Naši apoštolové

Naši apoštolové
https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80863/nasi-apostolove-80863.jpg 4 2 2

Cyril a Metoděj. Metoděj – křestním jménem Michal, a jeho životopis. Kníže Rostislav oba bratry pozval na velkou Moravu, aby zde došlo k proměně občanů z pohanů na křesťany. Důvod byl hlavně protigermánský, neb Germáni, kde nebyli křesťané, tak šli tvrdě proti takovým občanům.

Jana512
06.07.2022 5 z 5

Milá, malá publikace dokáže představit nám "Naše apoštoly", jak je uvedeno v názvu, moudré a vzdělané mladé muže, zapálené pro své poslání - šířit radostnou zvěst evangelia na Moravě. Vycítili, že pro lid, který neměl své písmo, je třeba jej vytvořit, aby se mohli vzdělávat. Aby pro ně bohoslužby byly srozumitelné, přeložili je do jim srozumitelné řeči a dali schválit papeži. A vrcholným dílem byl jejich překlad Bible do staroslovanského jazyka. Ale i věci veřejné se snažili uspořádat vydáním zákonů. Jejich dilo je velké! Ale jsme jim za ně vděčni, tím, že se o ně zajímáme? A jsme i my dostatečně zapáleni pro své poslání?

WEIL
27.06.2011 2 z 5

Knížečka má informativní charakter, aby člověk věděl něco o těch, co prochodili křížem krážem území Čech, Moravy a Slovenska.

Reginald Maria Dacík
česká, 1907 - 1988