Muž na úteku

Muž na úteku
https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72216/bmid_muz-na-uteku-Uk1-72216.jpg 4 2108 2108

Každý večer všetci Američania sledujú obľúbenú televíznu show, hru Muž na úteku. Každý večer majú možnosť vidieť, či súťažiaci aj ďalší deň unikol smrti v rukách tzv. Lovcov, vycvičených zabijakov. Muža na úteku predstavia televíznym divákom ako nepriateľa štátu a spoločnosti a ľudia pri obrazovkách i mimo nich sa môžu podieľať na jeho dolapení a zlikvidovaní. Na toho, kto prežije tridsať dní, čaká lákavá cena — bilión dolárov. Doterajší maximálny rekord je osem dní... Práve sa do hry zapája nový súťažiaci, Ben Richards, nekonvenčný inteligentný rebel. Vsádza svoj život, aby takto získal peniaze na lieky pre chorú dcéru. Podarí sa mu to? Po Mŕtvej zóne, Podpaľačke, Treťom oku a Mizérii sa vám dostáva do rúk Muž na úteku, ďalší úspešný román Stephena Kinga, jedného z najznámejších a najlepších autorov psychologického thrilleru v USA. Román je napínavou hrou na život a na smrť. Stal sa námetom pre filmové spracovanie, v ktorom hlavnú úlohu — muža na úteku — hrá Arnold Schwarzenegger.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Práca

The Running Man, 1982

Stirek45
13.09.2015 5 z 5

Jo tak tohle je moje kniha. Můj první román od autora a já jsem mu naprosto podlehla. Ke knize jsem přišla úplnou náhodou a to, že jsem na ní narazila v časopise a rozhodla jsem si jí půjčit. Nebyla jediná chvíle, kdy bych se nudila a konec mě naprosto dostal.

svatas007
11.09.2015 5 z 5

Ke knize jsem se poprvé dostal hned po jejím 1.českém vydání. A vzpomněl si pak později, když nás komerční televize začaly zásobovat různými soutěžemi a reality show.

V knize je krásně popsán svět rozdělený dle jednoduché logiky. Máš peníze - žiješ, nemáš peníze - zemři. Chceš-li si peníze vydělat, zkus to v naší show. Kniha má spád a úvodní ličení životních útrap hlavního hrdiny se silným sociálním podtextem, který dokáže ospravedlnit jeho (zoufalý) čin - účast v mašinerii zábavy. A na jednom lidském životě vlastně vůbec nezáleží, hlavně ať pobaví masy.

Až později jsem se dostal k filmu s Arnoldem. Ten film má s knihou společné jen některé věci - soustředí se na akční stránku příběhu a kompletně odsunuje sociální složku do pozadí.

Faustka
02.09.2015 5 z 5

Running Mana jsem dala na jeden zátah (no, skoro). Jinak to ani nejde.
… Zbývá 100
a čas běží ...

Zuziiik
28.08.2015 4 z 5

Nedávno jsem dočetla tuto knihu a je to jedna z těch, které chci mít ve své knihovně.......Velmi ráda se k ní vrátím. Naprosto souhlasím s panem Kingem - ten film nestál za nic...........Takže se usaďte, vezměte si raději knihu a ....vítejte ve světe reality show :)

romankrasa
28.08.2015

Thriller o společnosti, která je tak zvrhlá a znuděná sama sebou, že se neštítí jakéhokoli bezpráví. A snad bych v hlavní roli uvítal i Liama Neesona z 96 hodin, coby hrdinu a antihrdinu, který proti své vůli čelí vlastní smrti.

Protože dnešní doba se té Kingovské v mnoha ohledech podobá…

Dominka720
25.08.2015 4 z 5

Už dlouho jsem nenarazila na dvě knihy, které by si byly tak podobné. Myslím tím Běh o život a Hunger Games. Obě mají úplně stejné téma: Antiutopie a Reality show. Přesto se kniha četla velice dobře, akorát uprostřed jsem měla menší potíže se knihou prokousat.

Peleus
19.08.2015 4 z 5

Netradiční King. Skvělé a nadčasové ztvárnění principů reality show, tj. seďte, koukejte, konzumujte scénáristy připravené emoce, žvýkejte, pracujte, koukejte, konzumujte emoce...

