Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537567/bmid_neprilis-stastna-rodina-66324a16e803a.jpg 4 1712 1712

Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na všechny čeká pohádkové dědictví. Náladového, nevypočitatelného otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Not a Happy Family, 2021

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Heli20
17.07.2022 5 z 5

Super knížka. Moc se mi líbil styl psaní - popis příběhu z pohledu každého účastníka. A vraha jsem dokonce dobře tipla:)

mstychov
16.07.2022 5 z 5

Je to jedna z knížek, které budu muset chvíli rozdýchávat. :) Shari je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Snažím se teď číst převážně české autory, ale pro ni mám zkrátka slabost. :)

Nepříliš šťastná rodina je kniha o rodině Mertnových. V ní jsou brutalně zavražděni rodiče Fred a Sheila Mertnovovi. Ti jsou neskutečně bohatí. Jejich smrt tedy znamená nechutně velké dědictví pro jejich děti, kteří se tím pádem stávají hlavními podezřelými. V rodině jsou ale další podezřelí. Co chůva a uklízečka v jednom, která rodiče našla? Co sestra Freda? V rodině je navíc známo, že nejsou všichni ve 100% psychické kondici.

Celou dobu čtení jsem nedýchala a nadávala, jak někdo může psát tak napínavě. Do teď jsem měla jako nejlepší knihu od Shari Manželé odvedle. Každopádně Nepříliš šťastná rodina je pro mě osobně lepší. Až na formu, ve které je psaná. Ta pro mě ze začátku byla hůř stravitelná. Postupně jsem si ovšem zvykla. Knížku vřele doporučuju. Vraha jsem správně neodhadla. .

marlowe
16.07.2022 1 z 5

Řiďounká, sterilní, z prstu vycucaná detektivka bez jakékoli invence. Nelíbilo. Seznámení s autorkou se tak pro mě zároveň změnilo ve smutné the long goodbye…

Makůvka
16.07.2022 5 z 5

Příjemné, pohodové, ale i napínavé čtení, které vás hned od první stránky vtáhne do příběhu jedné "nepříliš šťastné rodiny". Z brutálních vražd je podezřelý snad každý, protože každý něco skrývá a má svá tajemství. Postavy i emoce jsou dobře vykreslené. Autorka nenechá čtenáře chvíli vydechnout, každou další kapitolou je to zamotanější.
A ten epilog? Dost dobře ukončené!!!

TinaFr
15.07.2022 4 z 5

Klasická oddechovka, moc jsem od toho nečekala, ale vlastně byla fajn. Není to žádné veledílo, ale čte se pěkně, ideální na léto. Na konci mi teda trochu vadilo, že nepřišel žádný "wow" zvrat, který mám na thrillerech ráda, tady to spíš jen nějak vyplynulo.

alnahu
15.07.2022 5 z 5

Již v pořadí šestá kniha od této autorky a za mě opět skvělá.V tomto psychothrilleru se skrývá mnoho rodinného tajemství a Shari nás opět dokáže dokonale zmást v odhadu pachatele .

ddkk
15.07.2022 5 z 5

Zamotaný příběh jedné dost příšerné rodiny. Je to napsané tak fikaně, že i když není spektrum možných pachatelů vraždy příliš velké - vlastně jsou to jen členové rodiny a něco málo přidružených osob, úplně se trefit do osoby skutečného pachatele není nijak lehké. Už jsem si skoro byla jistá, že vím, ale nakonec to stejně bylo úplně vedle...

Tahle knížka se autorce povedla a můžu ji s klidnou myslí doporučit.

LadyCarousel
15.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tahle se taky povedla. Postavy pekne vykreslene, vcetne tech vedlejsich, napeti a spad to take melo, cili jsem spokojena. Na vraha jsem mela par tipu a trefa. Rikala jsem si, komu se venovalo min pozornosti, nez bylo zahodno?

Edona
15.07.2022 3 z 5

Brutální vražda bohatých manželů, kteří jen pár hodin před smrtí pořádali velikonoční hostinu se svými dětmi. Každý v této rodině má nějaké tajemství, je snad někdo z dětí vrahem? A jaký měl motiv?

Ze všech knih od Shari Lapeny mi Nepříliš šťastná rodina dala zabrat nejvíc. Zpočátku jsem se nemohla začíst a některé postavy mi splývaly dohromady. Každopádně, jak to Lapena umí, od určitého bodu už mě měla v hrsti a četla jsem naprosto zažraná. Vraha jsem samozřejmě neuhádla. A teď nezbývá už nic jiného, než čekat až vyjde další kniha od této královny thrillerů.

