Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7899 7899

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

Nikusha
30.11.2019 5 z 5

Nojo...po přečtení jsem pohladila svou dcerku po tvářičce, zalezla k manželovi pod peřinu, silně jsem ho objala a on mě vzal kolem ramen.To je asi tak všechno co můžu k téhle knize říct.

MadamC
26.11.2019 5 z 5

Po dlouhé době od přečtení této knihy jsem si konečně dovolila podívat se na její filmové zpracování. Velmi mě překvapilo, jak mě film přenesl zpět ke vzpomínkám na knihu a kolik podrobností z knihy se mi i po letech vybavilo, až tolik na mě kniha zapůsobila a zanechala ve mně hodně. Samozřejmě jsem tak polovinu knihy probrečela, ale bylo to příjemné. Díky této knize jsem si uvědomila asi nejvíc svou životnost, svou sílu, své štěstí, své mládí a to, že mohu VŠECHNO! Mohu cestovat, sportovat, chodit s kým se mi zachce (samozřejmě s nadsázkou), ... A já toho přesto nevyužívám na plno. Často (až je mi to divné, kolikrát si na knihu vzpomenu) jsou pro mě schody, které poctivě šlapu do 8. patra min. 2x denně, synonymem pro Hazel a vzpomenu si na to, jak ona šlapala schody, i když nemohla dýchat, protože by se styděla jet výtahem, jak chodila, dokud mohla a jak pro ní byly schody známkou toho, že se ještě drží a zároveň slibem do budoucna, že zítřky nemusí být tak špatné dokud bude moct chodit do schodů. Od této knihy běhání neberu jako samozřejmost a když se mi nechce vyběhnout, je tato kniha tou největší motivací, protože si moc dobře uvědomuji, kolik lidí nemá to štěstí a já si tady hraju na línou?! Dokud člověk může, dokud je mladý, dokud je silný a chce, měl by toho využívat a užívat plnými doušky i kvůli těm, kteří nemohou... Tato kniha je opravdu pro mne jednou z nejdůležitějších, i když jsem si to nikdy tolik neuvědomovala, ale hodně mě ovlivnila. Mé myšlení a uvědomění si v tom správném smyslu a tím správným směrem, podle mě. Proto rozhodně stojí za to!!! A doporučuji ji i vlastnit, já si ji občas na nějaké stránce otevřu a není to vždy zlá volba ;).
♥♥♥♥♥

evavolavka
19.11.2019

nic moc, nedočetla jsem, přišlo mi nepravděpodobné, aby pubertáci přemýšleli tak, jak v knize. četlo se vcelku dobře, ale žádný přesah.

Kacennnka
04.11.2019 5 z 5

Tahle kniha vám vyrve srdce a prožene ho mlýnkem na maso. Bez anestezie a bez jakéhokoliv umrtvení. Bezohledně bude hrát ping pong s vašimi emocemi a vy ji budete stejně milovat. Právě kvůli tomuhle. Nemaže vám med kolem pusy a vy se stanete takovými sadisty, že každé slovo spolknete i s pěkně nabroušeným navijákem.

Lucka1355
31.10.2019 3 z 5

Opěvovaná knížka Hvězdy nám nepřály od známého autora Johna Greena. Knihu jsem si přečetla na doporučení Od mé kamarádky, která byla touto knihu úplně nadšená.
Ale bohužel mě kniha úplně až tak moc nenadchla. Příběh sám o sobě je velmi zajímavý, ale knižní zpracování jse mi prostě špatně četlo a nemohla jsem se do toho vůbec dostat.
Viděla jsem i filmové zpracování, a za mě určitě mnohem lepší.

zuzi.d
21.10.2019 2 z 5

Lenka Lanzová obalená v sentimentálním patosu posypaném rádoby vzletnými a dobře znějícími frázemi. Škoda, že se v tom utopil slibný námět na prožitek mladého člověka, kterého dostihuje smrt. A mladík, co cucá nezapálenou cigaretu a říká tomu metafora... asi si měl první zjistit, co to slovo metafora znamená... nebo si to spíš měl zjistit autor?

Petra17
18.10.2019 5 z 5

Silný příběh, sympatičtí mladí hrdinové. Bohužel je kniha ze života a nemoc může potkat kohokoliv z nás. A to jakkákoliv a tito lidé v knize ukazují že vše se dá zvládnout a někdy i s úsměvem. Kniha se četla jedním dechem a to při prvním i druhém mém čtení. Klobouk dolů, že toto dokázal napsat chlap.

ThrisaManx
18.10.2019 3 z 5

Nejdřív jsem viděla film. A myslela jsem si, že se mi nelíbil. Jenže pak jsem si ho pustila podruhé. A potřetí. A musela jsem si přiznat, že se mi ve skutečnosti vlastně docela líbí. Ale číst jsem se to nechystala.
Když jsem ale si ale chtěla přečíst nějakou jednoduchou aj knihu, sáhla jsem po Hvězdách. A jako fajn.
Herečka se mi k postavě Hazel vůbec nehodí, to za prvé. Příběh byl takový normální, je tam toho mnohem víc než ve filmu, což bylo fajn. Ale zjistila jsem, že mě moc nebaví číst v angličtině.
Angličtina je hrozně strohý jazyk s přesnými pravidly, nemá tolik možností, jak se vyjádřit, jako v češtině. Ale četlo se to dobře, celkově takový průměr.

Adell-ka
17.10.2019 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha poté, co jsem viděla film a možná proto mě to tolik nenadchlo - protože už jsem děj znala dopředu. Přesto to ale byl v podání Veroniky Kubařové a Matouše Rumla příjemný poslech.

