a šokovaná! Příběh skvěle promyšlenej a napínavej!

Drahuš
11.10.2016 4 z 5

Začátek velmi zdlouhavý, prvních 200 stran jsem se musela hodně nutit číst. Potom postupný rozjezd a závěr výborný. Určitě doporučuji a hlavně vydržet až do konce.