EliBla
13.07.2022 5 z 5

Kniha mě chytla už od začátku. Byla napínavá a překvapivá. Určitě doporučuji přečíst.

Liss93
13.07.2022 4 z 5

Shari Lapena je mou už pravidelnou dovolenkovou záležitostí. Napětí, podezřívání, očekávání, překvapení. To vše člověk od thrilleru očekává a taky to dostane. SL je sázka na jistotu.

Šárka88
11.07.2022 5 z 5

Za mě nejlepší Lapenovka ze všech knížek. Od samého začátku, až do konce jsem byla opravdu napnutá jak struna. Neustále jsem hádala, kdo stojí za dvojnásobnou vraždou a pokaždé se moje podezření vyvrátilo. Konec byl trošku seknutý, ale epilog mi přidal na úsměvu, že se pravda objeví a jak to celé dopadne? Ať si udělá obrázek každý sám. Doporučuji přečíst.

adevis
11.07.2022 4 z 5

V pořadí jíž šestá kniha od Shari a já byla zase spokojena… I přes klasické thrillerovské klišé, ve kterém se setkáváme s vraždou ve velmi zámožné a navenek dokonalé rodině mě kniha bavila od začátku do konce.

Manželé Mertonovi někdo brutálně zavraždil pár hodin poté, co se u nich na velikonoční neděli sešli u večeře jejich dospělé děti. A vzápětí máme na světě tři hlavní postavy, které na sebe uvalí podezření. Kdo z nich je vrah? Nebo jich bylo víc?
 V pozadí nám autorka naservírovala vedlejší postavy, kteří mají také motiv k zabíjení. Kdo to tedy byl? Komu Fred a Sheila překáželi? Kdo toužil po pohádkovém dědictví?

Mám přečtené všechny autorčiny knihy a píše pořád skvěle. Čtivě, napínavě a do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. Takže já jsem opravdu spokojena a těším se na další knihu.

Latimer
10.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Pro mne asi její nejlepší kniha. Nebyla jsem sice překvapená vrahem, protože jsem si vytvorila vzorec už u třetí knihy, kde pokaždé byla zavražděna ta nejkrásnější, bezdětná žena. Pak to i otočila. Takže vím, že u Lapeny se vždy vše točí kolem nejkrásnější, bezdětné ženy, a tak i když tomu důkazy nenasvědčují daří se uhadnout oběť, nebo vraha. Ale i tak je to kniha, která se čte sama. Má spad. Je napínavá. Jen člověka ten zvláštní způsob psaní formy er, jiný, než je obvyklý, trkne. Nicméně beru ha za osvěžující novinku.

musivila
10.07.2022 5 z 5

….. „všichni se chovají, jako by to mohli udělat. Tolik falešných alibi.“ …

Skvělá kniha, ta se autorce povedla. Podezřelý je téměř každý... chvíli podezíráte toho a chvíli toho ... a když už si myslíte, že víte, tak nevíte nic. A k tomu ten epilog! Já si čtení užila a mohu doporučit.

….. „ Alibi nemá nikdo z nich. Motiv měli všichni.“.....

….. „ Co je tohle za posranou rodinu? bleskne jí hlavou.“ …...

Sarrah
10.07.2022 5 z 5

Jako vždy přečteno jedním dechem, nemám co bych vytkla.

juleska
09.07.2022 5 z 5

Moje prvni kniha autorky, precetla jsem ji za necely den, protoze jsem ji nebyla schopna odlozit.

Awča
09.07.2022 5 z 5

Napínavé a velmi čtivé, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Konec mi přišel useknutý, ale epilog to napravil.

Aduella
09.07.2022 4 z 5

Nesmírně čtivé a poutavé čtení. V takové rodině bych nechtěla být ani na návštěvě . Kniha prakticky nelze odložit. Celý den jsem se těšila ma večer, kdy budu moci pokračovat ve čtení. Trochu mne zklamal nepříliš dotažený konec (motiv vraha), ale úplně poslední kapitola s naznačeným dalším vývojem byla fajn tečka.

LaCoccinelle
09.07.2022 5 z 5

Příběh jedné "povedené" rodinky. Napínavé od začátku do konce.