Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7836 7836

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

helusa2
24.01.2020 5 z 5

Děkuji své velmi dobré přítelkyni za tento tip! A autorovi z celého srdce děkuji za tento nepatetický a přitom dojemný, smutný a přitom vlastně pozitivní a vtipný a hlavně KRÁSNÝ příběh!!!
Velmi jsem ocenila to, že Gus jezdil v závěru knihy na “vozíku” a ne na “vozíčku”, na což jsem odjakživa (jako dcera invalidy) alergická ;-) Vozíčkáři a jejich blízcí totiž nikdy dětinsky neoznačují tento nezbytný doplněk jako “vozíček” - takže díky i překladatelce :-)

LaCoccinelle
24.01.2020 4 z 5

Knížka se četla sama, zajímavý a hlavně strašně smutný příběh. Dočteno v slzách.

Gabika9
19.01.2020 5 z 5

Strašně, strašně, ale opravdu strašně SMUTNÉ. Krásné tak, že nelze přestat číst a přesto otřesné, že se začnete modlit, aby jste nikdy nic takového nemuseli prožít!!!

narcisonanis
17.01.2020 5 z 5

Jaká byla chyba, když jsem si Johna Greena zaškatulkoval jako spisovatele bestsellerů pro masy, které nestojí za to vzít do ruky. Druhý negativní předsudek jsem si (nesprávně) vytvořil, když jsem viděl knihu viděl zařazenou mezi young adult žánr, protože to není nic pro pořádné čtenáře, že jo? Bullshit.

Hvězdy nám nepřály mě donutily napsat po delší době komentář právě i kvůli takovým zbytečným postojům, které by případní jiní čtenáři mohli mít stejně jako já a udělat tu chybu, že by si nakonec knihu nepřečetli. Proto všem podobně smýšlejícím vzkazuji – PŘEČTĚTE SI TO :)

Román vás dokáže rozesmát a rozplakat v jediné stejné větě (opravdu, odzkoušeno). Snad jedině úplný emoční pařez by si při čtení osudů ne/šťastného zamilovaného páru se zdravotními komplikacemi neuvědomil, jaké má člověk ohromné štěstí, když je zdravý a může ten vzácný čas, který dostal na zemi vyměřen, strávit tím nejdůležitějším způsobem – a to společně se svými nejmilejšími a nejbližšími. Buďme s nimi, dokud můžeme.

Fajn, tak já si jdu pro kapesník... :'(

Pralinka1910
16.01.2020 5 z 5

Ćetla jsem českou verzi (tu jsem bohužel na databázi) nenašla. Děj, ač velmi smutný, se mi moc líbil, napsaný velmi dobře. J. Green to prostě umí. Příbě má spád, i když ke konci se nenávratně řítí do černé smutné propasti. Kamarádka to otevřela a po pár stránkách mi knihu vrátila, se slovy, že "toto opravdu nedá...." Takže záleží, co komu sedne.

Naty838
11.01.2020 4 z 5

Moc krásná a smutná kniha při které se opravdu zamyslíte ... Byla to má první kniha s takovouhle tématikou takže moc nemůžu posuzovat s ostatními knihami .... Knihu mohu doporučit hlavní postavy mi byli sympatické a ke knize se určitě někdy vrátím.

Adelen
10.01.2020 5 z 5

Krásná kniha plná emocí.

RendyaDav
08.01.2020 5 z 5

Knížka,která mě dostala tím smutným příběhem....Viděla jsem i film ,ale ten nebyl špatný...Ale knížka ta jde dohloubky u tý jsem si hodně poplakala...Takové knížky by měly být na školách v povinné četbě...

Patttaa
05.01.2020 5 z 5

Mě se kniha strašně moc líbila a samozřejmě se kouknu i na film. Moc doporučuji.

lukas5373
04.01.2020 5 z 5

Působivé.

booklovertina
04.01.2020 4 z 5

Z Greenových kníh je myslím najlepšia. Vždy sa mi páčilo, že aj napriek primárnej téme a cieľovému publiku - prvá láska pubertiakov, sa nekončila happyendom. Príbehu to dodávalo autentickosť, zobrazovalo smutnú skutočnosť, že všetko vždy nedopadne dobre, aj keby sme veľmi chceli.

