Neohlížej se

Neohlížej se
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539438/bmid_neohlizej-se.jpg 4 493 493

Samantha má na první pohled dokonalý život – je bohatá, oblíbená a má idylický vztah se svým přítelem. Nicméně poté, co se svou nejlepší kamarádkou Cassie na jednu noc zmizela a nepamatuje si nic z toho, co se stalo, je její život jiný. Když se snaží vzpomenout si na život, který předtím vedla, uvědomuje si, že takhle už žít nechce. Stará Sam byla podle všeho totiž docela potvora a je jasné, že její přátelství s Cassie nebylo zrovna nejupřímnější. Vypadá to, že ztráta paměti pro ni byla jako výhra v loterii – má novou šanci začít znovu a stát lepší verzí sebe sama. Je tu ale jeden malý problém, Cassie je stále nezvěstná. Pravda o tom, co se jí stalo a kde je, není jen někde hluboko v Samanthině hlavě. Je tu ještě někdo, kdo moc dobře ví, co se té osudné noci stalo a udělá cokoliv proto, aby si Sam toto tajemství vzala do hrobu. Samantha teď chce pouze jedinou věc – na vše si vzpomenout a zjistit pravdu, aby její život mohl jít dál. Co když jí to ale může stát život?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Kanopa

Don't Look Back, 2014

Interpreti: Anežka Šťastná

Haňulec
16.05.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka. Měla krásný děj, člověk se od ní nedokáže ani odtrhnout. Přečetla jsem ji jedním dechem a mohu ji jen doporučit. Škoda že, nejde dat víc * než jen 5.

cukrovka
08.05.2016 5 z 5

Velmi zajímavé téma. Knížka se četla sama. Musí být hrozné ztratit paměť a nepamatovat si ani své jméno. Ta nejistota, jestli lidé okolo mě říkají pravdu. Nevědět komu věřit a komu ne. Nevěřit ani sama sobě. Pěkně napsané, napínavé.

PetraBery
07.05.2016 4 z 5

Čtivý oddechový příběh středoškolské bohaté studentky... Jak se člověk může změnit, pokud ztratí paměť? Lze začít znovu a jinak? Knížka se četla skoro sama, Samanta mi byla sympatická (po ztrátě paměti) a Carson byl téměř dokonalý... :o). Líbilo, ideální na odpočinek.

kocourjulie
28.04.2016 4 z 5

Hezký, napínavý příběh středoškolačky, která postupně nachází ztracenou paměť. Škoda, že to vyvrcholení není víc propracované. Knihu bych doporučila spíš čtenářům do dvaceti let.

muchomurka
27.04.2016 5 z 5

Ať už Jennifer Lynn napíše jakoukoliv knihu, vždy je to příběh, který zhltnu na jeden zátah. Ani zde tomu nebylo jinak. Postavy byly super, bavilo mě postupné rozkrývání minulosti, napětí. Vůbec si nedokážu představit, co asi Sammy musela prožívat (i když autorka to napsala velmi dobře, do Sammy jsem se vžila jako do druhé kůže), být ve svém vlastním životě cizincem, spoléhat se na to, co mi kdo řekne a doufat, že to bude pravda. To, jak se Sammy změnila, využila nového začátku a byla konečně sama sebou, fandila jsem jí, ať je šťastná a fajn holka, kterou si přála být. A ten závěr? Tak nějak jsem to vytušila dřív, kdo to je, ale vůbec mi to nevadilo. Jsem ráda, že vše dopadlo dobře. :)

jluky
24.04.2016 5 z 5

Tak: dočítané za jednu studenú aprílovú nedeĺu...Oči trošku unavené, ale stálo to za to...

janesy
22.04.2016 5 z 5

Moje oblíbená autorka nezklamala, četla jsem bez dechu v jednom záběru :) a rozuzlení mne překvapilo-děj měl spád a přímo jsem si jej užívala!

EvaSupovic
12.04.2016 5 z 5

Moje TOP autorka je přesně na svém místě a zase musím jen a jen opěvovat její schopnost psaní s širokým záběrem. Za mě je tato kniha skvělá a napínavá a rozhodně doporučuji :-D

DariDerek
11.04.2016 5 z 5

Opět jsem se přesvědčila, že tato autorka patří mezi mé oblíbené spisovatele YA literatury. Napínavý příběh, který mě vůbec nenudil a užívala jsem si to. Jednohubka co se týče rychlosti - jeden den, ale za to to bylo více strhující. Četla jsem dokud jsem nevěděla vše. Více v recenzi v záložkách nebo na blogu. :)

vikimi
07.04.2016 3 z 5

Nápad super, občas se mi to zpracování moc nelíbilo - rozvinula bych to a ten konec lépe a dramatičtěji popsala.
Jinak se Samathou jsem prožila každé její trápení, každý její nový den...super hlavní hrdinka.
Autorka píše opravdu pěkně :)