Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7839 7839

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Beáta99
23.07.2019 5 z 5

Kniha mě velice zaujala, ale je velice smutná.

Kopretina
21.07.2019 3 z 5

Příběh dětí, které mají rakovinu. Jejich léčení, omezení, touhy a nálady. Z knihy je cítit beznaděj i drobné maličkosti, z kterých se dá žít.

Analady
20.07.2019 5 z 5

O této knize jsem slyšela už před mnoha lety a ani nevím proč, ale hrozně se mi do ní nechtělo. Před pár dny se mi naskytla příležitost poslechnout si ji jako audioknihu. A jsem opravdu ráda, že jsem zvolila tuto formu. Je to moc krásný příběh o životě, lásce, nemoci a umírání, který se dotkne vašeho srdce. Příběh plný krásných myšlenek. Žádný patos, jak jsem se obávala. Moc hezky a procítěně načteno. Pět hvězdiček je v tomto případě málo.

Fallen_angel
19.07.2019 4 z 5

Můj názor?
Nevím jak vy, ale já miluju smutný příběhy, protože je to skrátka život. Život často není dokonalý. Život rozděluje ty, co měli být spolu navždy. Život skrátka není továrna na splněná přání.
John Green, je autor, který vám nemaluje brýle na růžovo. Říká vám všechno tak, jak je. Kniha je neskutečně čtivá, ale doporučuju jí číst pomalu, ať pochopíte myšlenky autora. Málo kdy se mi stává, že bych u knihy brečla.... no tady jsem bulela jak malý děcko. Je to jedním slovem úžasné. DOPORUČUJU!!!
4,5/5

Podrobnější recenze a citáty na mém profilu tak se mrkněte:)

martina9827
18.07.2019 5 z 5

Skvěle napsaná knížka, kterou si určitě ještě jednou přečtu.

Ran
17.07.2019 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře a hodně jsem si oblíbila obě hlavní postavy. Konec byl dobře napsaný, ale zároveň mě mrzelo jak příběh dopadl.

gm6219
17.07.2019 5 z 5

Naprosto strhující, krásný, ale zároveň smutný příběh o lásce a životě s rakovinou a jejím vypořádáváním. Kniha obsahuje nádherné citáty a člověk po přečtení této knihy začne na spoustu věcí nahlížet jinak. Nádherné zdůraznění toho, že člověk žije jenom jednou a že je nutné si život užívat naplno a žít každý den tak nejlíp, jako by byl náš poslední. Jsem z knihy velmi nadšený. Úžasný zážitek. Vřele doporučuji.

Jessie_
10.07.2019 5 z 5

Krásné, smutné, dojemné. I slza byla.

EvaStark
06.07.2019 5 z 5

Další knížka u které jsem brečela. Hodně smutný a zároveň krásný příběh o Hazel a Augustovi. Za mě nejlepší knížka od Johna Greena!!!
Doporučuji:)

verunka93
25.06.2019 3 z 5

Smutný příběh o lásce a životu s rakovinou.

mystar
21.06.2019 4 z 5

Pribeh, ac smutny se mi libil.

Cleo De Nile
06.06.2019 2 z 5

Nechala jsem se nalákat nadšenými recenzemi, a bohužel musím jít tak trochu proti proudu. Je to napsané dosti jednoduchým jazykem a příběh mě také zrovna neoslnil. Fakt, že se v knize vyskytuje závažné onemocnění, ji ještě nedělá zajímavou. John Green jakoby se navíc snažil vykompenzovat svůj primitivní sloh tím, že vkládal postavám do úst hlášky, které já náctiletým prostě nevěřím, i když toho za sebou mají spoustu. Nechápu, proč bylo kolem knihy takové halo.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

(SPOILER) Čtení téhle knihy mě rozhodně dlouhodobě, ne-li trvale ovlivnilo... strašně smutné a přitom tak pravdivé. Myslím, že tohle je jediná kniha, u níž jsem ráda, že hlavní hrdinka brzy umře. Protože Hazel bez Guse... to je asi jako Percy bez Annabeth...

ElizabethB
28.05.2019 5 z 5

Aj po druhý krát to bol super zážitok, príjemné čítanie. Koniec ma znovu rozplakal. Stálo to za to, zopakovať si to. :-)

Adél784
23.05.2019 5 z 5

Krásný ale velice smutný příběh, film je taky super....

Zumina
13.05.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka, ale bohužel smutná.

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Oceňuji originalitu. Miluju ten milostný vztah. Ta holka se na můj vkus snaží někdy vypadat až moc chytře a Gus to je prostě týpek. Na smutném konci mi tentokrát nic nevadí, i když by samozřejmě bylo lepší kdyby žili šťastně až navěky, ale vzhledem k reálnosti díla konec dokážu se zvednutym palcem tolerovat.

Zuzilady
29.04.2019 5 z 5

Myslím, že knihu nejvíce ocení člověk, který někoho ztratil.
Když se ohlidnu zpětně na film, tak ten byl ubohý oproti knize.
Člověk, když obrací stránku po stránce, dostává melancholickou náladu jako by se čas zastavil a uvědomil si svoji pomíjivost a proměnlivost života.
Člověk se pomalu vživá do hrdinky až se jí stane úplně...

Gabča670
29.04.2019 4 z 5

Čteno už několikrát a stále mě chytá za ❤️

wendulka321
22.04.2019 4 z 5