Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7841 7841

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

daník198
22.04.2019 5 z 5

Tadle kniha se mi moc líbila a dokonce jsem se u ní rozbrečela... Neskutečně dlouho jsem hledala koho hrál John Green a asi tak po po půl roce jsem se dozvěděla od kamarádky že hrál tatínka tě holčičky co si půjčila kanilu od Házel... Tuto knihu doporučuji přečíst!!!

Peqvy
21.04.2019 5 z 5

Del mého názoru nejlepší kniha o rakovině, kterou jsem kdy četla. Tato nemoc, kterou způsobuje v dnešním světě vlastně všechno je mi blízká. Né snad proto, že bych přímo já byla nemocná, ale jeden z mých nejbližších ano. A pak jsem měla možnost mít pár služeb na onkogynekologii. Tam jsem se setkala s třináctiletou bezvlasou dívkou. Rázem jsem si připadala jako sestra v nemocnici do, které právě přivezli Hazel. Takovýto střed s realitou vám nesmírně otevře oči. Najednou si říkate ,,ono se to opravdu děje" a třeba úplně přehodnotíte své problémy. Je to kniha, která vás zasáhne, není to hra na dobrý konec. Né všechny příběhy jsou jako pohádky končící happyendem žili šťastně až do smrti.

Čtenářka429
08.04.2019 4 z 5

Je to kniha, která má tu moc probudit v nás soucit i upřímnost. Je smutná, ale i tak změnila můj pohled na svět. Ukazuje svět takový, jaký opravdu je, ale doufám, že se brzy změní k lepšímu.

Reniee
07.04.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha. Smutná, ale pěkná. Zahrnuje spoustu moudrých myšlenek a nabízí pohled na život, který zdravý člověk nezná. Poslouchala jsem jako audioknihu a fakt mě to bavilo.

Čtenářka429
06.04.2019 4 z 5

Kniha ve mně vzbudila silné emoce a myslím si, že mě i ovlivnila. Byla úžasná.

ZlýJabko
20.03.2019 4 z 5

Van Houten to přece jenom svým komentářem (výlevem?) trefil. Osobně si ale myslím, že kdyby kniha skončila tak, jako ta Houtenova, mělo by to na mě podstatně větší impakt.

mzajicek
18.03.2019 5 z 5

Knížka mě oslovila, jak už dlouho žádný příběh. Dala by se zhodnotit a popsat jako schematická a sládká zástupkyně růžové knihovny, románek ke čtení na koupališti s předem jasným koncem a předvídatelným dějem. Cítím, že striktně vzato, je tohle hodnocení objektivně správné, ale strašně moc povrchní takže pokud je vám víc jak cca pětadvacet, vzpomeňte si na své ideály před deseti lety, pokud padesát, zkuste si přivolat vzpomínky staré dvacet, třicet let a nechte je žít někde poblíž příběhu Hazel a Augusta, možná že si kolem sebe všimnete drobností, které Vám život odnesl, aniž jste si všimli. Přečetl jsem knížku dvakrát a určitě se k ní vrátím, není smutná, jen se dotýká srdce a reality.

Annkag
17.03.2019 5 z 5

Niečo ÚŽASNÉ.Táto kniha je skvost medzi knihami Johna Greena...tretia,ktorú som od neho čítala a zatial najlepšia.
Plakala som i sa smiala.Dýchala a o dych prichádzala.Našla nových priatelov o ktorých som záhy prišla.Pochopila som že papier toho mnoho znesie ale ludské srdce trpí bolesťou,ktorá ho drtí,gniavi,mačká a vyvrháva do náruče konzumnej spoločnosti,ktorá tie dôležité boje ani nevníma.
Autor má úžasný rozprávačský talent a vdýchne život i do umierania,okorení to štipkou humoru,osmaží na láske a podáva za tepla v náručí priatelského pohladenia a príslubu,že ani v smrti nebudeme samy.
K tomuto príbehu sa budem určite vracať a verím že i plakať....pretože ako napísal Augustus Peterovi Van Houtenovi ,,Jsme jako smečka psů,co čurají na ppžárni hydrant.,,
Metaforicky chcem naznačiť že tahle knižka sa stane mojim hydrantom,pretože i také močenie je vlastne len mataforou života a umierania.

bílárůže
17.03.2019 5 z 5

Byť je tento příběh fiktivní, zdá se mi velmi reálným a možná právě proto se mi kniha líbila. Film jsem zatím schválně neviděla, protože knihy bývají zpravidla lepší a je pravdou, že jsem ji přečetla jedním dechem. Po přečtení takovýchto knih by si lidé měli ještě více uvědomovat, jaké mají štěstí, že toho tolik mají. I já jsem si to více uvědomila a jsem za to velmi ráda. Díky Johne Greene.!

