Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7901 7901

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

sarka4699
13.02.2018 4 z 5

Kniha je napsaná čtivou příjemnou formou. Jen příběh až tak příjemný není, ovšem to je život. Rozhodně stojí za přečtení!

Marekh
02.02.2018 4 z 5

Ačkoliv je tato kniha určená pro mladší čtenáře, již po přečtení anotace jsem předpokládal, že mne zaujme a měl jsem pravdu.

Příběh mladých lidí, kteří se potkali a zamilovali se do sebe, postihla je však rakovina.. Líbilo se mi také, kdy hlavní hrdinka si oblíbila určitou knihu a jejího autora a rozhodla se ho navštívit v Amsterdamu společně se svým přítelem. Zároveň navštívili muzeum Anny Frankové.

Co mi utkvělo v paměti? I když člověk v životě nic nedokáže, nic po něm nezůstane, přesto je důležitý a nesmí se trápit tím, že ho svět nebude obdivovat, když zemře. Důležité je, že na něj budou vzpomínat ti, kteří ho milovali, byť by to měl být i jediný člověk na světě.

Citáty, které se mi líbily:

Bez bolesti by člověk nepoznal radost.

Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna.

postrach
28.01.2018 5 z 5

Komentovat nebudu.Přečetla jsem komentáře ostatních a je v nich vyjádřeno vše.Hrdinku příběhu,dokážu,trochu pochopit.Kdo nezažije nemoc na vlastní kůži a nemá doma nemocného pubertáka,tak nepochopí....Celkový dojem-super kniha.

sola_lupa
26.01.2018 5 z 5

Cesta do duše nemocného člověka, a to hlavně po citové stránce. Dobře se čte, také i pobaví, konec dojme za předpokladu, že jste velmi citliví, jinak asi moc ne, neboť konec je dost jasný. Je to milá kniha s tím správným humorem.
Co víc dodat? Asi snad jen, že některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna.

MT23
25.01.2018 5 z 5

Neskutečně dojemný a čtivý příběh.. Konec jsem obrečela.. :)

Zdenča22
24.01.2018 1 z 5

Veškeré knihy, které mají tak masivní reklamu a tak velké prodejní číslo nejsou nikdy tak dobré, jaké jsou na ně recenze. Strašný patos. Naštěstí jsem od knihy nic neočekávala, takže zklamaná nejsem, ale rozhodně tuto knihu nedoporučuju, a ani po jiné knize od tohoto autora nesáhnu.

janik08
23.01.2018 4 z 5

Velice dobře napsaná kniha od které se nelze odtrhnout. Přestože jsem se knihou spíše probrečela, stále jsem musela číst dál ... I když bylo jasné kam vše směřuje.
Kniha, která člověka donutí přemýšlet o životě a smrti.

Katulik86
17.01.2018 5 z 5

Asi stokrat lepsi nez Kateriny... Krasny,i kdyz smutny pribeh... Diky obalce bylo fajn,vedet koho si jako Hazel nebo Guse predstavit (akorat ten pocit,ze se liba Caleb s Tris mi trosku nesedel ;) ) Ale jinak knizku vrele doporucuji!

Diego123
05.01.2018 5 z 5

To nejlepší od Johna Greena. Dojemná a krásná kniha mě hned vtáhla do děje a nešlo se odtrhnout. Citáty v knize byly k zamyšlení a ihned se mi změnil pohled na svět. Doporučuji!! :))

Anastazie0810
02.01.2018 5 z 5

První kniha od autora a hned se z ní stal celosvětový bestseller...pro někoho to může být jeden z nejkrásnějších milostných příběhů.. a pro jiné klišé, které jsou občas tak typické pro "love story". Pro mě je to obojí. Je to kniha, která má v sobě pár klišé, ale díky kráse toho příběhu je přehlížíte. Podle mě zatím nejlepší kniha od J. G. Filmové zpracování je taky velmi povedené. Proto dávám 5*.

LaDouceBrise
29.12.2017 5 z 5

Milá knížka s pořádnou dávkou humoru, protkaná existenciálně závažnými myšlenkami a úvahami jako noční obloha hvězdami.

Přestože čtenář už od začátku ví, že tyto hvězdy hlavním hrdinům prostě nepřejí, prožije spolu s nimi jejich malou věčnost a naprosto, bezhlavě a z celého svého srdce si je zamiluje.

Ačkoli se mi to podle popisu zprvu jevilo jako taková klasická červená knihovna okořeněná smutným koncem, už teď vím, že si tuhle výjimečnou knížku prostě musím zase někdy přečíst. Mám nutkavou potřebu ji znova otevřít na první stránce a číst a číst...

Přiznávám, četla jsem lepší.
Četla jsem mnohem více knih zabývajících se smrtelnými nemocemi.
Ano.
Ale tahle neodmyslitelně patří k těm nejlepším.
Nečekejte žádné hluboké myšlenky. Jenže to ani není třeba, protože vám to všechno vynahradí Greenův skvělý styl psaní, vtipný a pravdivý a okouzlí vás uvažování Hazel a Augusta, kteří sice nejsou žádní velcí inteligenti, ale berou život takový, jaký opravdu je, a nebojí se to říct nahlas.

,,Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní."
Jsem se svou volbou spokojená jako ty, Auguste. Váš příběh mě zranil, ale je to pro mě čest. A taky zodpovědnost.

Nikcasmej
28.12.2017 4 z 5

Nejlepší kniha od J.G.! Děj opravdu vtáhne čtenáře do světa Hazel Grace. Nádherně napsaná a chytne každého. :)

Nikol1010
27.12.2017 4 z 5

Nejlepší kniha od Johna Greena, dojemná, příběh podle mě není tolik okoukaný a je bohužel stále aktuální

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

První z knih, kterou jsem od Johna Greena četla. Toto téma jsem skutečně nečekala a možná i proto mě příběh nadchnul. Přesto mám jeho jiné knihy raději. A ano, také jsem si pobrečela.

anonym411
26.12.2017 4 z 5

Kniha mě dojala ,ale nemyslím si ,že je nejlepší.V jeden moment jsem nechtěla dočítat knihu ,protože jsem věděla jak to zkončí ,ale stejně jsem se musela donutit ,abych zjistila konec.
V knize se objevují humorné sceny,filozovizcké myšlenky ale taky i sceny z realného života.
Nevím komu bych to úplně doporučovala spíše věk 12-16

infodenda
16.12.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila a pár slz na konci ukáplo.

elisa194
11.12.2017 2 z 5

Čekala jsem dojemný příběh u kterého si popláču. Ale kniha mě popravdě vůbec nebavila. Nedokázala jsem se začíst a najednou byl konec.

Naty2809
01.12.2017 5 z 5

Moje srdcovka, na kterou nedám dopustit. :)

iveta35
30.11.2017 4 z 5

Krásná kniha, moc hezky se čte...díky bohu za zdravé děti, všem, co to štěstí nemají, držím palce a přeji hodně síly !

IvetaM
21.11.2017 4 z 5

Po této knížce jsem sáhla, protože jsem toho o ní i o stejnojmenném filmu hodně slyšela a musím říct, že nezklamala. Je velmi čtivá, přečetla jsem jí za jediný den a to nepatřím zrovna k rychločtenářům :-) Nejvíce mě bavily duchaplné rozhovory mezi Hazel a Gusem i jejich humor mi byl blízký. Naopak postava a celková dějová linka kolem spisovatele Petera Van Houtena mi přišla tak nějak až neuvěřitelně přehnaná, a proto a také kvůli na můj vkus příliš useknutému konci hvězdička dolů...