Návrat krále

Návrat krále
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532640/bmid_navrat-krale-65d5ec3c3b824.jpg 5 7294 7294

Pán prstenů série

< 3. díl

Moc může spočívat v té nejmenší z věcí... V dávných dobách vykovali elfští kováři prsteny moci, netušili však, že Temný pán Sauron dal vyrobit ještě Jeden prsten, který měl vládnout všem. Spojené armády lidí a elfů nakonec Saurona porazily a prsten mu odňaly, tato magická věc se však ztratila, aby po mnoha letech padla do rukou Bilba Pytlíka. Trilogie Pán prstenů vypráví o nebezpečné cestě Bilbova příbuzného Froda, který musí opustit ospalou vesničku Hobitín v Kraji a vydat se na nebezpečnou cestu přes celou Středozem k Puklinám osudu, aby zničil Prsten, a zmařil tak Sauronovy temné plány. V závěrečné části proslulé trilogie a v pokračování audioknih Společenstvo Prstenu a Dvě věže konečně nastává čas, v němž budou vybojovány bitvy mezi dobrem i zlem: mezi armádami na bitevních polích i v srdcích jednotlivců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: audiokniha , Tympanum

The Return of the King, 1955

Interpreti: Aleš Procházka

LilianaFalcon
11.01.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl :-) Ale bez mučení přiznávám, že jsem napřed viděla filmy a pak až četla knihy. Takže za oblibu tohohle dílu v mém případě může hlavně filmový Aragorn ;-) a víte co? Ani se za to nestydím :-D
Jinak celé to putování má naprosto dokonalý závěr. A i když jsem napřed viděla filmy, tak knihy mě naprosto dostaly. Jen je škoda, že už jsem měla příliš předsunutou filmovou verzi toho, jak to všechno vypadá...

PS: Taky jste si ve filmu všimli, že když Aragorna umyli a udělali z něj toho krále, už to nebylo ono? ;-)

annamaria5066
07.01.2016 5 z 5

Trilógiu Pán Prsteňov som prvý raz čítala ešte ako násťročná a druhý raz ako už dospelá mamina. Dodnes si spomínam, ako som prežívala všetky dobrodružstvá, nebezpečenstvá a najmä nádej celého príbehu, som sa nevedela odtrhnúť ani od jedného dielu, ako som v podstate ešte ako dieťa verila, že naozaj to dobro zvíťazí nad zlom.Dúfam, že tak ako som k prečítaniu Pána prsteňov presvedčila môjho mladšieho zarytonečítajúceho brata, tak dúfam, že tento príbeh učaruje v budúcnosti aj mojej dcérke.

Mathir
06.01.2016 5 z 5

Momentálně nejlépe hodnocená kniha na této databázi (a věřím, že právem). Můžu říct, že kdyby bylo víc času, tak to rozhodně sfouknu s velkou chutí jedním dechem. Těžko se od toho v noci odpoutávalo... a nejednou jsem si říkal, že aspoň musím dočíst kapitolu a pak jsem ještě nahlížel do kapitoly následující :)
Teď mě jenom mrzí, že ještě společenstvo nepodniklo nějaký výlet k elfům a trpaslíkům, kde by se jen vyprávěly příběhy a občas by po cestě sekli nějakého toho mordorského pacholka, ať to není taková idylka.
A závěrečný příchod do Hobitína a dodatky jsou super.

aninkah
08.12.2015 5 z 5

Zakončení velkolepého příběhu zrádného Saurona, moudrých a čestných králů, houževnatých trpaslíků, lehkonohých elfů, statečných hobitů, lstivých i mocných čarodějů a jiných ras Středozemě. Krásná kniha, ráda se k ní vracím. Jsem ráda, že kniha obsahuje i dodatky o dalších osudech Středozemě...

Valentine
02.12.2015 5 z 5

Propracovat se až k poslednímu dílu trilogie se v tomto případě vskutku vyplatilo. Závěr ságy je naprosto epický, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě doporučuji dočíst až sem i přes pracné začátky. Návrat krále je opravdu dokonalý.

majo459
29.11.2015

Tolkien ma sprevádza už od nepamäti, čítal som ho minimálne miliónkrát, prednedávnom ma pochytila chuť kúpiť si všetky jeho knižky a tak som si ich cez martinus objednal, využil som pri tom aj tento zľavový kupón:
, vďaka nemu som neplatil ani poštovné, takže knižky ma vyšli za veľmi príjemnú cenu.

angloumene
23.11.2015 5 z 5

Je jisté, že dějiny Středozemě se navždy změní. Ovládne celou říši zlo z východu a vznikne tak nové skřetí království nebo se naopak vrátí dávní králové ze severu? Toto vše a mnohem víc zodpoví závěrečný díl hobití trilogie.

