Na západní frontě klid

Na západní frontě klid
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526332/bmid_na-zapadni-fronte-klid-6553a1d279912.jpg 5 8812 8812

Slavný román německého autora je jedním z nejlepších děl světové literatury, líčících hrůzy a tragické lidské osudy během první světové války.Autor nezamýšlel napsat ani své osobní vyznání, ani obžalobu některé z válčících stran. Je to svědectví o generaci, která byla touto válkou narušena a zničena, ať už fyzicky či morálně. Svědčí o kamarádství prostých vojáků, o touze po životě u těch, kteří museli zemřít, o výčitkách svědomí a duševní trýzni ostatních, kteří válečné šílenství přežili.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Euromedia

Im Westen nichts Neues , 1928

Kolaloka
18.02.2015 4 z 5

fascinuje mě, jak autor popisuje hrůzy války tak prostě, jako by to byla samozřejmá součást života. ale v zákopu to asi jinak brát nešlo, "děs lze snést, pokud se člověk prostě přikrčí, ale usmrcuje, jestli o něm přemýšlíte."
myslím, že téma první světové je pro nás pořád ještě aktuální - sto let přece není tak dlouhá doba, skoro každý z nás ve svém rodokmenu najde alespoň jednoho, kdo v této hrozné válce padl, já sama vím o dvou. bohužel, první světovou dost zastínila ta druhá a my tak na své předky zapomínáme...

Elleniel
10.02.2015 3 z 5

Nedostalo mě to tedy až tak, jak bylo proklamováno.

elypsa
09.02.2015 5 z 5

Války jsou zbytečný hnus,

Simona99
08.02.2015 5 z 5

Emotivní knížka, pobrečela jsem si. Ale je to nádherně vyobrazené. Ikdyž ty scény s utrženými končetinami...bohužel, taková asi byla realita.
Jinak mě to moc bavilo! Mám slabost pro vojáky a jejich uniformy:)

Thrawn89
02.02.2015 2 z 5

Normálně bych dal možná tři hvězdy ale vzhledem k očekávání, které jsem měl, jsem čekal více a proto dávám dvě. Ano dobrému popisu válečné reality, ano psychologii postav. Jinak však dle mého jde o nezáživnou četbu plnou nudných pasáží, takže jsem knihu dočítal spíše z povinnosti než z radosti.

Kacka6
24.01.2015 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla kvůli maturitní zkoušce od tohoto vynikajícího spisovatele. Poprvé se mi stalo, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. A pokračuje to i v dalších knihách, které jsem četla.

MartinaWranová
17.01.2015 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje od úplného začátku. Líbí se mi spisovatelův styl psaní, je docela stručný, často vtipný a také velmi ostrý. Nebere si servítky, píše věci tak, jak jsou. Když se zmiňoval o křiku lidí, mrtvých nebo hrozným způsobem zmrzačených tělech, jako by se nic nedělo, jako by to bylo na denním pořádku, což vlastně v té době bylo. Pavel a jeho kamarádi bojovali za svůj život, za svou vlast tak dlouho, byli skoro u konce, ale jak smutné, že i přes všechno, zemřeli. Jako by ty roky boje byly k ničemu. Velmi jsem si oblíbila postavu Katciznského, který, podle Pavlových slov, „určitě ví o každém husím stehně v okruhu dvaceti kilometrů“.

oXide
17.01.2015 4 z 5

"Válka je příčinou smrti jako rakovina a tuberkulóza, jako chřipka a úplavice. Jenže případy úmrtí jsou častější, rozmanitější a hroznější." Tak přesně touhle větou Remarque dokonale popsal svou knihu. Povětšinou drsnou a chladnou, která však má i světlejší stránky.

colis.72
13.01.2015 5 z 5

Nezapomenutelná..

