Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2998 2998

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest, 2018

ninano
05.09.2021 4 z 5

Budu se opakovat, ale kniha svou hlavní ideou skutečně připomíná trochu příběhy věhlasné Agathy Christie. Přesto se četla hezky je napínavá a určitě se k autorce zase vrátím.

ddkk
04.09.2021 3 z 5

Asi to není úplně špatné, ale, bohužel, inspirace Agáthou Christie je jednoznačná. Nemám ráda podobné pokusy, navíc s vyústěním, které se moc nepovedlo. Kdo je skutečným vrahem bylo docela dobře odhadnutelné, motivy zločinu trochu kulhaly. Tak trochu z nouze ctnost.
Co jsem ocenila, byl úplný závěr - dokonce jsem se musela zasmát: To ti patří!

EmokeII.
03.09.2021 4 z 5

Super kniha, autorku mám ráda. Četla se výborně, napínavé až do konce. Ale vyřešeno bylo opravdu zbytečně rychle.

misickabl
01.09.2021 3 z 5

Kniha se cetla velmi dobre, ale souhlasim s opakujicimi se komentari, ze zapletka a hlavne zaver mohl byt mnohem vice rozpracovan. Dej se zacal krasne rozvijet a najednou bum a na par strankach se objevi policie, temer ihned odhali vraha a vysvetleni motivu je vyreseno asi dvema nebo tremi stranami. Ale jinak to byla prijemna oddechovka...

benik25
01.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá, četlo se to samo.

katynka78
01.09.2021 5 z 5

Tato je v pořadí třetí od této autorky a musím říct, že se mi líbila nejvíc.
Je to klasická detektivka, s klasickým námětem - skupina lidí uvězněna okolnostmi v hotelu, kde původně měli strávit hezký víkend. Ale počasí způsobí výpadek proudu a nikdo nemůže k nim a nikdo pryč. A mezi nimi je vrah.
Klasika. Ale Lapena umí bezvadně psát, poutavě, vykreslí psychologii postav a vtáhne vás do té situace tak, že sami přemýšlíte, co by ste dělali.
Za mě - bojím se tmy, nesnáším zimu a totálně jsem se do těch postav vžila. To žeru! Za mě - super.
Ostatní - Manželé od vedle a Jeden z nás, se mi četli taky výborně a chtěla jsem vědět, kdo to byl a proč. Ale nezanechalo to ve mě takové chvění jako tato.
A taky se mi líbí, že ty její knížky nemají moc stran, obkecávačky, popisování okolí na 20 stranách moc nemusím. A Lapena píše jen to, co je pro příběh podstatné.

BlueTer
31.08.2021 4 z 5

Podle mě nejlepší kniha autorky. Dej rychle utíká. Moc se mi líbil námět chaty a vykreslení postav. Na konci jsem čekala něco wow, myslela jsem, že to autorka trochu více vyostří. Přesto velice slušná kniha.

Čenichnaknihy
30.08.2021 5 z 5

Pokračujeme proti proudu publikační řeky Shari Lapeny. Nevítaný host je přeci jen trochu jiná knížka než Jeden z nás. Rozhodně větší psycho.
Několik hostů se ubytuje v odlehlém venkovském hotelu. Chvíli nato uvězní všechny uvnitř sněhová bouře, elektřina nefunguje a zásoby svíček se tenčí. A do toho zřejmě v areálu řádí zabiják, který hosty postupně likviduje. Lapena opět skvěle vykresila stísněnou a mrazivou atmosféru.
Není náhoda, že příběh trochu připomíná styl Agathy Christie, autorka umí mistrně vykreslit jednotlivé postavy tak, že máte tendenci podezřívat úplně každého. A jak bývá u Lapeny zvykem, opět přijde nečekané rozuzlení.
Výhodou je, že vás autorka opět nenechá namáhat mozkové závity příliš dlouho. Stránky pěkně ubíhají a rychle máte přečteno. A věřte, že vás příběh tak pohltí, že ji budete chtít přelouskat svižně, abyste měli jistotu, že vraždění už skončilo a pachatel se netoulá někde kolem vás.

kristyna2349
26.08.2021 3 z 5

Má první kniha od autorky. Čekala jsem více napětí, které bude postupně gradovat. Toho se mi tedy příliš nedostalo. Když už to začínalo být napínavé, bylo obnoveno spojení se světem a na scénu nastupuje policie a pak už se jen vyšetřuje a je odhalen vrah/vražedkyně.

