Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2953 2953

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

twigxi
03.07.2021

Jsem rada, ze jsem ji po par strankach odlozila a precetla si vcas tady v komentarich, ze je to (spatna) vykradacka Aghatinych 10ti malych cernousku! Ja je totiz jeste necetla, takze si radeji dam original.

berila
01.07.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila více jak "Jeden z nás". Dobré čtení.

Sara.B
29.06.2021 4 z 5

Vždy ráda sáhnu po knihách od této autorky. Je to sázka na jistotu, že si najdete čtení na volné chvíle, a nebudete chtít knihu pustit z ruky, takže ji máte za 48 hodin přečtenou.
Tato kniha se mi líbila více, než např. Manželé od vedle. Lépe jsem se vžila do všech postav a jejich pobyt v hotelu jsem s nimi přes knihu opravdu prožívala. Jediné, co mi od knihy malinko chybělo byl lépe propracovaný konec, ale to už je na vkusu každého z nás :)

veruptackova
23.06.2021

3,5*
Novinka Její konec mě přesvědčila,abych dala autorce ještě šanci a sáhla po její další knize. Tentokrát přišel nařadu Nevítaný host, kterým Šlapena vzdává hold klasickým detektivkám. Ano,tento žánr je mi blízký, a tak není překvapením, že mi kniha seděla více nežjejí předchozí knihy Manželé od vedle a Někdo cizí v domě. Líbilo se mi tajemnáatmosféra opuštěného hotelu a to, že žádné z postav nedávala autorka přednost adíky tomu mi umožnila spekulovat, kdo je vrah. Na druhou stranu musím říct, žejsem postrádala trochu větší hloubku. Rozhodně se však jedná o povedený kousek,ideální pro milovníky klasických detektivek.

Alice49
20.06.2021

Kniha není špatná, ale co mě udivuje nejvíc je to, že žádný čtenář nezmínil kvalitu překladu. To už dneska nikomu nevadí špatná čeština - místy se to nedalo číst. Většinou úplně špatně zvolené výrazy, stavba vět... Nechápu, když někdo knihu rediguje, proč se nad tím nezamyslí. Škoda, škoda, určitě je originál mnohem kvalitnější...

Bettybook
20.06.2021 5 z 5

Za mě příjemné překvapení. Krapet slabší rozjezd, ale chápu, že nás autorka musela nějak seznámit s postavami. Potom už to byla jízda až do konce. 4,5/5.

Hakim
20.06.2021

Jak jsem četla v předchozích komentářích, tak i za mě. Velké zklamání, především k úctě A.Ch.

Poetika_slov
18.06.2021 3 z 5

Každodenní rutina našeho běžného života nás nějakým způsobem velmi vyčerpává, a proto je třeba občas někam vyrazit a odpočinout si o toho rušivého shonu. Přesně takto se cítili i lidé, jež přijeli do hotelu, kde není ani wifi signál. Tři páry, dvě kamarádky, jeden advokát a postarší spisovatelka po příjezdu očekávají klid, aby si mohli odpočinout nebo zase najít cestu k sobě, ten k nim ale nedorazí. Krátce po ubytování se totiž vlivem silného náporu sněhu a vánice, vyhodí pojistky hotelu. Příjezdová cesta je zcela neprůjezdná a jedinými osobami, kdo je obsluhují jsou majitel hotelu a jeho syn. Nic hrozného se neděje, však bohatě postačí teple plápolající velký krb a sklenička burbonu v rukou. Spád přichází v okamžiku, kdy dojde k nalezení mrtvé Dany, snoubenky bohatého magnáta Matthewa. K pocitu stísněnosti a uvěznění v odříznutém hotelu od civilizace se přidává mrtvola ležící pod schody, a hostům pomalu dochází, že vrahem je jeden z nich, otázkou je jen kdo. Najednou už ani ten krb tolik nehřeje, klid pomalu nahrazuje paranoia a myšlenky na to, kdo z nich je ten skutečný vrah. Tíživé ticho a ponurost hotelu nutí své obyvatelé odhalit své životní příběhy. O každém z nich se dozvídáme něco, co v nás vzbuzuje podezření, že právě on je tím vrahem. Napětí narůstá další vraždou, tentokrát je obětí postarší spisovatelka Candice, která chtěla jen klidu dopsat svou knihu a vymanit se z pout o péči své matky, kterou na ni hodily její sestry. Snaha uniknout z hotelu znemožňuje krutá zima a sníh, tlak je na tolik hmatatelný, že se podepisuje na každém z nich až do té poslední noci.

Nevítaný host z pera Shari Lapeny mi svým příběhem nápadně připomíná scénu Hercula Poirota. Avšak dle mého názoru, je děj knihy přeťatý, resp. autorka zpočátku vykreslila celou scénu, její postavy i jejich ponurnou psychiku, ale ke konci to náhle uťala, jakoby ji to už nebavilo a hned bylo rozuzlení, kdo z nich skutečně spáchal tu vraždu.

Vesper001
08.06.2021 1 z 5

Deset nudných černoušků hraje na vraha, má smysl je sledovat? Správná úvaha. Parafrází na jednu z nejslavnějších knih Agathy Christie je spousta, ale tahle se vážně nepovedla. Pokud máte ještě v polovině knihy zmatek v postavách, charaktery zřejmě nejsou vykresleny moc zřetelně. Pokud se ani ve tří čtvrtinách nebojíte, dokonce ani nejste napnutí, zřejmě je atmosféra poněkud řídká. A pokud "překvapivé" rozuzlení ohodnotíte jen jako nepříliš originální podraz na čtenáře, zřejmě jste s hostem ztráceli čas.

peitho.1
03.06.2021 4 z 5

Rozehrané to bylo velice dobře, ale celková pointa mě bohužel dost zklamala. Na Aghatu Christie, kterou byla kniha očividně inspirovaná, to bohužel nemá ani vzdáleně, ale tam je ta laťka prostě nastavená tak vysoko, že je těžké se k ní byť jen přiblížit. Na druhou stranu nemůžu knize upřít čtivost.

