Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7901 7901

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

Eliška12
15.10.2018 5 z 5

Tak úžasné , že se to ani nedá vypsat . Plné bolesti ,silné lásky , naděje a rakoviny . Nemoc zabije ale vzpomínky zůstanou . Protože mně docela dost zklamala Jedna želva za druhou , myslela jsem si , že tohle bude taky průměrné . Ale nebylo . Je jen pár knih , které jsou tak úžasně realistické a procítěné jako tato . Rakovinou život nekončí ,ale začíná ( ne vždy ale skončí dobře ). Prostě to všem doporučuju , je to nádherné a překrásné , miluju tu knihu a doufám , že si ji přečte co nejvíc lidí .

LuciíŠvarc
11.10.2018 5 z 5

Tahle kniha nepotřebuje žádný extra komentář. Jedním slovem úžasná! Doporučuji přečíst všem.

M_bookworm
10.10.2018 5 z 5

Tak nádherná kniha! Nedokážu slovy popsat, jak moc mě příběh zasáhl.

dencazrnu
08.10.2018 5 z 5

Nádherná a velmi smutná kniha. Tohle byla jedna z prvních knih, která mě rozplakala.

SeiyaOri
05.10.2018 2 z 5

Asi je to fakt tím, že romantický příběhy pro náctky nečtu, ale tohle mě nedojalo, rozesmálo jen místy. Nedočetla jsem, příběh mě vůbec nebavil.

Pythonissam
05.10.2018 5 z 5

Smutná knížka, která ukazuje na reálný život, jak to zde chodí. Mé oči u této knihy nemohly zůstat suché, je krásná a příběh Vás dojme.

JanaD1974
02.10.2018 4 z 5

Super, knížka smutná, ale ze života. Bohužel.

veronika8042
29.09.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla po filmovém zpracování a říkám si, škoda, že to nebylo naopak

melien
29.09.2018 5 z 5

Krásná kniha se smutným příběhem, který chytí za srdce, a nepustí. .

DeKo1996
05.09.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Čtením této knihy jsem si krátila nemocenskou a byla jsem z ní nadšená.. Tato kniha je jedna z mála, která mě dokázala rozbrečet. Příběh zároveň krásný, milý ale také velmi smutný..

Raada
29.08.2018 5 z 5

Knížka i film jsou krásné. Přečetla jsem jedním dechem. Ráda se ke knize zase vrátím. Příběh je smutný a krásný zároveň.

6839
27.08.2018 5 z 5

"Rozsvítil jsem se jako vánoční stromeček" Život je složitý a není fér.

Knihomolka10942
25.08.2018 5 z 5

Na knížku jsem se moc těšila a byla opravdu krásná. Po přečtení knihy jsem si pustila i film, a teda nevim jaké zpracování se mi líbilo více, (a to je co říct. Většinou to vyhraje kniha) Knížka je nádherně napsaná, procítěná a jsou v ní použité krásné citáty. Prostě krásné čtení!

KlaraPal
17.08.2018 5 z 5

Super knížka! Brečela jsem u ní a to se u mě ledajaké knížce nepodaří. Krásný, ikdyž smutný poutavý příběh.

Brunnetka
17.08.2018 5 z 5

Uaa. Naprosto úžasné. Kdysi jsem to ani nedočetla, ale teď jsem musela číst i v autě :D Naprosto depresivní příběh s luxusní dávkou černého humoru. I když je to absurdní, tak jsem se už dlouho takhle nebavila... Konec mě vytočil, nečekala jsem ho.

Verry148
13.08.2018

Pokud jste viděli film tak víte,že to je krásný a smutný příběh. Ale zase znovu opakuji knížka je lepší něž film ! A rozhodně stojí za přečtení ! Knížka se mi líbila. Byly krásně popsány Hazel pocity. Ve filmu nezjistíte co si Hazel myslí zrovna v dané situaci, ale v knížce ano.
Pokud jste neviděli film ( pochybuji ) tak si nejdříve přečtěte knížku.

niki-chan
09.08.2018 5 z 5

Tato kniha si nezaslouží pět hvězd za svůj styl psaní. Ale zaslouží si je za svůj obsah, který je dost smutný, a za postoj Hazel a nejen její. Příběh je podaný celkem jednoduše, ale dožene k slzám...

leanechvilova
07.08.2018 5 z 5

Dokonalá knížka. Smutný zamilovaný příběh, který je strašně čtivý. Od knížky se nedalo odtrhnout.

Anna27
05.08.2018 5 z 5

V tomhle pripade kniha o mnoho lepsi nez film. Obsah 100%.

Terka72
04.08.2018 5 z 5

Nevím, co k této knize napsat. Dokonalá knížka, která si vzala celé mé srdce :)