Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7901 7901

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

Kizi
02.08.2018 4 z 5

Toto byla moje zatím první kniha od Johna Greena. Příběh se mi moc líbil, dojal mě k slzám konec, ale... Nevím proč, ale trošku mi nevyhovoval styl psaní. Nevím, jestli to bylo jenom tím, že na to nejsem úplně zvyklá, ale někde mi dělalo problémy něco přečíst, aniž bych nebyla malinko naštvaná. Jinak ale kniha byla nádherná a určitě doporučuji přečíst každému, kdo má rád knížky o lásce s nějakou zápletkou :).

monishek
02.08.2018 4 z 5

Moje prvni a zatim i jedina knizka od Johna. Velmi dobre se mi cetla. Styl psani mi vubec nevadil. Asi nejvice se mi libil konec, kdy neni nejak prehnane popisovano umirani, proste se to stane a pak se to stalo. Jako joo, citila jsem litost a mrzelo me, ze je to takhle, ale nebrecela jsem. Az tak dobry to nebylo ;-)

Barbora H
02.08.2018 3 z 5

Hmmm...

GanjaL
30.07.2018 3 z 5

Smutný příbeh o tom, že i za tak málo času se dá prožít tak hodně. Kniha byla dojemná, ale bohužel má od začátku jasný konec.

ZNellyZ
27.07.2018 3 z 5

Kniha je velkým fenoménem, ale upřímně jsem od toho čekala víc. Konec knihy mě dojmul, ale ke knize jsem se nepřipoutala a proto nedosáhla na pět hvězd. Na čtyři hvězdy neměla, kvůli vztahu Hazel a Guse, který se zrychleně vyvíjel a pro mě, až trochu nereálně. Moc jsem nepostřehla určité fáze zamilovanosti a to mi chybělo. Tři hvězdy si, ale kniha zaslouží. Kniha se četla dobře, nebylo nouze o děj i o zajímavé situace a posledních pár stránek mě dost překvapilo.

amaenium
23.07.2018 5 z 5

Knihu jsem četla již několikrát a ráda se k ní vždy vracím. Vždy mě dokáže rozesmát i rozplakat. Je velmi čtivá a oceňuji drobnosti a takovou lehkost, s kterou je kniha napsaná. Smutný příběh, který si každý lehce oblíbí.

katerina6763
23.07.2018 3 z 5

Smutný příběh, to bezesporu. Bohužel s předvídatelným koncem.

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Hezký, i když smutný příběh. Tuto knihu jsem nemohla odložit, dokud jsem nedočetla.

wildXchos
12.07.2018 3 z 5

Čekal jsem od toho něco trošku víc. Byl to vlastně jen smutný romantický příběh lidí, kteří věděli, že můžou kdykoliv umřít. Nejvíc z postav se mi asi líbil Izák, ale to nebyl účel. Připadalo mi, že to ani nebyla skutečná láska, jen prostě neměli nikoho jiného blízkého. Vlastně jsem nepochopil kdy se do sebe zamilovali, nebylo to moc poznat.

daniela.s
11.07.2018 4 z 5

Zpočátku mi vadil jednodušší styl psaní, ale dobře, je to psáno z pohledu šestnáctileté dívky. Naopak její myšlení se mi chvílemi zdálo až moc vyspělé. Kniha hezká, smutná, humorná, místy zajímavé myšlenky.

juni
06.07.2018 5 z 5

Nevím co bych o této knize napsala. Jednoduše mě dostala a to doslova. Nádherný příběh a nádherný styl psaní a nádherná slova, věty, odstavce... Nemám co jiného k této knize říct, než to že jsem u ní brečela a brečela. Moc ráda bych se někdy podívala do Amsterdamu.

Verry_h
05.07.2018 1 z 5

Když jsem knihu četla-skvělé. Všichni doporučovali a říkali ,,Naprosto úžasné.", ,,Brečela jsem." Ale pravda je, že jakmile jsem dočetla, přišlo mi to jako naprostá hovadina. Nechci nijak kritizovat, protože vím, že kniha je dobrá, jenom mi prostě najednou přišlo, že je to neskutečná kravina. Ostatní Greenovky jsou o hodně lepší...

Barik05
30.06.2018 5 z 5

Tato kniha mě nezklamala, opravdu dojemné.

Petra17
28.06.2018 5 z 5

Slzave udoli neni to jedine co vam kniha da. Je to i neskutecny pohled na opravdovou cistou lasku. Vazte si kazdeho dne kdy muzete byt s milovanou osobou. Neublizujte si. Nehadejte se. Mejte se zkratka radi. A lasku si davejte naplno a casto znat. Rikejte si jak moc se milujete Prece bez lasky je zivot o nicem. A tahle kniha vam ukaze jak dat lasku najevo. Je to skvela kniha. Neni o umirani ani rakovine,je prave o te lasce.

Ivka14
24.06.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály je nejlepší knížka od Greena. Mrzí mě,že jsem viděla film první, ale i tak se to četlo rychle a byla to jedna z mála knížek,která mě dohnala k slzám. určitě doporučuji :)

caroline.aiko
18.06.2018 2 z 5

Hodně lidí mi říkalo, že knížka nebyla moc dobrá, ale i přesto se mi dobře četla a líbila se mi, ale poté co jsem si vyslechla tolik špatných a negativních názorů, tak jsem na příběhu hledala už jen to špatné, čehož lituji, jelikož bych si jinak čtení a příběh užila o něco více. Líbilo se mi, jak na život koukala Hazel Grace s Gusem, protože mě v tom něco fascinovalo. Několikrát jsem nad tím přemýšlela a obdivuji jak se s tím vypořádali, protože bych takhle jako oni žít nedokázala.

Bebsa
16.06.2018 5 z 5

Tato kniha je velmi dobrá, ale také smutná, vůbec když má člověk povědomí o tom, jak rakovina dokáže člověku zničit život...

iveta3867
12.06.2018 4 z 5

pro někoho, kdo zažil smrt svého přítele asi ne moc dobré, ale jinak hezký příběh a mile ztvárněné hlavní postavy, které se dokáží věnovat taky normálním věcem, ne jako většina dnešní kybernetické mládeže..

Pavouček2
09.06.2018 5 z 5

Poslechla jsem si jí jako audioknihu a VÝBORNÝ ! Doporučuju :-)

Veru.Viti
07.06.2018 5 z 5

Začala jsem ji číst díky filmu, který mám neuvěřitelně ráda. Musím říct, že film se mi líbil malinko víc. Kniha je čtivá, milá a zároveň dojemná.

"Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna."