Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7835 7835

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Audrina
17.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už před lety, když u nás poprvé vyšla a byl okolo ní celkem velký mediální humbuk. Netuším proč, ale tehdy mě vlastně moc nezaujala. Z toho důvodu jsem se k ní po letech vrátila, abych viděla, zda se můj pohled na knížku změní. Změnil.
Oceňuju, že příběh řeší nesmírně smutné věci bez zbytečného patosu a lítosti. Použitý jazyk je nádherný a skrývá se v něm spousta pravdy.

lisell
09.03.2020 5 z 5

Život není peříčko a ne vždy jde podle našich představ. Nádherně napsaná knížka, která se čte jedním dechem. První setkání s autorem a za mě jednička s hvězdičkou.

marki.dvorakova
05.03.2020 5 z 5

"Svět není továrna na splněná přání". Tuhle knihu zbožňuji. Četla jsem ji už tolikrát, ale stejně mi pokaždé na konci ukápne slza. Neskutečně dojemný příběh čisté lásky. Prostě "Dobrý" ♥

lucka1998
02.03.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih které jsem četla, jak stylem psaní, tak dojemným příběhem...

zimolka
01.03.2020 3 z 5

Hodně smutný příběh.Na začátku mě to až tak nenadchlo,ale vydržela jsem a nakonec se kniha dala číst.

Vakalik
29.02.2020 3 z 5

S Johnem Greenem už mám jednu nemilou zkušenost. Četla jsem jeho knihu Příliš mnoho Kateřin. Musím říct, že ač je kniha sebehorší, tak ji nikdy neodkládám nedočtenou. Za život jsem odložila možná tak 3 knihy nedočtené, když se to opravdu nedalo. Příliš mnoho Kateřin byla jedna z těch 3 knih. Ale nechala jsem se přemluvit recenzema a dala šanci další jeho knize. Hvězdy nám nepřály je jednoduchý příběh se zajímavým poselství. Příběh o rakovině, o tom, jak se člověku změní hodnoty, pokud mu chybí v životě to nejdůležitější – zdraví. Jak si člověk dokáže užívat každé minuty života. Nebudu prozrazovat víc, jelikož bych prozradila děj. Není to odpočinková kniha, ale zase nic složitého. Čtení na dva večery.

KáťaM.
23.02.2020 5 z 5

Tohle bylo něco tak nepopsatelně nádherného. Pro mě to byla úplně první knížka v životě, u které mi ukáplo pár slz, jestli je Romeo a Julie romantika, tak tohle je pak něco se svou vlastní kategorií. ♥ Tahle knížka mi zlomila srdce, naštěstí mám svého Augusta, který ho vyléčí. ♥

emilieselden
22.02.2020 3 z 5

Ze začátku nic moc ale ten konec mě dostal.

0239
18.02.2020 4 z 5

Krásně napsaná kniha. Konec předpokládaný, ale jak může jinak skončit kniha o rakovině. Čte se velice dobře.

Týnuš.H.
17.02.2020 4 z 5

Krásná kniha. Krásný film:-)

aniger
16.02.2020 5 z 5

Tato kniha mě prostě dostala. Příběh je skvělý, dialogy mezi hlavními postavami také a velmi chytré. Patří mezi mé oblíbené, stejně jako film. I jsem si u ní poplakala.

Monika1717
15.02.2020 5 z 5

Kniha smutná,ale ne depresívní. Moc mi tam neseděl ten starý protivný alkoholik.

denisa7400
15.02.2020 4 z 5

Pěkná kniha, sice smutná, ale pěkná.

Iva1988
10.02.2020 5 z 5

Krásná a velmi smutná.

Vesina
09.02.2020 5 z 5

Úžasná, ale tak smutná knížka !!

oskli
04.02.2020 5 z 5

Kolem knihy byl v době jejího vydání u nás dost humbuk, což mě samo o sobě odrazuje a navíc tak nějak obloukem obcházím knihy s nálepkou bestseller, obvykle mě tyto knihy neoslovují. Stejně tak jsem neměla chuť na knihu z kategorie young adult. Díky letošní výzvě jsem se ale rozhodla dát knize šanci. A dostala mě. A já jsem za to ráda.
Kniha je zpracovaná opravdu výborně, čtivě, s velkými emocemi, ale bez patosu. Většinu dialogů napsal autor s velkým nadhledem v humorném tónu, přesto je z nich cítit láska. Těžké téma, ale stravitelné opravdu pro kohokoli. Nedivím se, že má kniha takový úspěch.

Aprilek
29.01.2020 5 z 5

Krásná kniha

hanzmb
28.01.2020 5 z 5

Krásné a smutné jsou asi nejčastěji uváděné přívlastky k této knize. Zcela oprávněně. Čtenář musí taková díla opravdu jemně dávkovat a moc se do nich nepouštět v době vlastních krizí. Na druhou stranu se dá čerpat i optimismus, když člověk porovná osudy hrdinů se svými denními ptákovinami, o kterých je přesvědčen, že jsou pro něj obrovský problém.

Nikychlupova
25.01.2020 5 z 5

Smutný příběh, ale krásný. A super citáty.????

hnilda3
24.01.2020 4 z 5