Mikky01
15.03.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila více než film, protože v knize bylo dojemné téma smrti popsané mile a vtipně. Hazel a Gusovi bylo předurčeno zemřít, ale i když věděli, že jednoho dne dojdou konce, tak vyhlídky na budoucnost brali z humorem. Občas jsem nevěděl, jestli mám brečet, nebo jestli se mám smát, protože kniha ve vás vyvolá spousty emocí. Od doby přečtení mi kniha stále přetrvává v paměti.

Eliška13
14.03.2019 4 z 5

Stále se rozhoduji zda se mi líbila víc knížka nebo film, ale asi se přikláním spíš ke knížce.

maya_repova
12.03.2019 5 z 5

Nejkrásnější kniha na světě ❤️ miluju ❤️

Paja_Reine
11.03.2019 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem očekávala malinko víc, už jen kvůli označení bestseller.
No, nedá se nic dělat. Kniha se mi však velmi líbila, přičemž jsem opravdu ráda za Gusovy hlášky a nápady, které takovéto ošklivé téma alespoň trochu prozářilo.
Celkové jsem víceméně nadšená a plná dojmů, ke konci mi dokonce vyhrkl slzy do očí. Přesto všechno mi tam pořád něco malého chybělo. A stále jsem nepřišla na to, co to je.

tireneali
11.03.2019 5 z 5

Dojemný příběh, který můžete číst stále dokola. Jedna z knih, která přiměje lidi číst a knihy už neopustit.

Sisinka05
10.03.2019 4 z 5

Film je za mě lepší než kniha. John Green je můj oblíbený spisovatel, ale podle mě napsal i lepší knihy než je tato. Konec mi přišel až moc natahovaný a zkazil mi celý dojem z knihy.

Marketa250
09.03.2019 5 z 5

❤️❤️❤️

kamise
07.03.2019 5 z 5

Tato kniha (mimochodem velice povedená a stejně tak i film) mne dovedla ke knize "Vládkyně všech nemocí: příběh rakoviny" - jedná se o knihu kterou čte hlavní hrdinka Hazel. Knihu "Vládkyně všech nemocí..." jsem přečetla, jakmile v češtině vyšla (v roce 2015 ji vydala Masarykova univerzita) autor - Siddhartha Mukherjee - za ni byl oceněn Pulitzerovou cenou - a vřele ji doporučuji všem zájemcům o tématiku léčby rakoviny. Kniha je přes svou složitou problematiku, kdy se běžný smrtelník občas dostane až na hranici svých intelektuálních schopností, velice zajímavá a čtivá, najdete v ní velké množství přelomových okamžiků z historie léčby a výzkumů rakoviny, včetně příběhů pacientů a mnoho dalších souvisejících informací.

any37
06.03.2019 4 z 5

Na Hvězdy jsem se moc těšila, a i když jsem se v polovině zasekla a nemohla se posunout, začala číst jiné knihy, během jednoho dne jsem ji pak dočetla a úplně zhltla. Už se těším až zkouknu film.

IvonaK
03.03.2019 2 z 5

Podle toho jak toto dílo všichni chválili jsem se ho rozhodla přečíst. Námět zajímavý, ale nějak mě to nezaujalo a posledních třicet stran je jenom zbytečné žvanění které mě znechutilo a tak jsem ubrala třetí hvězdičku. Škoda. To si Radši Green měl vybrat téma těhotných lidí nebo sportovně založených lidí aby netýral hlavní postavy takovým způsobem že jednu nechal umřít a tu druhou trpět.

Marfuška89
01.03.2019 5 z 5

MILUJI TENTO PŘÍBĚH!
Poprvé jsem knihu četla asi před 5-6 lety... Tenkrát jsem si myslela, že knihu nedočtu, protože je moc smutná už od začátku, respektive to téma je samotné. Zdálo se, že na to nebudu mít sílu - měla jsem. Díky Gusovi byla kniha odlehčená humorem a to se mi líbilo. Pak přišel ten zvrat a já jsem až do poslední strany měla slzy v očích....

Když se ke mě dostala audiokniha, hned jak jsem měla přečtenou rozečtenou knihu, pustila jsem si jí...
Krásně namluvená kniha... Jsou tam přesně ty emoce, jaké tam mají být... A moje emoce: byly takové, jaké si daná situace vyžadovala - Smích vystřídal pláč....
Nádherná kniha!
Film se mi také moc líbí.