KateTheBlogger
14.10.2019 4 z 5

Milostný příběh Hazel Grace a Augusta Waterse, kteří se do sebe navzdory rakovině, nebo právě díky ní, zamilují vás chytne za srdce, a uvědomíte si, že život není samozřejmost. Místy je knížka vtipná, odlehčená, ale taky smutná a dojemná. Taková všehochuť :-)

Luc.i
13.10.2019 3 z 5

Od knihy jsem, kvůli častému vychvalování, čekala hodně -až moc, a kniha mě vcelku zklamala. I když mám podobné knihy ráda styl mi nevyhovoval a přesto že občas mám u knížek na krajíčku tahle mě úplně nezasáhlo a asi to bude tím, že mě styl psaní moc nevyhovoval. JedIné co bych vyzdvihla byl konec ten se mi moc líbil. ....

Lesandi
10.10.2019 1 z 5

Jedna z mála knih, která byla horší než film. Ten se mi vcelku líbil. Tragický osud dvou mladých lidí, cesta do Amsterdamu a hezky vyjádřená zamilovanost (jako když se usíná), kterou Anselt Elgort moc pěkně zahrál.
Nicméně kniha byla hrozná. Já nevím, prostě mě Hazel otravovala tím svým vyjadřováním. Ty její výrazy byly tak hlubokomyslné a přehnané. A Císařský neduh se mi taky moc nezamlouval. Možná kdyby si autor vybral skutečnou knihu, tak by mi to bylo bližší.

Hyklova48
26.09.2019 5 z 5

Tato kniha vypráví o dívce Hazel, která trpí rakovinou v posledním stádiu. Ona i její lékaři neví kolik času ji zbývá ale všichni ví že se smrti nevyhne.
Svůj volný čas Hazel tráví čtením Císařského neduhu, což je její oblíbená kniha ale také chodí do podpůrné skupiny, kde se setkávají lidé s rakovinou. Jednou se tam seznámí s krásným klukem Augustem Watersem,který má amputovanou nohu právě kvůli rakovině.
Hazel a August spolu začnou být téměř pořád a pomalu se sbližují. Jenže Hazel, která chce aby po ní zůstalo co nejméně lidí,kterě její smrt zasáhne, se bojí zamilovat. Ale August to vidí právě naopak a chce ji ukázat že i za ten krátký čas, který oběma zbývá si mohou užít jako kdyby jim zbývala ještě celá věčnost.....
Tahle kniha se mi strašně líbila a doporučovala bych ji každému. Je to hodně silný a smutný příběh u kterého mi nešlo nebrečet ale zároveň je příběh moc krásný. Myslím že by si tuhle knihu měl přečíst každý a zamyslet se nad ní a užívat si života dokud to jde.

Barca055
23.09.2019 5 z 5

Nádherná kniha!!
Určitě doporučuji nejdřív přečíst si knihu a až potom kouknout na film.. :) Já to udělala obráceně a brečela jsem na samotném začátku knihy, protože jsem věděla, co se stane...

Velmi dojemný příběh, který dostane snad každého..

Ailee
19.09.2019 5 z 5

Smála jsem se a brečela a na to, že je kniha absolutně mimo můj žánr, jsem si ji neuvěřitelně užila. To, jak hlavní postavy přijímají svět, zatímco jsou ze všech stran prázdně litovány...

eva3992
07.09.2019 4 z 5

Hazel, šestnáctiletá dívka ve čtvrtém stádiu rakoviny. Augustus, sedmnáctiletý kluk, který ze souboje s rakovinou vyšel s amputovanou nohou. Během chvíle je jasné, že ti dva patří k sobě. Jejich společná cesta trvá jen pár měsíců a jako každý velký milostný příběh končí smrtí. Přesto kniha není o smrti, jak píše anotace. Je o lásce. O tom, že svět není továrna na splněná přání a opravdová statečnost nemusí vždycky zachraňovat lidstvo.
Tato kniha i film mě úplně minuly. Mám trochu problém s knihami, které jsou moc vychvalované. Čekám od nich více, než pak ve skutečnosti dostanu.
Hvězdy nám nepřály - co k tomu napsat? Já sama nevím, mám z knihy smíšené pocity.
Kniha je o nemoci, je hlavně o lásce, je plná humoru, který se snaží zlehčovat situaci.
Knížka byla pěkná, dobře se četla, ale "něco" mi na ni nesedlo.
Knížka s podobným námětem, Pět kroků od sebe, se mi líbila víc.

dainny
30.08.2019 3 z 5

velice populární kniha,není špatná,je smutná a člověk se i zamyslí.. pro mladé fajn kniha

Taralcielle
27.08.2019 3 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu četla, ale znovu bych se do ní už nepustila. Téma je velmi silné a smutné. Kolikrát jsem měla na krajíčku, ale něco mi na tom celkově vadilo. Nedokážu svůj pocit přesně popsat. Jako by se to celé někam vytrácelo...
Kniha je velmi emotivní, autor popisuje pocity mladých lidí s rakovinou. Na druhou stranu mi přijde, že to celé zlehčuje až moc. Nevím. Celkem hodnotím 3*

avynka
22.08.2019 5 z 5

Nádherná a velmi emotivní kniha, kterou bych dala povinně přečíst každému - hlavně každému mladému. V každém to musí nechat nějakou stopu, zamyslet se nad životem i nad sebou samým. Krásná kniha, já určitě doporučuji k přečtení !!!

čef
21.08.2019 5 z 5

Jako každý román schopný nás nějakým způsobem zasáhnout, je i tento smutný i veselý, drsný i jemný, dojemný i povzbuzující. Lehkým perem, svižně popsaný život dvou velmi výjimečných lidí, kteří dostali do života od chybné evoluční mutace hodně blbé karty. Věřím, že každý kdo dočetl, musel pochybovat, myslet a tedy být (či nebýt).