Souhlasím s předešlým příspěvkem - konec je nedůvěryhodný.

dacek
22.07.2015 3 z 5

Kniha není špatná, ze začátku se čte dobře, v půlce trochu ztratí tempo, potom se děj potom zase rozběhne. Akorát události ke konci mi přišly příliš nedůvěryhodné až chvílemi nesmyslné. Jinak dobré oddychové čtení.

MikeDV3
01.07.2015 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Opravdu skvěle zpracované dílo.

vendy.b.
20.06.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Dokonalé vyobrazení toho, jak jsme stále více ovlivňováni médii.

1eliska1
30.05.2015 5 z 5

Knihu doporučuji každýmu, kdo má rád kratší a napínavý příběh. Knihu jsem přečetla jedním nádechem. Hlavní postava na mě furt přenášela její pocity, jakoby jsem v tý hře byla já. A konec? Prvně jsem si říkala, že to je asi chyba, ale pak jsem nad tím zapřemýšlela a přijde mi to, jako asi nejlepší ukončení. Takže shrnutí... Kniha byla úžasná :)

nereidka
20.05.2015 4 z 5

Uff, to byla kniha. Od začátku do konce jsem měla z této knihy takový stísněný pocit, asi také proto, jak samozřejmě hrdinové brali, v jaké situaci se nacházejí. Velmi doporučuji!

Terva
28.04.2015 4 z 5

Tento příběh se mi nezamlouval a vlastně skoro mě nebavil. Teprve Paul Michael Glaser vytvořil z této celkem slabé knížky kultovní záležitost. A ano, i Arnold Schwarzenegger se pod tím podepsal. Za zmínku stojí informace, že obálku nakreslil Petr Bauer, který toho má ve své dílně od Kinga a pro Kinga nepočítaně. Má velmi poutavé a krásné kresby. Laser to s ním vyhrál.

Markysek45
15.04.2015 5 z 5

Moje první kniha od Kinga a rozhodně ne poslední. Skvělý gradující příběh a překvapivý konec!!! Tak moc jsem chtěla, aby to dopadlo jinak, ale když jsem nad tím následně přemýšlela, byl to ten nejlepší možný konec. Silné poselství do naší zvrácené doby!

střapatá
23.03.2015 4 z 5

Děsivé, jak King na počátku 80. let dokázal předpovědět, jaké to bude v roce 2025. V podstatě není daleko od pravdy - svět se dusí smogem, reality show jsou stále praštěnější a je jich čím dál víc. Člověk má při čtení husí kůži, když si uvědomí, že to není jen příběh přitažený za vlasy, nýbrž přehnanější vykreslení nynější reality.

Norea
22.03.2015 5 z 5

Prvá kniha, ktorú som od neho čítala a hneď som si ju zamilovala. Páči sa mi myšlienka, problemaika, výstižné opisy prostredí a chakteristiky každej jednej osoby. Pobavila ma Kingova predstava budúcnosti a koncom ma priam paralyzoval rýchlou zmenou, nikdy by som nečakal taký koniec.

Mariona
23.02.2015 5 z 5

Vážně netuším, kde King bere tolik fantazie, ale příběh hrozně moc čtivý a konec nečekaný, líbilo se mi.

Nunee
20.02.2015 4 z 5

Dobrý, čtivý příběh a fakt dobrý konec. Super. Akorát nechápu, jak může být film tak moc jiný, ale to se děje skoro u všech filmů podle Kinga.... Kniha je prostě kniha :-)

ivana5609
16.02.2015 4 z 5

Velmi napínavý příběh se zajímavým koncem. :)

lucimark
16.02.2015 5 z 5

Můj první King a jsem naprosto spokojená. Nadšená. Už pár týdnů jsem se nemohla pořádně do ničeho začíst, a najednou přišel Běh o život a dokonale mě strhnul. Je to krátké, rychlé, akční, jednotlivé kapitoly nemají víc, než jednu dvě stránky, takže děj svižně ubíhá a to od prvního momentu. Hlavního hrdinu jsem si hned od počátku zamilovala. Zejména jeho sarkastický, drsný smysl pro humor a absurditu. A sociálně laděné téma o nerovnosti ve společnosti a manipulaci s masami skrze media mi také káplo do noty. Takže za mně plný počet.