Na západní frontě klid

Na západní frontě klid
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526332/bmid_na-zapadni-fronte-klid-6553a1d279912.jpg 5 8812 8812

Slavný román německého autora je jedním z nejlepších děl světové literatury, líčících hrůzy a tragické lidské osudy během první světové války.Autor nezamýšlel napsat ani své osobní vyznání, ani obžalobu některé z válčících stran. Je to svědectví o generaci, která byla touto válkou narušena a zničena, ať už fyzicky či morálně. Svědčí o kamarádství prostých vojáků, o touze po životě u těch, kteří museli zemřít, o výčitkách svědomí a duševní trýzni ostatních, kteří válečné šílenství přežili.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Euromedia

Im Westen nichts Neues , 1928

smejkalova.m
23.08.2014 5 z 5

Moc se mi do této knihy teda nechtělo, ale nelituji toho :)

Kristen23
14.08.2014 5 z 5

jedna z mých oblíbených knih. Jsou to sepsané pocity, příběhy a myšlenky vojáka během války. Někdy mi běhal mráz po zádech při představě, co si obyčejný vojín na frontě musel zažít, jak se navenek zbavuje jakýchkoli citů a zvyká si dennodenně vidět mrtvá těla nepřátel, spojenců i blízkých kamarádů. Skvělá kniha.

1v8na
07.08.2014 3 z 5

ještě že jsem nezažila žádnou válku, ty krvavé scény, co jsou tu popisovány, jsou fakt dost děsné

domi88
09.07.2014 4 z 5

Mě se líbí Remarquova myšlenka, že hrdina musí být vždy " na scéně", bez něho přestává kniha existovat. Taky se mi moc líbí prostý a jednoduchý způsob , jak autor vyjadřuje myšlenky, nálady a zkušenosti. Co se týče příběhu, tak mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Mám oblíbenější knihy od Remarqua.

bond77
07.07.2014 5 z 5

Na západní frontě klid se po přečtení zařadila mezi ty nejlepší díla, které jsem kdy četl. Kutost války je zde popsána naprosto dokonale, líbí se mi též úvahy Paula Bäumera, jak mu válka převrátila život naruby. V knize také vnímám věk vojáků - nedokážu si představit, že bych teď jel do kasáren, tam podstoupil výcvik a pak měl v plné polní mechanicky zabíjet jako nějaký robot. Nedokázal bych to... Jediné co mi trochu na knize vadilo, byly občas trochu delší popisy krajiny a objektů, které sice lépe dokreslují válečnou vřavu, někdy ale děj trochu zpomalovaly. Doporučuji také stejnojmenný film z roku 1979, který knihu adaptuje velmi věrohodně.

Ekli
22.06.2014 5 z 5

Tuto knihu hodnotím jak nejlepší, kterou jsem za svůj dosavadní život přečetl.

Marda
22.06.2014 4 z 5

K povinné četbě na střední se váže spousta naprosto nesmyslných úletů jako například Maminka od Seiferta nebo Mladý muž a bílá velryba už ani nevím od koho. Tohle dílo se k nim naštěstí neřadí. Asi nejlépe ilustrující kniha o 1. světové, kterou jsem četl, bohužel mi z ní v paměti utkvělo jen pramálo a tak pro mě nemá na plnou pálku.

Ronnie68
17.06.2014 4 z 5

Kniha se mi četla docela dobře. Zachycuje zde jaký byl tenkrát život .. jak hrozný to bylo ve válce.... Vlastně bychom si z téhle knihy měli vzít ponaučení, že my se máme v dnešní době mnohem lépe, než autor v té své.
Kniha byla opravdu zajímavá.

Paganfairy
11.06.2014 5 z 5

Neuvěřitelně věrohodně napsané dílo. Autor se nezabývá zbytečnými okolnostmi ani zbytečným uměleckým vyjádření. Příběh je psán přirozeně, tak jak člověk normálně přemýšlí. Bez přetvářky, bez přikrášlení. Pouze realita, a to tvrdá realita.

nickym
09.06.2014 4 z 5

Po přečtení člověk zjistí co je v životě opravdu důležité a jak jsme my evropané zhýčkaní... jak lehko je mu vše vzato... Dobrá knížka :)

pomeranch
01.06.2014 5 z 5

Poutavá kniha, lehce se mi vciťovalo do hlavního hrdiny a nebojím se přiznat - u posledních stran mi nějaké ta slza opravdu ukápla. Smutný příběh , krásně napsané. Co víc dodat ?

Cella
31.05.2014 5 z 5

Ta poslední věta... Z té přeběhne každému mráz po zádech.

kaptn Jan
06.05.2014 5 z 5

Každá válka je hrozná. Ať už se válčí oštěpy, nebo nadzvukovými bombardéry. Mistr Remargue nám plasticky přiblížil hrůzy té první které říkáme světová. Ničila životy, lámala charaktery a zabíjela i když byl "Na západní frontě klid". Nikdo by to nedokázal popsat lépe. Není to čtení pod polštář před spaním. Na to je příliš depresivní. Je velká škoda, že ji nemají jako povinnou četbu vrcholní politici a generálové.

eviku19
18.04.2014 4 z 5

Miestami mi z toho vážne behal mráz po chrbte.Remarque je vážne skvelý rozprávač:)

kilimetr
29.03.2014

Výborná kniha.
Děj je plynulý, akční.
Po této knížce aspoň lidé poznají, co je to vojna - zbytečnost. Také pochopí myšlení vojáka.

adorjas
18.03.2014 5 z 5

Túto knihu odporúčam každému človeku- či mladému alebo starému. Snáď si pri tom každý uvedomí zbytočnosť a utrpenie vojny...

Guepp
17.03.2014 5 z 5

Když přečtu Remarque přijde mi to jako fikce, zajímavý příběh, který si klidně mohl vymyslet jako Čapek roboty, ale nejhorší pak je zjištění, že je to dost založené na pravdě. Ani tomu není tolik let, co se to dělo. Brr... vždy z těchto válečných knížek mám husinu!

Gwaihir
02.03.2014 5 z 5

Zřejmě nejznámější kniha, kterou svým perem mistr Remarque napsal, se do značné míry odehrává tam, kde v podstatě leží středobod většiny jeho tvorby, v zákopech světové války. Očima prostého vojáka ukazuje děsivou všední realitu předních linií, jež zdravé lidské bytosti proměňuje v ponuré bezduché příšery pohybující se snad až za samotnou hranicí existence a jejíž surový a dech-beroucí popis se střídá s klidnými pasážemi obdařenými cynickým nadhledem. Poskytuje svým čtenářům varovné svědectví o duševním pohnutí chlapců, kteří věděli ještě příliš málo o životě, ale již příliš mnoho o smrti, a je proto také nelítostnou obžalobou válečného vraždění. 95 %

Filipfifas
12.02.2014 3 z 5

Pěkná kniha. Místy mi přišla trochu depresivní, ale byla to přece jen válka. Nemohl jsem se do ní dostatečně ponořit, protože se mi jisté pasáže zdály dlouhé a vysilující. Jinak dobrá povinná četba.

Sayuri
11.02.2014 5 z 5

Zatím nejlepší povinná četba, kterou jsem četla, tahle je podle mě opravdu důležitá! Byla jsem po celou dobu naprosto ponořená do děje, cítila jsem hrůzu, strach, úzkost, ale i sílu přátelství a celkově lítost nad tím vším, co se v 1. sv. válce událo, takže na konci knihy jsem si pěkně poplakala a zároveň si uvědomila, že můžeme být vděční za dnešní dobu!