Haduwig
31.05.2021 5 z 5

Už během čtení mě několikrát napadlo, jak silná je inspirace Třemi slepými myškami a Deseti malými černoušky od A. Christie, ale příběhu to nakonec příliš neuškodí. Postavy a jejich příběhy jsou zajímavé samy o sobě a k tomu se přidá napínavá zápletka. Kniha se čte rychle, děj většinou ubíhá bez nějakých hluchých míst a to úplně poslední odhalení mě dost bavilo.

jes09
30.05.2021 3 z 5

Hodnotím jako čtení pro ženy. Je to velice jednoduché čtení, děj mezi 10 lidmi a jednom místě. Kniha je čtivá.

kachnat
28.05.2021 5 z 5

Musím říct, že sem nečekala, že mě kniha bude ta bavit. Ač opravdu není možné najít motiv, tedy tím pádem mohl vraždit kdokoli a pak se nějaký motiv vymyslí.... Tak popis strachu a nervozity všech přítomných byl perfektní. Přečteno za 2 večery.

RADOST
28.05.2021 3 z 5

Uzavřený prostor, malá skupina lidí, nepříznivé podmínky, tragédie či vražda? Obehrané téma, průměrně zpracované, s takřka neodhalitelným motivem. Autorce se podařilo navodit tísnivou až hrůzostrašnou atmosféru, původce všeho zla jsem si tipla až dosti za polovinou - přesto mě kniha nebavila. Četla jsem jen ze zvědavosti, chyběl ten prožitek. Tak snad u jiného autorčina díla to bude lepší.

knihomolkaL
27.05.2021 5 z 5

Perfektní!!! Hodně, ale skutečně hodně moc napínavé. Atmosféra jak z hororu, zapadlý hotel, elektřina nejde, mobily se vybíjejí, baterky docházejí a někdo začíná vraždit... Moc se mi to líbilo a přiznávám, že jsem až do úplného konce vůbec netušila, kdo je vrah. Skoro každá postava něco skrývá, něco temného ze své minulosti, co nechce, aby vyšlo na světlo. A tak nás autorka nechává věřit, že vraždit z téhle rozmanité skupinky může kdokoliv.

marina4088
26.05.2021 4 z 5

Má již třetí přečtená kniha od téhle autorky a neumím si vybrat mezi tím, že mě bavila nejvíc a tím, že podobných knih s podobným tématem bylo napsáno už moc a tahle nenabízí nic nového. Furt si nejsem jistá.

Knížka sama o sobě byla fajn. Mám fakt ráda, jak Shari umí psát tak čtivé knížky. Všechno tak hezky rychle utíká, že se ani nenadějete a je konec.

Ze začátku příběhu hezké představení všech účinkujících, jenže trvalo docela dlouho. Stále nějaké příběhy a po thrilleru skoro nic (až na jednu mrtvolu tedy..). No až tak po 100 stránkách se to začalo nějak rozjíždět, začalo to být zajímavé a člověk si už v hlavě vytvářel příběhy o tom, kdo to mohl udělat. Dost mě tu zklamala jedna věc a to bylo to, že už jsem někdy v téhle části měla favorita na toho, kdo by to mohl být a jaksi jsem to uhodla.

Bylo fajn popsané to, jak má každý své tajemství, které postupně vycházeli na povrch. Konec byl na mě moc uspěchaný, jak kdyby to autorka chtěla nějak rychle ukončit a už to nechat být. Což je škoda, protože si myslím, že pár stran navíc by neuškodilo. I tak mám knihy od Shari velmi ráda. Vlastně jen díky Shari čtu thrillery.
3,75 hvězd

skipiii
25.05.2021 5 z 5

Příjemná jednohubka s krásným popisem zimy a mrazu. I přesto, že knížka neobsahuje žádný zvrat ani velké překvapení, tak děj svižně utíká. Za mě to bylo fajn čtení na dva večery.

Anet2106
24.05.2021 5 z 5

Tahle kniha mě moc bavila. Úplně mě dostala do děje a snažila jsem se uhádnout kdo je vrah. Vraha jsem nakonec neuhádla správně. Taková to zápletka mě vůbec nenapadla. Bylo super, že kniha byla akorát dlouhá. Udržela si tím kvalitu od první do poslední stránky. Rozhodně doporučuji. Za mě nejlepší kniha od Lapeny. Četla jsem i ostatní, ale tahle se mi líbila nejvíce.

Mateo67
22.05.2021 4 z 5

Moderní verze “případů zamčeného pokoje”, jež mi spravila chuť po autorčině knize Jeden z nás. Poslouchala jsem jako audioknihu, u těchto nenáročných knih je to pro mě prima volba (hezky se u toho pracuje), a oceňuji nejen civilní přednes protagonistů, ale i velmi příjemný a k textu se hodící hudební doprovod. Velmi často se mi stává, že mě hudba u audioknih vyloženě ruší, tady tomu tak nebylo. U takovýchto knih necítím potřebu sama vypátrat vraha, prostě poslouchám a jsem zvědavá, jak z toho autorka vybruslí. Zde nejspíš nikdo nebude schopen odhalit pravý motiv vraha (vždyť ani policie ho do konce knihy vlastně nezná), což mě trochu vadilo, proto jsem si s uspokojením vychutnala poslední kapitolu. Ta byla tak nějak nejvíc uvěřitelná:-):-). Víc ale neprozradím.

hanjana
22.05.2021 4 z 5

Takový průměr, nezklame ani nenadchne.