My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8189 8189

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

pichcilka
29.07.2014

Ta knížka mě hned zaujala, a tak jsem si jí koupila a přečetla jsem ji jedním hltem. Přišlo mi to neuvěřitelné že se to vůbec mohlo stát a že se to děje. Taky se přikláním k názoru že by si jí měl každý alespoň jednou přečíst člověk potom pochopí dost věcí.

Amiran
29.07.2014 5 z 5

Přečetla jsem ji jednou a nezapomněla jsem na nejmenší detail. Všechno je tak opravdové. Cítila jsem všechno, co Christina prožívala. Od doby, kdy jsem přečetla tuhle knížku, neodsuzuje žádné narkomany. Nikdy nevíte, proč a jak. Předsudky - nemoc lidí. Ta holkja to neměla lehké a nikdy mít nebude, ale to může potkat kohokoliv z nás.

Makyta
25.07.2014 4 z 5

je to jediná kniha, kterou jsem si koupila a přečetl si ji i bratr (ten přečetl možná dvě knihy za život i s touhle). I jeho chytla natolik, že i když jsem si ji koupila já, tak jsem ji neviděla do doby než si ji přečtu. Je opravdu dobrá.

Kloky
23.07.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, u mě čtivost zapříčinil asi jazyk, kterým je psaná - dodává příběhu autentičnost. Možná i to, že se jedná o zpověď a ne vymyšlený příběh.

ritz
23.07.2014 5 z 5

Všichni mladí by si tuto knihu měli povinně přečíst, aby věděli, kam až je mohou nechat drogy spadnout, na jaké dno a jak těžce se dá z něho vyhrabat zpět.

kateriinah
22.07.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Obdivuhodný příběh ke kterému se budu vždycky ráda vracet.

paja0903
19.07.2014 5 z 5

Neuvěřitelně úžasný příběh. Christiane jsem hltala každé její slovo. Myslím, si, že tenhle skutečný příběh je mnohem lepší než některé vymyšlené knihy od nějakého začínajícího spisovatele, který náhodou napíše příběh a on se stane "Bestseller ". Christiane uměla svým neuvěřitelným vyprávěním upoutat pozornost čtenáře - příběh o kterém se sice nemluví, ale hlavní tématem jsou drogy, který svět a hlavně Teenageři prostě řeší každý den a musí to zkusit, protože drogy jsou něco co se nesmí.
Je to silný příběh a já to s Christiane hrozně moc prožívala.

KajaCh
18.07.2014 5 z 5

Příběh je tak neuvěřitelně silný, že jsem to přečetla jedním dechem. Zároveň mě to nadosmrti odradilo od drog, takhle dopadnout bych opravdu nechtěla.

differenthuman
15.07.2014 5 z 5

V deváté třídě jsme měli jako povinnou četbu Memento od Johna nebo jakoukoli jinou knížku s drogovou tématikou. Pamatuji si, když moje sestra měla tuhle knížku jako povinnou četbu ve druhém ročníku na gymnáziu. Hrozně jsem si jí chtěla přečíst, ale bylo mi v tu dobu asi 12 a máma mi to nepovolila. Teď jsem ani chvíli neváhala a šáhla jsem po ní, nejen protože to byla povinná četba, ale hlavně proto, že jsem si jí moc chtěla přečíst. A musím říct, že mě velice zaujala. Ještě pořád si neumím představit, jaké to muselo být v tomhle žít. I když je ten příběh odstrašující myslím, že by ho měly číst i děti. A tím myslím ve věku takových 13-14 let. Protože po přečtení téhle knihy se mi z drog zvedal žaludek ještě více, než předtím. Kniha je podle mého názoru hrozně čtivá, já jí přečetla během pár dní (přiznám se, že jsem četla i pod lavicí ve škole :D ) . Takže, pokud jste tuhle knihu ještě nečetli a chcete si přečíst něco "naučného", ale zároveň lidského, doporučuji tuhle knihu!

