Nekonečný příběh

Nekonečný příběh
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152534/bmid_nekonecny-pribeh-IIv-152534.jpg 4 1126 1126

Příběh o tlouštíkovi Bastiánovi, nesmělém a všemi spolužáky vysmívaném chlapci, „synovi nikoho“, zavede čtenáře do zvláštního světa. Je jím Fantázie a Bastián se do ní dostane skrze stránky neméně zvláštní knížky. Spolu s chlapcem Átrejem – „synem všech“ – prožije na Veliké Cestě Hledání četná dobrodružství. Nejednou se ocitne v nebezpečí, stane se z něj hrdina a zmoudří. Nakonec se vrátí tam, kde je jeho místo – mezi lidi. Nekonečný příběh byl několikrát zfilmován.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die undendliche Geschichte, 1979

sarekaslukova
03.11.2011 5 z 5

Film je film a kniha je kniha u filmu jsem se lehce nudila zato u knížky jsem byla napnutá jak struna sice to bylo o proti fylmu těšší
ale zato krásnější.(podle mě)

JohnCZ
21.09.2011 4 z 5

Oproti filmu je kniha jiná, řekl bych o mnoho náročnější a má ABSOLUTNĚ jiné vyznění. Zatímco film je pohádka, kniha je promyšlenou fantasy s jakýmsi poselstvím. Druhá půlka knihy je dost složitá a proto se nedivím, že ani nebyla zfilmována. Každopádne se ale autor drží zvláštního pohádkového stylu vyprávění. Pro děti to ale dle mého názoru není a díky tomu mám pocity trochu rozporuplné.. Uděluji 4* hlavně z důvodu, že to občas bylo až moc náročné na fantazii a domyšlení, co tím vlastně chtěl autor říci (což je zvláštní, protože fantasy je pro mě primární knižní žánr). Nicméně rozhodně doporučuju přečíst - třeba v tom někdo najde něco, co jsem já neobjevil.

Jackjelly
07.08.2011 5 z 5

Ještě teď si docela dobře pamatuji, jak jsem si ji koupil ve čtvrtek (pamětníci minulého režimu vědí proč zrovna ve čtvrtek :-) ), došel na koleje, otevřel a místo učení na zkoušku jsem do druhého dne přečetl. Na zkoušku jsem nešel. S ohledem na neustále omílání filmových zpracování není třeba děj představovat, přesto mohu doporučit k přečtení, můj osobní názor je že kniha je lepší.

smetyl
27.06.2011 5 z 5

Krásná kniha. Povedené dobrodružství s originálním nádechem fantastiky. Fantasy moc nemusím, ale tahle kniha si urvala kus mého srdce. Neuvěřitelně poutavé dobrodružství a propojení reality a fantastického světa je prostě dokonale dokonané.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Film je opravdu hezčí - jednodušší. Hezcí herci a spousta složitých, nedějotvorných scén vypuštěna.

bovinka
30.11.-0001 3 z 5

Je to již dávno, co jsem ho četla, ale film se mi zdál hezčí.