Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7900 7900

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

Beatrice_46
24.01.2019 5 z 5

Nejvtipnější smutný příběh.

Devil-Ivet
21.01.2019 3 z 5

Smutná, čtivá, se skvělým námětem. Přesto mě nedokázala vtáhnout do děje. Neustále jsem očekávala nějaký zvrat, nějaké to "něco", díky čemuž je kniha tak oblíbená. Bohužel to nepřišlo a já zjistila, že čtu naprosto průměrnou knihu, která by od jiného autora (třeba Jodi Picoult) byla naprosto jedinečná. S panem Greenem jsem skončila. Nepředpokládám, že by mě jiným příběhem překvapil...

Skripi
18.01.2019 4 z 5

Dobrá kniha ale smutná... :(

MaggieR
15.01.2019 5 z 5

Veľmi smutný príbeh. Tak perfektne napísaná, že je až neuveriteľné ako to môže autor napísať keď to sám nezažil. 5 hviezdičiek. Treba si prečítať, ale osobne sa k nej vracať nebudem. Ja v knihách hľadám nádej a toto mi láme srdce.

Martin_Eli
13.01.2019 5 z 5

Vynikající kniha se silným příběhem a o lásce a nemoci, všem doporučuji. Upřímně mě jen trochu zklamal konec, od kterého jsem čekal větší gradaci (v hlavě jsem si namaloval tři různé scénáře, jak to skončí), ale spisovatel prostě pro mě pojal konec méně epicky.

I přes to, geniální kniha a strhující čtení!

Jessica007
13.01.2019 5 z 5

Krásné, ale moc a moc smutné. Nemohla jsem se odtrhnout.

speciale88
11.01.2019 5 z 5

Dokonalé. Miluji. Doporučuji přečíst

Bloo
06.01.2019 5 z 5

Moc krásná kniha. Za mě jako vždy, lepší než film.

hyperionka
03.01.2019 4 z 5

Knih jako „Hvězdy nám nepřály“ nebude nikdy dost – knih o těžkých tématech určených náctiletým čtenářům. Kniha je napsaná ladným a velmi intimním stylem, který obyčejný příběh povyšuje na uvěřitelný a hlavně opravdový. Přestože (nebo právě protože) nejsem cílovou skupinou, užívala jsem si intelektuální pasáže. Moc mě mrzelo, že si nemůžu přečíst „Císařský neduh“ :)
S tématem rakoviny jsem se shodou okolností poprvé setkala v románu v dopisech, který také v titulu zmiňuje hvězdy: „Ein Meer voller Sterne“ (Moře plné hvězd) od Sigrid Zeevaert.

jiri77
22.12.2018 4 z 5

Dojemný romantický a smutný příběh o pocitech nemocných lidí. Velmi dobrá a čtivá kniha.

Ála41
15.12.2018 2 z 5

Nevím moc, jak se ke knize vyjádřit.... Smutný příběh... Ale.... Ty dialogy mezi hlavními hrdiny mi místy nějak neseděly...Moc filozofování a moudrostí, na to že jsou to mladí dospívající lidé... Zkoušela jsem od autora i,, Příliš mnoho Kateřina,, a vzdala jsem to, nešlo mi se začíst.

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Dojemná a krásná kniha, která mě hned vtáhla do děje a nešlo se odtrhnout.

Barbora216
28.11.2018 4 z 5

Knížka s dojemným příběhem, není psána složitě, tak se četla moc hezky a plynule. Někdy se k ní možná vrátím.

MagdalenaSlaba
19.11.2018 5 z 5

Srdcovka.

Micha-Él
14.11.2018 4 z 5

Nemůžu rozhodně říct, že by mě Hvězdy nechaly chladnou, to rozhodně ne. Je to pro mě vzácná knížka plná citu, přátelství, lásky, ale zároveň také smutku, smrti a ztráty. Je to prostě takové must-read... Nicméně, přišlo mi, že postavy Hazel a Guse jsou příliš přemoudřelé, že neustále chrlí nějaká moudra. Na druhé straně se mi líbilo, že jsou to chytří a inteligentní mladí lidé, ale nějak mi nesedly. Možná je to i divným obdobím, které jsem sama v době četby prožívala. Paradoxně se mi ale právě ty citáty moc líbily... J. Green zvolil hodně bolestné a složité téma rakoviny, za jehož velmi dobré uchopení mu dávám 4* :) Co se týká filmu, ten mě zaujal ještě o trošku víc, Hazel s Gusem mi tam přišly sympatičtější, takže nejspíš se ke knize ještě vrátím. :)

Stepi84
10.11.2018 5 z 5

Velmi krasně napsaná kniha....

Adamson
31.10.2018 5 z 5

Takhle rychle jsem snad knihu ještě nepřečetl.

itulenka
29.10.2018 5 z 5

Nenacházím slova.. Jen brečím :-(

kattyzhor
29.10.2018

Život není fér, krásná knížka ale strašně smutná. Nedoporučuji ji číst večer v posteli, nemohla jsem spát :(

novina
19.10.2018 5 z 5

Neskutečně napsaný příběh. Je krásný, i když je plný rakoviny. Miluji Augusta a od přečtení knihy miluji také Amsterdam. Určitě se tam jednou podívám a když budu koukat na kanál, tak si na tuhle knížku rozhodně vzpomenu.