Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2955 2955

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

hanjana
22.05.2021 4 z 5

Takový průměr, nezklame ani nenadchne.

Terka_v25
20.05.2021 4 z 5

Vcelku čtivý a napínavý příběh, který se inspiruje klasickou detektivkou. K opravdu mrazivému thrilleru to má sice daleko, ale tak jako oddychová knížka to není špatné. Mně se motiv uzavřené skupiny líbí, protože na ní můžu sledovat charaktery jednotlivých aktérů. Jejich pocity strachu, podezírání a obav, kdo bude odstraněn příště. Bohužel rozuzlení příběhu mě moc neohromilo. Sice jsem byla překvapená, kdo to udělal, ale odhalení pachatele mohlo být víc propracované a ne tak uspěchané.

jituliste
16.05.2021 4 z 5

Četlo se velmi dobře, psáno napínavě, řekla bych taková oddechovka. Rozuzlení jsem nečekala a ten úplný závěr už vůbec ne....

martina.bella
14.05.2021 3 z 5

Slabší než jiné knihy od autorky. Vadilo mi, jak se příběh až násilně snažil podobat detektivkám od Agathy Christie. Ne že by mě nevtáhl do děje, ale s Agathou se srovnat nedá. Nicméně konec překvapil a napínavé to bylo.

biairicia
12.05.2021 2 z 5

No tak mě tahle kniha ani nějak nevtáhla. Četla jsem ji nezvykle dlouho. Je fakt, že nebylo tolik času, ale když už byl, tak se mi kolikrát ani nechtělo vzít tu knížku do ruky a zase jsem to odložila. Konec je takový ustřižený, jakoby to spisovatelku už nebavilo, tak to rychle ukončila. Za mě zatím nejhorší kniha od této spisovatelky.

Parwana
09.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Záložka thriller pro ženy zcela odpovídá. Opět autorčin standard, kniha, kterou otevřte v pátek odpoledne po práci a v sobotu dopoledne máte hotovo. Toto byla celkem slušná coververze deseti malých černoušků, musím říct, že konec mě překvapil, Beverly se nezdá.

Jitka822
28.04.2021 2 z 5

Tak dobře, napsané je to dobře ALE sakris co ten konec? To už to autora přestalo bavit. Navíc celou dobu velka podobnost s deseti malými černoušky...velké zklamání. Dvě hvězdičky za umění vtáhnout. Víc nic, prostě nic.

Aaloha
28.04.2021 3 z 5

Asi nejslabší od spisovatelky, co jsem četla. Nebavilo mě to, děj se vlekl, ve jménech jsem se ztrácela. Připadalo mi to jako detektivka s Herkule Poirotem. Až posledních 50 stran se to rozjelo, ale to je celkem málo. Zklamání.

Bakana
27.04.2021 3 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 *, nakonec ale dávám přece jen 3.
Začátek byl velice slibný, zajímavě se to rozjíždělo a říkala jsem si, kam to celé povede. Jenže v druhé půli se styl vyprávění stal zdlouhavý, celé mi to přišlo zbytečně natahované, i když až do konce jsem opravdu nevěděla, kdo je vrah. Ale i toto... člověk by u chytře napsané detektivky měl být schopen pachatele vyvodit, i když dodatečně, říct si "no jo, vždyť to tam všechno bylo, jen jsem di toho nevšimla". Jenže aha efekt tu nezafungoval, protože tu žádný není. Jak měli čtenáři, ksakru, tušit, co se kde v minulosti jaké postavy odehrálo, když k tomu nebyla žádná vodítka?

Monuli36
27.04.2021 3 z 5

Autorku mám ráda,ale tohle je dle mě zatím nejhorší dílo které jsem od ní četla.Neříkám,že je to uplná tragédie,ale čekala jsem víc :)

Nixa
25.04.2021 5 z 5

Knížka má neuvěřitelný spád, ani chvilku jsem se nenudila. Žádné hluché místo. Knihy od Shari Lapena mám moc ráda a vždy si je užiju.
Skupina hostů se ubytuje v odlehlém hotelu, kde je bez elektřiny a signálu uvězní sněhová bouře. Když druhý den ráno najdou mrtvolu, myslí si, že šlo o nehodu. Když však brzy najdou dalšího mrtvého hosta, je jim jasné, že je v hotelu vrah. Je to někdo z nich? Nebo je v hotelu ještě někdo o kom neví?
Konec byl překvapivý. Vraha jsem netušila a čtení jsem si opravdu užila.

EliskaD
15.04.2021 2 z 5

Neoriginální, příliš jednoduché a navíc bez toho, aby si čtenář podle nějakých náznaků a indicií mohl ve svých myšlenkách tvořit vlastní detektivní pátrání. Vraha jsem sice neodhalila, přesto mi odhalení bylo tak nějak jedno. Vysvětlení sice uspokojivé, ale žádný aha moment to nebyl. Celkově takové nemastné, neslané. V paměti nezůstane.

Jaruš7
12.04.2021 4 z 5

Jak naočkované Agathou, jen jich víc přežilo.
Hotel na horské samotě, pustina, mráz, tma, výpadek elektřiny, nedosažitelná wifi, vražedné ambice, vražedné zážitky, vztahové konflikty, ergo - zážitek.
Audiokniha skvělá celičká.

KnihoSny
12.04.2021 5 z 5

Sakra tak toto bylo skvělá jízda a konec? Ten mě úplně dostal:D Doporučuji

knihovna22
12.04.2021 3 z 5

Nejslabší, co jsem od S. Lapeny četla. Taková napodobenina Deseti malých černoušků - skupinka lidí odříznutých od civilizace a mezi nimi vrah ... Nevybavenost takového hogo-fogo hotelu pro případ sněhové kalamity je těžko uvěřitelná a chování některých postav prostě postrádá logiku.

pet17
11.04.2021 4 z 5

Slyšela jsem jako audioknihu, skvěle načtené, napínavé, udrží vaši pozornost. Jak se tady píše, někdy trochu nelogické a osobně mi nikdo nebyl moc sympatický, i tak mě ale kniha vtáhla a já jsem s napětím a obavou čekala, kdo bude další oběť. Myslím, že tomu napětí hodně napomohlo hudební podbarvení :) Celkově se mi moc líbila, pustila jsem si k žehlení a pak jsem hledala další domácí práce, jen abych mohla pokračovat v polouchání :)

Hyacint
11.04.2021 2 z 5

Když už si vyberu stokrát omleté prostředí, měla(a) bych být originální v něčem jiném, ne? Tahle knížka ale nijak originální není. Z mého pohledu celkem nevzrušivě plynoucí příběh, některé postavy nastíněné celkem zajímavě, ale zase nic, co by na čtenáře kladlo nějaké větší nároky, navíc jsem u audioknihy samým napětím dvakrát usnul. V prvním případě jsem tak přišel o jednu vraždu, v druhém o samotné rozuzlení. K obojímu jsem se vrátil, ale...
Všechny postavy (až na dvě), které zatím nejsou mrtvé, trpí vnitřní samomluvou typu "já vím, že jsem to neudělal/a", takže vlastně čekáte, kdo z těch dvou to je (navíc jeden je dost nepravděpodobný). Vysvětlení je takové, že by si nad ním Hercules Poirot odplivl, protože je to vzorec "tápeme - vražda - tápeme - vražda ... tápeme - něco najdeme a je nám to jasné".
A to druhé překvapivé odhalení je sice sympatické, ale pro mě trochu neuvěřitelné, daná postava prostě udělá něco, co byste vzhledem k líčení jejích dosavadních pocitů spíše neřekli.

evelýny
11.04.2021 2 z 5

Audiokniha: čte Martina Hudečková, Libor Hruška, duálně pluralisticky, poutavě

Víkend v rodinném penzionu. Však vánice všem hatí plány.
Z mrazivé temnoty vystupují na povrch bludy, chandry, osobní splíny.
Všichni něco skrývají, mají všeho dost, do penzionu zavítal nevítaný host.
Strach roztočil ruletu.
Kdo je oběť a kdo vrah?

Ten jeden pravý psychopat...???

Co to bylo? Psycho, thriller, krimi? A prý po vzoru Agathy?
Při vší úctě, takový konec by, myslím, lady Mallowenová nepřipustila.
Ale vyústění příběhu u mě způsobilo krátký, trochu hysterický, však překvapivý smích...

Na psychopaty si musíme dávat pozor. Umí velice dobře předstírat. A jsou všude kolem nás...

P.S.: Jinak dobrý buřtguláš.

Dandulka
10.04.2021 5 z 5

Tak tohle bylo jako smršť! Něco tak parádního jsem už dlouho nečetla! Vůbec jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Skvěle napsáno. Myslím, že v tomto případě je pět hvězdiček opravdu málo!!!

Monika164
06.04.2021 5 z 5

Dokonalé, přečteno na jeden zátah, nedalo se přestat číst....