Carrie..
12.07.2014 5 z 5

Neuvěřitelná kniha ! Četla jsem ji nejméně 4x a pokaždé jsem uplně šokovaná ! Rozhodně se k ní ještě mockrát vrátím.. Tahle kniha musí zaujmout i naprostého "nečtenáře" .. Nejsilnější příběh který se mi kdy dostal do ruky a myslím , že už ho nic nepřekoná

Wilbur
30.06.2014 5 z 5

Místa spojená s příběhem Christiane a s Dětmi ze ZOO jak jsem je zachytil v září 2012: http://wilbur.rajce.idnes.cz/Wir_Kinder_vom_Bahnhof_ZOO_2012_My_deti_ze_stanice_ZOO_2012/

fantom12
22.06.2014 5 z 5

Podle mě je knížka tak úspěšná proto, že ukazuje dno, na které se může lidská osoba dostat. Většina čtenářů jistě doufala, že si Christiane konečně "šlehla" naposledy, že už nebude dělat prostituci, že se napraví. Snad v to doufali proto, že podvědomě tušili, že i oni samotní zažívají takové souboje, ale jsou mnohem menší a nedůležitější. A kdyby se Christiane mohla zbavit drog, tak i oni by mohli konečně namísto sezení před televizí zaběhnout svůj první kilometr, dokouřit poslední cigaretu nebo začít programovat. Bohužel to tak lehké není. Vždycky je tu "zítra", "později", "až se mi bude chtít, tak můžu"...

karolina1612
17.06.2014 5 z 5

Neskutečná kniha! Četla jsem ji asi 3x a ráda se k ní stále vracím. Příběh je skvělý. Není to žádný vymyšlený kýč, nic není přehnané, jen vše podle pravdy. Doporučuji a dokonce by si zasloužila víc než jen těch 5 hvězdiček!

Eridan
10.06.2014 4 z 5

Lehce depresivní autentická výpověď berlínské dívky o tom jak snadné je k drogám přijít a velmi nesnadné od nich odejít...

klarm
05.06.2014 5 z 5

Tato knížka mě dostala, až jednou budu mít děti telecích letech dám přečíst. Už mám koupený,, Můj druhý život,, jsem zvědavá jaký je.

Evickar
02.06.2014 3 z 5

Na počátku jsem knize chtěla dát jasné 4*, ale pak mě během knihy autorka začala rozčilovat s tím jejím věčným "cool" a "fetem" a jak byli všichni "sjetý." Děj se během knihy skoro nikam neposouvá, hlavní hrdinka se točí neustále dokola mezi odvykáním a fetováním. Její jednání mě neustále vytáčelo, až jsem si říkala, jak může být pořád tak blbá - ale musím vzít taky v potaz její tehdejší věk (14 let). Takže nakonec jsou z toho 3* :-)

kazinka
17.05.2014

Ja nevim, jestli bych to davala detem az tak povinne. Knihu mam rada, cetla jsem ji asi 5x, jako jedinou ze vsech, ale to jak tam popisuje svoje pocity pri kazdem pichnuti drogy, je take dost silne a obcas si predstavuju jake by to bylo...

jsemvlastovka
17.05.2014 5 z 5

Knihu jsem četla mnohokrát, protože mě drogová problematika baví, zajímá a fascinuje. Je to ve svém oboru klasika, kterou zná každý a téměř každý také četl, nebo alespoň viděl film (který je mimochodem skvělý také). Je zajímavé, že na mě kniha - a hlavně samá Christiane - po každém přečtení působí úplně jinak, než předtím.

Je to silný příběh, který mě naprosto vtáhl do děje. Nezřídka se mi vstává, že se do děje vžiju tak, že si ráno po probuzení neuvědomím, že to není můj příběh a mé problémy a jsem za to najednou hrozně vděčná :)

Také mi přijde, že tato kniha (a jí podobné) alespoň trochu vrací lidem lidskost a empatii... Protože většiina čtenářů knihy s hlavní hrdinkou soucítí, je jí spíš líto a fandí jí, aby se z problémů dostala, než aby si říkal "je to hnusná fetka a může si za to sama". Jenže přesně ten druhý postoj máme dodnes ke všem lidem na ulici s podobnými problémy, které tam potkáme. Jen proto, že Christiane nám dala možnost znát celý její příběh, ale lidé na ulici, na které se podíváme a okamžitě je odsoudímě, to udělat nemůžou... Jakto, že se na knižní a filmové "feťáky" díváme jinak, než na skutečné?

sipkulka
14.05.2014 4 z 5

Příběh silný ale v porovnání z mementem mi přišel takovej ...............nic moc extra tudíž 3 hvězdy to jistí .

JungmannL
11.05.2014 5 z 5

Opravdu silný příběh. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout.