Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7901 7901

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

Abia
04.06.2018 4 z 5

Tahle knížka není o smrti a rakovině, ta je o životě. O tom, jak si ho ceníme, když víme, že brzy skončí. Díky za tu humornou linku ve smutném tématu, ta mě bavila. I některá přirovnání a úvahy o smrti. Všichni chceme být milováni a tak se nevědomky stáváme granáty, které jednou vybuchnou.

Peťule115
04.06.2018 5 z 5

Co k ní napsat - skvělá a strašná. Jestli bych ji přečetla znovu - popravdě řečeno nevím. Smutné a krásné. Brečela jsem a po pravdě ještě teď když píšu jaká ta kniha je, mám slzy v očích.

Péťa1950
31.05.2018 3 z 5

Bez sentimentu se dá kniha číst, pokud jste boj s touto nemocí zažili . A i jako člen rodiny, ne přímo nemocný. Pak je na knihu jiný náhled. Příběh lásky a boje o každý další den mladých lidí, vlastně dětí a pohled dospělých. Nikdo nevíme, co nemocní skutečně prožívají.

Veru960
29.05.2018 4 z 5

Líbilo se mně to kvůli atmosféře něžné

Denisa153
29.05.2018 5 z 5

Neuvěřitelně smutný příběh. Ke knize si určitě vemte velké balení kapesníků - já brečela jsem jak želva. Musím doporučit i film, který se vážně povedl.

meinita
27.05.2018 4 z 5

neskutečně smutný příběh, velmi čtivě napsaný, nicméně mám raději knihy, které nezpůsobí tak těžké srdce.

Vendy7
25.05.2018

Doporučuji si tuto knihu přečíst. Viděla jsem jak film, tak jsem právě četla poté i knihu a i přes to, že je to velmi smutný příběh, tak jsem přečetla knihu a shlédla film jedním dechem.

prochajda
22.05.2018 5 z 5

Velmi smutný příběh o tom, že i za krátkou dobu se dá prožít malé nekonečno. Moc hezky napsáno, slzám se nedá zabránit.
"To je dobrý, Gusi. Je to dobrý." Bylo mi smutno po budoucnosti.
"Prožijme dnešek, jak nejlépe můžeme."

Mirime13
21.05.2018 2 z 5

Na autora i knížku jsem slyšela spoustu chvály. Jako první jsem viděla film, tak jsem veděla do čeho jdu. Ale knížka mě nijak neohromila. Podle mě byla průměrně napsaná. Nevím asi to prostě není můj šálek kávy....

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Bohužel mě příběh "nedostal" tak, jak jsem očekávala. Ano, jak naznačuje název, je smutný. Ano, oceňuji i celou filozofickou rovinu a těžké téma, které je vlastně velmi dobře zpracované. Plusem je i humorná linka, která se příběhem line hezky nenásilně a opravdu vás místy rozesměje. Ano, oceňuji i velkou čtivost, kterou je autor proslulý. Ale... nějak mi tam chybí více hloubky a možná i uvěřitelnosti (mnoho náhod?). Závěr je navíc takový... divný (zkusím bez spoileru - nemyslím to "hlavní", co se stane, ale spíš celý děj potom). Takže mám celkově dobrý pocit, ale "wow" efekt se nedostavil.

PetraBery
16.05.2018 5 z 5

Dlouhou dobu jsem se knize úmyslně vyhýbala až konečně přišel ten čas, kdy jsem si jí přečetla. Příběh lásky mezi Hazel a Gusem je smutný, vtipný a podáván s nesmírnou lehkostí, přesto s velkým poselstvím. Krásný křehký příběh, který za přečtení rozhodně stojí.

brijana
08.05.2018 4 z 5

Nejlepší kniha od J. Greena. Předpokládala jsem, že to tak dopadne, ale i přes to jsem si knihu užila. Nakonec ukáply i slzy.

Petro..nella
08.05.2018 5 z 5

Veselá zároveň smutná, u tehlé knihy jsem brečela jak malé dítě a zároveň mě i rozesmála

attila1
08.05.2018 5 z 5

Tato knížka jedině s kapesníkem. Silný,smutný příběh, skvěle napsaný, Doporučuji přečíst.

ikorka
02.05.2018 5 z 5

Po tomto zážitku mi dlouho trvalo, než jsem příběh v sobě zpracovala, abych se pustila do další knihy. Bylo to fakt silné až neuvěřitelné. PERFEKTNÍ!!!

e.s.e.t.
27.04.2018 5 z 5

Svět je nespravedlivej, svět je hnusnej a ošklivej... John Green mě v této knize totálně rozložil. Jsem ráda, že moje máma je stejná plačka jako já, jinak by si mohla myslet, že se mi stalo něco opravdu vážného. Takhle jí stačila věta (spoiler): "Mami, on v té blbé knížce fakt umře!" a ona pochopila moje záchvaty zalykavého pláče.. Bylo to krásný, doporučuju. Kupte si k tomu krabici kapesníků.

jolisek123
26.04.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, Johna Greena přímo zbožňuji (respektive jeho styl psaní). Moc dojemný příběh, který chytne za srdce, ke konci už jsem bulela jako želva:-)

may.t
25.04.2018 5 z 5

Nádherná kniha a skvělý film, u obojího jsem se sice díky slzám málem utopila, ale stálo to za to :)

Mikarda
21.04.2018 5 z 5

Přečteno v originále - jednoduše napsané, příběh skvělý, film skvělý. V každém případě musíte počítat se slzavým vodopádem.

Hakl54
17.04.2018 4 z 5

Silný smutný příběh. Co mi na knížce nesedlo byly názory a myšlenky těch " dětí". K jejich věku mi to připadalo nepřirozené.