Nesmírný

Nesmírný
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543266/bmid_nesmirny.jpg 4 1663 1663

septime
11.02.2016 4 z 5

Velice vtipné jako vždy, ale dalšího vzkazu v lahvi už se asi nedočkám.

happy-smile
10.02.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, ale na předchozí díly to podle mě nemělo. Částečně to sice říkám proto, že téma sekty mě úplně neoslovilo, ale částečně taky proto, že stará dobrá parta tentokrát neměla v zásobě tolik úsměvných chvílí jako obvykle. V předchozích dílech jsem se více nasmála, byla jsem taky více napnutá, co se týká vyšetřování vražd. Na druhou stranu oceňuju, že oproti Marcovi byla knížka více soustředěna na Carlovu mordpartu.

jendoslav
09.02.2016 3 z 5

Pro Olsena mám slabost, ale poslední díl série o oddělení Q zůstal za očekáváním. Nesmírný se pomalu a dlouho rozjíždí, o napětí se dá mluvit až v závěru, je to ukecané... S žádnou Olsenovou knihou jsem se netrápil tak dlouho.

Miruš
07.02.2016 5 z 5

Zase další bomba knížka, strhující, napínavá... kdykoli

Maskati
30.01.2016 5 z 5

Tragédie,když někdo píše v intencích "nejslabší","obsáhlý" a pod.Já pravím: úžasné,skvělé,výborné a komu se to nelíbí,ať se dívá na Kobru jedenáct....Kriminalista není Robocop,ale člověk se svými city,emocemi,touhami,radostmi i frustracemi,které tato práce hlavně přináší.A tomu přišel Olsen na kloub! Policejní práce je mnohdy nezábavná piplačka a psaní úředních záznamů,ale taky úžasný adrenalin,když nasajete stopu,nebo když to začne do sebe zapadat.Tohle právě umí Adler skvěle popsat,jakoby snad toho policajta někdy dělal.Jasně, že jsou tam nějaká klišátka - polda bez rodiny,věčně neoholený a drsně sarkastický,chodící bez pistole atd., ale to mi nevadí a nějak to k tomuhle žánru patří.Sám si docela těžko dovedu představit detektiva,který ráno čile vyskočí plný empatie,na balkoně si zacvičí jógu, nebudí manželku,přebalí dvojčata a připraví všem snídani,aby radostně dorazil na služebnu dychtivě očekávající zazvonění telefonu.Takhle to opravdu nechodí.A Olsen to ví a prostě umí,a v tomhle díle to dokázal podle mne asi nejvíc.

Veru_92
28.01.2016 3 z 5

Olsen zatim nenapsal knihu, ktera by me nebavila, nicmene toto je z meho pohledu jeho zatim nejslabsi pocin.

petrzel
22.01.2016 4 z 5

Pro mě tato kniha byla zatím asi nejslabší ze serie. Jinak se mi ,ale líbila.

Manyna
21.01.2016 3 z 5

Marca jsem úplně vynechala, o to víc jsem se těšila na další knihu.
Příběh se mi v celku líbil, ale je fakt, že poslední dobou jsem, možná shodou okolností, četla vícero knížek s dost podobným tématem. Problém byl, že v předchozích dílech jsem doslova hltala stránku za stránkou, při čtení mě mrazilo a byla jsem nedočkavá, jak to celé dopadne. U téhle knihy to bylo trošku jinak, asi proto, že mi příběh tolik nesedl, tak jsem knihu četla docela dlouho, napětí se nedostavilo a na konci mi pak už bylo tak trošku jedno,jak to vůbec skončí.
Jsem z toho pořád rozpačitá, možná, že si ji ještě někdy přečtu znovu a změním názor.

kalache
20.01.2016 4 z 5

...postavy v téhle knize jsou velmi uvěřitelné a příběh plyne takovým syrovým venkovským tempem.Jenom se mě zdá,že kriminalita na severu Evropy nebývale vzrůstá...

raty
20.01.2016 5 z 5

Tahle parta vyšetřovatelů mě prostě chytla. V této knize najdeme skvěle propracovaný detektivní případ, humor a napětí. Navíc nás autor pěkně napíná rozvíjejícím se příběhem hlavních postav. Co bude dál?

anoti
13.01.2016 4 z 5

Pan Olsen píše neuvěřitělně poutavě a rozsáhle...Každá kniha, kterou čtu mě neuvěřitelně vtáhne do děje, tak že mi přijde jako bych tam byla s nimi a ani tato nebyla vyjímkou.Vše co napsal se mi líbilo, žel toto dílo pro mě bylo o maličko slabší, ale opravdu jen o nepatrný kousek.Těším se na další.