Julia848
03.01.2020 5 z 5

Úžasná kniha, velmi dojemný příběh.
Jak kniha tak film naprosto skvělé.
Troufám si říct, že film v tomto případě byl i lepší jak knižní zpracování.

Bridget30
03.01.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem po knize viděla i film a obojí bylo skvělé.

LucySmile
29.12.2019 5 z 5

Moje oblíbená nejen kniha, ale i film. Na konci vždycky ukápne nejedna slza. Nejlepší kniha od Johna Greena. Čtivý, romantický, smutný... Co víc si přát?

Jumpova
02.12.2019 5 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, ale i tak se mi moc líbila. Je to drsný příběh, který podle mě vžene slzy do očí i těm nejsilnějším lidem.

Nikusha
30.11.2019 5 z 5

Nojo...po přečtení jsem pohladila svou dcerku po tvářičce, zalezla k manželovi pod peřinu, silně jsem ho objala a on mě vzal kolem ramen.To je asi tak všechno co můžu k téhle knize říct.

MadamC
26.11.2019 5 z 5

Po dlouhé době od přečtení této knihy jsem si konečně dovolila podívat se na její filmové zpracování. Velmi mě překvapilo, jak mě film přenesl zpět ke vzpomínkám na knihu a kolik podrobností z knihy se mi i po letech vybavilo, až tolik na mě kniha zapůsobila a zanechala ve mně hodně. Samozřejmě jsem tak polovinu knihy probrečela, ale bylo to příjemné. Díky této knize jsem si uvědomila asi nejvíc svou životnost, svou sílu, své štěstí, své mládí a to, že mohu VŠECHNO! Mohu cestovat, sportovat, chodit s kým se mi zachce (samozřejmě s nadsázkou), ... A já toho přesto nevyužívám na plno. Často (až je mi to divné, kolikrát si na knihu vzpomenu) jsou pro mě schody, které poctivě šlapu do 8. patra min. 2x denně, synonymem pro Hazel a vzpomenu si na to, jak ona šlapala schody, i když nemohla dýchat, protože by se styděla jet výtahem, jak chodila, dokud mohla a jak pro ní byly schody známkou toho, že se ještě drží a zároveň slibem do budoucna, že zítřky nemusí být tak špatné dokud bude moct chodit do schodů. Od této knihy běhání neberu jako samozřejmost a když se mi nechce vyběhnout, je tato kniha tou největší motivací, protože si moc dobře uvědomuji, kolik lidí nemá to štěstí a já si tady hraju na línou?! Dokud člověk může, dokud je mladý, dokud je silný a chce, měl by toho využívat a užívat plnými doušky i kvůli těm, kteří nemohou... Tato kniha je opravdu pro mne jednou z nejdůležitějších, i když jsem si to nikdy tolik neuvědomovala, ale hodně mě ovlivnila. Mé myšlení a uvědomění si v tom správném smyslu a tím správným směrem, podle mě. Proto rozhodně stojí za to!!! A doporučuji ji i vlastnit, já si ji občas na nějaké stránce otevřu a není to vždy zlá volba ;).
♥♥♥♥♥

evavolavka
19.11.2019

nic moc, nedočetla jsem, přišlo mi nepravděpodobné, aby pubertáci přemýšleli tak, jak v knize. četlo se vcelku dobře, ale žádný přesah.

Kacennnka
04.11.2019 5 z 5

Tahle kniha vám vyrve srdce a prožene ho mlýnkem na maso. Bez anestezie a bez jakéhokoliv umrtvení. Bezohledně bude hrát ping pong s vašimi emocemi a vy ji budete stejně milovat. Právě kvůli tomuhle. Nemaže vám med kolem pusy a vy se stanete takovými sadisty, že každé slovo spolknete i s pěkně nabroušeným navijákem.

Lucka1355
31.10.2019 3 z 5

Opěvovaná knížka Hvězdy nám nepřály od známého autora Johna Greena. Knihu jsem si přečetla na doporučení Od mé kamarádky, která byla touto knihu úplně nadšená.
Ale bohužel mě kniha úplně až tak moc nenadchla. Příběh sám o sobě je velmi zajímavý, ale knižní zpracování jse mi prostě špatně četlo a nemohla jsem se do toho vůbec dostat.
Viděla jsem i filmové zpracování, a za mě určitě mnohem lepší.