Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2955 2955

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Světluška4
05.04.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila a pachatel byl pro mě překvapením. Trochu mi tam chybělo více napětí.

SteveK
03.04.2021 2 z 5

Mé první seznámení s Shari a asi bude naše poslední. I přes malý počet stran není schopna vytvořit ani náznakem hutnou klaustrofobní atmosféru. I těch několik mělkých postav se vám bude ke konci knihy stále trochu plést a rozuzlení na konci knihy je spíše z kategorie "meh", než vrstvené, a dramaturgicky zvládnuté, myšlenky.

Denisa121
02.04.2021 5 z 5

Shari Lapena opět nezklamala. Kniha jako vždy čtivá a napínavá až do konce. Chvíli mi trvalo zorientovat se v postavách, ale to je jen drobný detail. Doporučuji!

Vatter83
02.04.2021 4 z 5

Napínavé od začátku až do konce, prostředí a atmosféra vykresleny tak dokonale, že z toho člověku běhá mráz po zádech.

Tejuna
22.03.2021 3 z 5

Kniha byla velice čtiva a celkový námět se mi líbil, ale i tak to nebyl příběh, který by mi zůstal dlouho v paměti. Moc se mi líbilo mrazivé prostředí a opravdu jsem chvilkami cítila to nervózitu. Konec mě, ale bohužel trochu zklamal. Proto dávám knize 3 hvězdičky...... od autorky jsem četla už lepší thriller.

FillaSFC
21.03.2021 4 z 5

Třetí autorčina kniha a zase za slušné čtyři hvězdy. Skupinka hostů je během víkendu "uvězněna" v hotelu, kde postupně dochází k záhadným vraždám. Podobnost s Deseti malými černoušky vůbec nevadí, kniha je v mnohém originální. Příběh postupně graduje, napětí se stupňuje. Druhou polovinu jsem přečetl takřka "jedním dechem", zajímalo mě, kdo je vrah. Místy to mělo dokonce prvky hororu, což jsem u knihy ještě nezažil. :-) Musím taky ocenit autorčinu vyváženost popisů prostředí a charakterů – nejsou zbytečně dlouhé, ani fádní – prostě tak akorát.
Nevítaného hosta rozhodně doporučuji. Jen malé doporučení – sáhněte po něm až tehdy, kdy budete mít na knihu dostatek času. Je zde totiž velké množství postav a vyprávění přeskakuje z jednoho člověka na druhého. Nic extra náročného, jen si umím představit, že číst zrovna tuhle knihu tempem jedné či dvou kapitol za den, měl bych asi guláš v tom, kdo je kdo. :-)

KatarínaK.
19.03.2021 4 z 5

Tak jako mě dvě předchozí knihy autorky zklamaly a podle mého byla škoda papíru k jejich tisku, tak mě Nevítaný host mile překvapil. Povedená detektivka. Dost možná díky inspiraci u Aghaty? A ta psát rozhodně uměla.

osman111
17.03.2021 3 z 5

Opět velmi podařený thriller. Autorka zkrátka umí udržet napětí od začátku až do konce. Kniha se čte velice dobře a nedá se od ní odtrhnout.
Na druhou stranu mi vadilo, že inspirace Deseti malými černoušky je až tak výrazná. Považuji tuto knihu spíše za převyprávění.
Také jsem postrádala jistou gradaci na samém konci knihy.
Hodnotím tedy 3 a půl hvezdičkami.

archivářka115
16.03.2021 5 z 5

Od autorky je to druhá knížka, kterou jsem přečetla. Líbila se mi.

ava.s
14.03.2021 3 z 5

Má první kniha od Shari a určitě nebyla poslední.
Nebylo to zlé, šlo o pohodovou, čtivou knihu, slušný rozjezd, ke konci to trochu ztrátilo spád. Bohužel neoriginální, a také nevím proč, ale ze začátku se mi strašně pletla jména párů. Zhodnotila bych to jako takový vcelku podařený plagiát, ale Agatha je hold Agatha, přesto jsem zvědavá na nějakou původní knihu autorky.

Katka010
14.03.2021 4 z 5

Byla to moje první knížka tohoto žánru a nelituji. Určitě to není poslední kniha od této autorky co jsem četla.

Jara.v
09.03.2021 5 z 5

Tak u téhle knihy musím dát plný počet hvězdiček. Trochu mi to připomínalo 10 malých černoušků. Skvělý příběh plný tajemství a napětí. Krásně popsané prostředí, až to člověka zcela pohltí.

petr081
08.03.2021 5 z 5

Kniha se četla dobře, napínavá až do konce.

MilackovaN
07.03.2021 5 z 5

Druhý den, druhá přečtená kniha od Shari. To asi říká vše. Autorčin styl se mi opravdu zamlouvá, ačkoliv jsem o víkendu nedělala nic jiného, než přemýšlela o tom, kdo je v které knize vrah. Tady jsem však na rozdíl od knihy Jeden z nás na konci začala tušit, ačkoliv můj první typ byl úplně někdo jiný. Chybí mi ještě dvě knihy od této autorky, takže plány na nadcházející dva dny jsou jasný :-)

M1ra
06.03.2021 2 z 5

Po "Manželích" a Někom cizím v domě je to pro mě zatím nejslabší kniha od této autorky. Čte se lehce a hltavě to ano, ale i když kniha není nijak extrémně obsáhlá, tak je zde spousta zbytečných věcí. Mohla by to být zajímavá vyvražďovačka, i když téma není úplně originální. Pachatel mi byl intuitivně jasný téměř od začátku. Ani konec to příliš nezachraňuje, pěkné rozuzlení a závěr mírně překvapivý, ale přijde mi docela nedotažený a motiv takový zvláštní. Snad se "Jeden z nás" a "Její konec" vrátí k více originálním příběhům.

Heliandílci
05.03.2021 3 z 5

Za mě tedy nic moc :( Děj nic extra a na moji hlavu příšerně moc jmen. Do konce knihy jsem si nezapamatovala kdo je kdo, kdo ke komu patří a tak no :(

Eddemi
03.03.2021 1 z 5

Toto neviem, kde zobralo take hodnotenie. Mne to s prepacenim prislo ako 10 malych cernoskov na velmi nudny sposob...

Veronika29
03.03.2021 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Kniha splnila to, co jsem od ní čekala - oddychové čtení na dva, tři večery. Škoda, že jsem knihu četla, když bylo venku slunečno a 13°C. V mrazivé zimě by to bylo určitě dramatičtější...

Lucie__
01.03.2021 2 z 5

Kniha mne úplně neoslovila. Bylo to takové zdlouhavé, jednoduché, skoro nudné. Váhala jsem, zda odložit, vydržela jsem. Závěrečné rozuzlení bylo nakonec, dle mého názoru, pěkně vymyšlené.

Cuprinka
28.02.2021 5 z 5

Má první knížka od této autorky, zpočátku mi dělalo problém se zorientovat v postavách a jménech. Pak už jsem se rychle začetla a knížku přečetla za dva dny. Byla napínavá, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. Doporučuji k přečtení!