Nombeko
01.11.2015 5 z 5

Byl to hezky strávený čas s celou touhle trilogií od pana Tolkiena. Se slzou v oku musím přiznat, že se mi bude po Středozemi stýskat.

čuřil
21.10.2015 5 z 5

Všechny díly trilogie Pána prstenů jsou skvělé, takže i tato závěrečná je výborná.
Mohu jen doporučit.

Ogie
18.10.2015 4 z 5

Skvělé zakončení Tolkienovské triologie. Není co dodat, snad jen kdo nečetl musí přečíst.

Hun
08.10.2015 5 z 5

Vlastně mě docela překvapilo zjištění, že celý Pán prstenů je především lingvistickou hříčkou, v níž se Tolkien vyžíval ve střídání jednotlivých stylových úrovní v mluvě různých postav. Škoda že v češtině to nešlo úplně reprodukovat. Zdroj:

markulka
01.10.2015 5 z 5

Vskutku výborný závěr celého děje Pána Prstenů! Knížka se mi četla velmi dobře. Každou chvíli dobrodružství jsem prožívala s hlavními hrdiny! Doopravdy se mi moc líbily postavy, které pan Tolkien dokázal stvořit, protože o někom tak sympatickém, jako byl Aragorn jsem snad ještě nečetla. Konec se mi líbil, ale mrzelo mne, že Frodo odjel... Je mi moc líto, že jsem tento úžasný a jedinečný příběh Froda a jeho společníků dočetla, ale myslím, že se k tomuto příběhu brzy vrátím a přečtu si ho znova! Určitě mohu doporučit, je to úžasná kniha!!!

ziriant
28.09.2015 4 z 5

Závěrečné kapitoly nejintenzivnější z celé trilogie, přesně tak by to mělo být. K Pánovi prstenů se nevracím často, o to je ale každé další čtení hlubší. Člověk si musí udělat předem velmi lehko na duši, aby dokázal pojmout celé to zlo a Zlo, které se v příběhu skrývá. Které známe i ze světa kolem sebe - a my mladší možná ani neznáme a můžeme si uvědomit, jak jsme za to rádi. Nerada zde hledám dějové podobnosti se skutečnou historií, ale ty pocitové tu zajisté jsou. Nikdy jsem nebyla a nebudu pravý tolkienovský fanoušek, ale Pána Prstenů mám ráda a také málokterá kniha mě kdy svou poslední větou tak dostala.

Barou
08.09.2015 5 z 5

Tolkien je maly buh! Jeho svet fantasy a promyslene Stredozeme se nemuze rovnat jen tak necemu (promin G. Martine).

Kaso
23.08.2015

čisté klišé. ale to klišé vzniklo podla tejto série. takže aj tak 50%

woodward
15.08.2015 5 z 5

Když český člověk čte o vyčištění Kraje, nemůže ho nenapadnout, že právě tohle naší zemi (a některým jejím sousedům) chybělo, aby se velký příběh boje s hnusným zlem zakončil opravdovým happyendem. Jo, život není román.

elfinkaa97
13.08.2015 4 z 5

Konečně jsme porazili Temného pána a zničili Velký prsten! Bude se mi moc stýskat po úžasné Středozemi, ale bez Gandalfa a Froa by stejně nebyl příběh to, čím je ted. Ale na druhou stranu ty dodatky byly zajímavé, hezké doplnění celého děje :)

SONP
12.08.2015 5 z 5

Velké finále pro mne už pošesté - stále nezklamává a stále překvapuje v tom, kolik toho kniha umí nabídnout oproti mnohem populárnějším filmům. Časem vždy zapomínám, do jakých epických šíří se v knize rozkošatí cesta jednotlivých postav z Edorasu do Minas Tirith a posléze v bílém městě samotném. Naopak samotná bitva se odehraje doslova na pár stranách (a tak to mám se svojí nechutí k akčním scénám rád). Následuje komorní hobití finále (jaký skok oproti epickým předchozím částem) a filmem zcela opominuté Vymetení kraje, které má značnou emocionální hloubku v tématu ohrožení domova. Zkrátka i když člověk ví, jak vše dopadne a řadu zákrut děje zná nazpaměť, stále má čtení Pána Prstenů smysl a za pár let si jej dám jistě znovu. 100%!

aronoele
31.07.2015 5 z 5

Pro mě nejoblíbenější část trilogie. (I když u filmu je to přesně naopak - tam mám nejradši Společenstvo prstenu... ) Nemám moc co dodat. Skvělý závěr úžasného fantasy příběhu, který nikdo nepřekoná. Každý by měl mít v knihovně :) z Tolkienových příběhů se člověk může poučit, je v nich mnoho moudra a nadhledu.

Catherine27
02.06.2015 5 z 5

Velkolepé dílo!!!! Nelze popsat popis po dočtení. Ačkoli jsem viděla film absolutně mě to překvapilo! Úžasné, krásné, smutné, dokonalé!!!