bookcase
13.01.2016 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Carl a jeho "mužstvo" mě nepřestanou nikdy bavit. Hlavně Asad a jeho průpovídky.

crazyjuan
05.01.2016 4 z 5

Začátku série se tato kniha nevyrovná, ale pořád Olsen patří k tomu nejlepšímu, co se dá v severské krimi číst.

aralka
20.12.2015 5 z 5

Kniha mě moc bavila, stejně jako všechny předešlé z oddělení Q... rozsáhlost knihy mě vůbec nevadila.... jsou to takové inteligentní detektivky, které mají i určitý přesah, nejde jen o samotný případ, ale i o mezilidské vztahy, poněkud zvláštní přístup vedení k oddělení Q, které je celé vlastně takovým outsiderem, stejně jako jeho šéf Karl atd..... kniha je místy i dost vtipná, hlavně v dialozích, prostě za mě určitě plný počet hvězdiček, moc povedené !

Eevina
19.12.2015 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček. Čím víc stránek, tím lepší. Možná je pravda, že kdyby autor ubral pár stránek a zrychlil tempo, taky by to neuškodilo, ale mě těch skoro 600 stran nevadilo. Výborně napsané a musím říct, že od půlky knihy jsem si myslela, kdo je vrah ale autor mě opět dostal. Oddělení Q mě nesmírně baví.

konicekbily
18.12.2015 4 z 5

Více mne baví humorné dialogy vyšetřovatelů než vleklé - rozvláčné vyšetřování 17 let staré vraždy se souběžným krimiipříběhem vymyšlené sekty. Kdyby se mu to povedlo napsat na méně stránkách, dostal by hvězd pět.

AAndulka
13.12.2015 4 z 5

Po, pro mě lehce rozpačitém, Marcovi se nám konečně navrací starý dobrý styl, kterým byly tyto knihy o oddělení Q psané. Hvězdičku srážím za lehce pomalejší tempo uprostřed knihy, které mohlo být lehce urychleno, nebo možná mohla tato část knihy více vtáhnout do děje, tak jak to dělá začátek a především konec. Jsem ještě plná dojmů, takže mé hodnocení možná nebude úplně objektivní, ale za mě 4 a půl *! :-) POZOR TEĎ PŘIJDE LEHOUNKÝ SPOILER! - PS: Nikdy není nic tak, jak se zdá. Děkuji Adleru-Olsenovi. Opět mě dostal!

soukroma
03.12.2015 5 z 5

Paráda - zejména po Marcovi je to zase starý známý Carl a jeho suita, kteří neskutečně baví. Bylo až neuvěřitelné, kolik práce celému oddělení Q, v plném nasazení, dalo vypátrat podezřelého vytipovaného hned na začátku knihy, i když se zločin odehrál před nějakými 17 lety a podezřelý se nejen neskrýval, ale byl docela hodně na očích. Zatímco 3/4 knihy se zabývá tímto vcelku poklidným pátráním mezi pamětníky, svědky, hromadami papírů, výkresů a hudby, a je doplněn paralelním příběhem pošahané ženské a podivného všeobjímajícího "přírodního učení", závěr bere svou akčností, syrovostí a napínavostí dech. Samotné vyústění pak naznačí, že čtenář nemůže snadno vytušit, jak to vlastně bylo, když samotní aktéři v tom mají zmatek a, pokud vůbec připustí, že ke zločinu došlo, vidí každý viníka v někom jiném.

Magnovak
16.11.2015 3 z 5

Já nevím, mně se to četlo špatně, kniha klidně mohla být poloviční. A naopak - od začátku bylo přeci jasné, že to je jinak. Konec mě nepřekvapil, tušila jsem mlhavě celé pozadí poměrně dlouho (víceméně od sebevraždy B.), takže za mě průměrná detektivka a spolu s Marcem určitě to nejhorší od JAO, tématicky mi to bylo také na hony vzdálené, takže bohužel, palec dolů.

buschka
16.11.2015 5 z 5

Tak na tento díl jsem se moc těšila. Předchozí Marco mě mírně zklamal.
Opět skvěle vybrané nevšední téma, nechybí Asadův velbloudí humor, dobrá zápletka, rozvíjí se postavy z Q-čka. Už aby JAO napsal další díl. :)