Sestřičky pod jmelím

Sestřičky pod jmelím
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508713/bmid_sestricky-pod-jmelim-dSb-508713.jpeg 5 129 129

Nemocnice Nightingale série

< 7. díl

Je rok 1941 a sestřičky v Nightingale čelí zatím nejtěžší zimě. Všichni se potýkají s nedostatkem, v novinách už píší jen o stále větších ztrátách a porážkách. Britové jsou unavení a demoralizovaní, nemocnice Nightingale trpí také. Millie nedávno ovdověla a musí se vypořádat s majetkovými záležitostmi. Potkává se ovšem také s dávnou láskou a vzpomínky na nemocnici opět ožívají. Jess se stěhuje proti své vůli na venkov. Náladu jí však zvedne příjezd Effie, která utíká z Irska a doufá, že na vesnici najde klid. Brzy však dívce zkříží cestu pohledný Kit. Vánoce se kvapem blíží, dokáže úkryt na klidném venkově ochránit naše hrdinky před trápením s láskou?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Nightingales under the Mistletoe, 2015

Květi62
08.01.2023 5 z 5

Sestřičky ...., velmi povedená série. Sestřičky pod jmelím zachycují krátký úsek během 2.světové války. Některé sestřičky z nemocnice Nightingale jsou přemístěny do nemocnice na venkov. I zde vykonávají svoji práci, mají zde své lásky a své sny. Válka je ale všudypřítomná a všichni ví, že přináší jen bolest a ztráty. " Tolik zbytečně mrtvých mladých lidí a zničených rodin!" Na pozadí toho zlého vznikají nová přátelství a nové lásky. Závěr knihy nám dává naději na lepší budoucnost hlavních hrdinů, ale válka stále ještě nekončí...
A ještě jeden citát "Na smrt se nedá zvyknout. Každý člověk měl svůj osobní život, rodinu, která bude truchlit. Jakmile si zvykneš, sám trochu přestaneš být člověkem."

Ira13
04.01.2023 5 z 5

Opět parádní čtení. Osudy sestřiček mě baví sledovat - jak po stránce pracovní tak soukromé.. Holky to neměly lehké, ale to nemáme ani teď.

chrudas
30.12.2022 5 z 5

Sestřičky nikdy nezklamou, skvělé odpočinkové čtení, člověk se dozví i dost zajímavých informací ze zdravotnictví minulého století. Tuhle sérii mám ráda, zatím žádný díl nezklamal.

Knižní střípky
12.12.2022 5 z 5

Tato série je opravdu jedna z mých nejoblíbenějších, za ty roky, co ji čtu, mi sestřičky z Nightingale doslova a do písmene přirostly k srdci. Autorka píše krásně, lidsky. Dozvídáme se o obyčejném životě lidí před a v průběhu druhé světové války, a je to tak realisticky popsáno, že se úplně cítíte součástí příběhu.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.