Matt Baker
06.01.2015 5 z 5

Parádně odvyprávěný průběh 1. světové války z pohledu německých vojáků se všemi jejich strastmi i radostmi. Stejně tak autor výborně popisuje zničené životy přeživších vojáků, které po válce již nikdy nečekal stejný život, jako dřív.

tarasnica
02.01.2015 5 z 5

Hezky popsaný život obyčejných vojáků v boji i mimo něj. Pokud se zajímáte o války, kniha vás bude bavit.

ladypink22
28.12.2014 5 z 5

Člověka vážně zamrazí, když čte tuto knihu.

bararich8
26.12.2014 5 z 5

Děsivě skvělá knížka. Až po přečtení takového příběhu si člověk uvědomuje tu hrůzu války

Knihomolkaa
18.12.2014 4 z 5

Kniha mě zpočátku příliš neoslovila, ale když jsem se do ní začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Nakonec si mě určitě získala.

MarkétaLore
02.12.2014 5 z 5

Když jsem knihu četla, byla jsem stará jak Pavel. Od té doby teprve chápu, co to je vlastně ta válka. To je když se nějácí pošuci usmyslí , že spolu už nebudou mluvit(což by měla být jejich práce) , ale že radši zfanatizujou mladý kluky, aby šli do války, a stříleli po sobě. Pochopila jsem, že některé věci obyčejný člověk nemůže přežít, aniž by ho to psychicky poznamemalo na celý život. A taky jak strašná zodpovědnost pro politika je, když musí národ vést do války, třeba i nevyhnutelné.

nef
22.10.2014 5 z 5

Právě jsem tuto knihu dočetl a první co musím napsat je, že je to drsná kniha. Čtivá, přesná, mrazivá a 1.světovou válku drsně popisující. Ale tak to má být a za to Remarkovi dík. Každý by si měl tuto knihu přečíst, aby viděl a díky Remarkovi pocítil na vlastní kůži, jak je válka zbytečná, kolik lidí trpí, jak je to děsivé. Trpí nejen vojáci, ale samozřejmě i jejich blízcí.
Těm klukům bylo ani ne 20 let, strašný. Názorně je zde popsáno, jak bylo pro ně potom těžké se navracet zpět do bežného života, že to v podstatě není možné. Tady si vzpomenu i na americké veterány z války ve Vietnamu.
Je to má třetí přečtená kniha (po Černém obelisku a Třech kamarádech), ale je rozhodně nejdrsnější. V Černém obelisku byl skvělý černý humor, hodněkrát jsem se pobavil, tady ani špetka, jen tíha zákopové války.
Proč si to lidi navzájem dělají? Nechápu!
Na druhou stranu, když si vezmu, v jakém blahobytu nyní žijeme, a stěžujeme si?! A vymýšlíme hovadiny, jako jsem včera ve zprávách slyšel, že na dětských hřištích musí být certifikované houpačky a prolejzačky?!
Tady šli 18 letí do války! To je hrozný kontrast. Měli bychom se nad sebou zamyslet a vážit si toho, kdy žijeme.

horvis
20.10.2014 3 z 5

Už je to 10 let co jsem to četl, takže jsem dal průměr 3 hvězdy, páč už si z toho moc nepamatuju.
Jediný co si z toho pamatuju, jak vypravěč vidí jinýho vojáka opodál jak si po výbuchu granátu snaží napcpat svá střeva zpět do břicha...

aneczka
08.10.2014 5 z 5

Kniha s tak živouci procítěnosti, že člověk chvílemi musí přestat číst, aby si uvědomil, že není součástí toho všeho..

Freedee
18.09.2014 4 z 5

Velmi zajímavé a naučné dílo. 1.světová válka byla hrozná a často se na ni zapomíná a je opomíjena. V knize je dobře vidět, jak se z mladých bažantů stávají mladí mazáci a jak válka otupuje jejich lidské cítění.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Knihu jsem musela číst povinně, poté jsem z ní dělala práci v německém jazyce. I přes počáteční nechuť k této četbě mě kniha nakonec oslovila. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala.