Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3038 3038

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

boeink
04.04.2021 3 z 5

Kniha mi dala zabrat. Stále jsem se nemohla začíst, některé věty jakoby nedávaly smysl. Kim mi moc sympatická není, navíc neustále "zvedá oči k nebi", ale zápletka a rozuzlení se mi líbilo, tak jí dám asi ještě šanci.

kika_
03.04.2021 3 z 5

Taková tuctovka, plná klasických klišé. Čekala jsem víc.

MamaKnihomolka
30.03.2021 5 z 5

První díl série případů Kim Stoneové. Na tuto sérii jsem se chystala dlouho díky tolika opěvovaným recenzím a budu opěvovat dál.

Moc mě vyhovoval celkový formát knihy díky čemu se text četl moc dobře a stránka letěla za stránkou. Krátké kapitoly tomu dodávaly ještě víc napětí a to já můžu. Kord v detektivkách.
Přiznám se, že ze začátku mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách. Samotná Kim mi byla sympatická. Její sarkasmus mě pokaždé pobavil a její špičkování s doktorem nebo parťákem Bryantem bylo příjemné rozptýlení. Netrpělivost a zbrklé jednání mi k její postavě přesně sedělo. Jen mě mrzí, že autorka moc nevěnovala čas jejímu popisu a nedokážu si pořádně představit jak Kim vypadá — kromě toho, že má tmavé krátké vlasy. Doufám, že se v dalších dílech dozvím víc o její minulosti a smutných vzpomínkách.
Překvapilo mě, že se autorka hned vrhla do dvou případů. Zločiny před deseti lety a v přítomnosti se jí podařilo skvěle propojit a zaplést tak, že jsem vraha neuhodla. Ale nebyla jsem daleko.
Po dokončení série Chrise Cartera jsem se bála, že mě pořádně žádná detektivka nechytí, ale ano. Jsem ráda, že jsem začala zrovna s touto detektivní sérii a těším se na další případy.

ivka67
23.03.2021 4 z 5

Dobrá detektivka,když už jsem s určitostí věděla kdo je pachatel tak závěr mě překvapil.

martineden
19.03.2021 5 z 5

Angela prostě umí, co víc dodat?

evvva
14.03.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, měla nápad, měla spád i překvapivé rozuzlení,ale něco mi tam chybělo, nějaká ta " přidaná hodnota" po které s posledním řádkem řeknete ...ty jo, dobré,dost dobré....

Sidonka3
13.03.2021 1 z 5

Tak tahle detektivka byla teda slabší. Hvězdičku dávám za sociální aspekt, zjednodušeně načrtnutý problém zanedbávaných dětí a úskalí péče v ústavech. Takhle to vypadá, když rodiče svěří bezprizorní lidskou bytost státu, do dětského domova a dál se o ně nezajímají. Do domova, kde jsou děti svěřeny do rukou rozmarného a pochybného personálu, vydané všem na milost a nemilost.
Ze seznamu si odškrtávám další doporučený bestseller, který mi tentokrát bohužel nenadchnul.

VerczaV
11.03.2021 2 z 5

Měla jsem dva tipy kdo by mohl být vrah a trefa. No jinak detektivka nic moc. Konec to zachránil. Zkusím přečíst ještě jeden díl.

veronika0269
09.03.2021 3 z 5

Oslovení "šéfko" mě rozčilovalo celou knihu. Zápletka byla dobrá, ale styl psaní mi vůbec nesedl. Jedno klišé za druhým a scény jak z B filmu. Za každou cenu rádoby cool. Jak kdyby mi autorka lezla do zadku :)

Miška935
28.02.2021 5 z 5

Od začátku do konce napínavé. Už se těším až si přečtu další díly.

akinomV
22.02.2021 5 z 5

Skvělá detektivka. Nevím proč jsem váhala. Skvěle vystavěný příběh, zajímavé postavy, rychlý spád, krátké kapitoly a nutkavá potřeba číst dál a dál :-) Takže rozhodně chci v sérii pokračovat.

Zlajda95
20.02.2021 3 z 5

Celkem zajímavá zápletka s překvapivým koncem. Rovněž hlavní postava má potenciál, jen osobně se mi tyhle velmi silné ženské postavy celkem rychle přejí.

Adriena838772
17.02.2021 5 z 5

Jeto moc dobra knizka a hodne napinava

Elaila
16.02.2021 5 z 5

Napínavá kniha až do samotného konce. Doporučuji všem milovníkům detektivek. Určitě si se zatajeným dechem přečtu i další případy Kim Stoneové.

Šárka345
12.02.2021 5 z 5

Perfektní čtení :)

renne
01.02.2021 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Prolínání více dějových os nebylo nikterak rušivé. Ráda si přečtu další titul z této serie.

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Na novu detektívku mi trvalo si chvíľu zvyknúť ale potom som sa od toho nevedel odtrhnúť. Partia okolo Kim Stone výborná. Ďalšie diely ešte lepšie.

Šárka88
12.01.2021 3 z 5

Seznámeni s touto knížkou bylo pro mě zmatený, asi budu jediná kdo řekne, ze to nemělo hlavu ani patu. Takové páté přes deváté a nevyznala jsem se v postavách. Dej jinak napínavý, sem tam. Bude trvat, než se vrhnu na další díl a autorce dam ještě později šanci.

morava
12.01.2021 4 z 5

Me prvni setkani s detektivem Kim Stoneovou bylo velmi prijemne, a pokud jsou i dalsi dily napsany ctive, jako byl tento, tak se mam na co tesit :-)

dikobraz
04.01.2021 5 z 5

Super, mam novu favoritku. Harry Bosch a Hole maju prave volno, tak dalsia dobra seria potesi. Teda, dufam, ze seria bude dobra. Lebo prva cast bola skvela.
Kriminalna partia mi sadla, Kim bola drza ako stary pes Bosch. Super.
Dej a zapletka zaujimava, aj ked kvoli tym mladym babam znepokojiva. Rozuzlenie bolo pre mna prekvapujuce, s tym som neratal...
U mna velmi dobre, snad dalsie casti nebudu podliezat, bola by to skoda.