Nuttelka
22.08.2021 5 z 5

Ale jo, dávám plný počet hvězd :-) Dlouho jsem se knize vyhýbala, obávala jsem se, že budu číst "kopii" Černoušků od Agathy Christie. Pár podobných prvků i narážek tam bylo, ale naštěstí je to velmi chytlavé a napínavé. Opět interpretace Martiny Hudečkové a Libora Hrušky byla bezchybná, tato dvojice mě moc baví a dokáží posluchače velmi rychle vtáhnout do děje.
Nevím, čím to je, ale přijde mi, že Shari píše jak na houpačce, jedna kniha je super, další spíš takový průměr, pak úplně nezáživné a pak zas přijde další super kniha. Jsem zvědavá, co si pro nás připraví příště :-)
(Audiokniha)

Sati
21.08.2021 2 z 5

(SPOILER) 2kg 10 malých černoušků
Špetka Vraždy v Orient-expresu
1 sociopat s komplexy s dětství
1 vyšinutá ženská a bum recept na bestseller je na světě...
Všude vychvalované knihy Shari Lapeny jsem se chystala přečíst dlouho, 6 ztracených hodin

Mikanadeta
20.08.2021 5 z 5

Tato autorka mě prostě nezklame. Výborné, napínavé, absolutně nečekaný závěr jako vždy. Napínavá od první do poslední stránky. Dokázalo mne to tak vtáhnout, že jsem se kolikrát přistihla, jak u knihy sedím, koukám do blba a přemýšlím, kdybych v tom hotelu byla já s manželem. Jaké to muselo být hrozné...

radus
18.08.2021 4 z 5

Na začátku jsem si říkala: ó bóže, to zas bude co kapitola, to pět nových postav. Jsem ráda, že jsem vydržela a četla dál. Z knížky s vyklubala pěkná a čtivá detektivka se zajímavým závěrem. Trošku mi to připomínalo Agathu Christie... určitě stojí za přečtení.

Stani95
13.08.2021 4 z 5

Líbí se mi styl psaní této autorky, není to nic náročného, ale pro odpočinek ideální. Vůbec to není vrchol detektivních románů, ale líbí se mi, že tam nepopisuje velkou brutalitu a konkrétně tady popsala dokonalou atmosféru v zapadlém hotelu. Nechtěla jsem čtení odložit. Na konci se žádný wow efekt neděje, ale splnilo to účel četby na víkend.

verciss
06.08.2021 5 z 5

SKVĚLÁ SKVĚLÁ SKVĚLÁ!!!! napínavá až do konce, určitě doporučuji :)

Makkys
06.08.2021 4 z 5

První kniha od téhle autorky a byla sem velmi mile překvapena. Knížka se skvěle četla měla sem ji za den přečtenou. Autorka skvěle popsala každou postavu a do poslední chvíle vůbec netušíte kdo by za tím mohl být a konec byl hodně překvapivý. Postav bylo hodně, ale autorka je tak pěkně popíše ze se v dějí neztrácíte. Opravdu skvělá detektivka mohu jen doporučit

baji42
01.08.2021 4 z 5

Celkem slušná detektivka, tak trochu pokus o příběh ve stylu Agathy Christie, kdy je na jednom místě uzavřena skupina lidí, z nichž jeden je vrah.

JancaKube
30.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Pěkná detektivka, dobře se četla, byla napínavá a svižná. Kdo je vrah jsem netušila ale bylo to stylem psaní, autor nám o každém napsal jen tolik, abychom nemohli tušit, kdo za vraždami stojí. Nicméňe mě ale mrzí, že jsme se nedozveděli, jak to tedy skutečně bylo. Kdo napsal Lauren ten vzkaz a co Candice doopravdy věděla nebo nevěděla. A jak to měl v plánu Bradley. Přijde mi to nedotažené.

maryska09
30.07.2021 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, kde se ve skupině složené z náhodných hostů hotelu skrývá vrah. Baví mě popis rozkladu celé té společnosti, která je odřízlá od civilizace. Závěr mě poměrně překvapil, knihu doporučuji.

limetka2008
30.07.2021 3 z 5

Tož.....neurazí, ale ani nenadchne. Počteníčko tak akorát na dovolenou .