Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2999 2999

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest, 2018

Jara.v
09.03.2021 5 z 5

Tak u téhle knihy musím dát plný počet hvězdiček. Trochu mi to připomínalo 10 malých černoušků. Skvělý příběh plný tajemství a napětí. Krásně popsané prostředí, až to člověka zcela pohltí.

petr081
08.03.2021 5 z 5

Kniha se četla dobře, napínavá až do konce.

MilackovaN
07.03.2021 5 z 5

Druhý den, druhá přečtená kniha od Shari. To asi říká vše. Autorčin styl se mi opravdu zamlouvá, ačkoliv jsem o víkendu nedělala nic jiného, než přemýšlela o tom, kdo je v které knize vrah. Tady jsem však na rozdíl od knihy Jeden z nás na konci začala tušit, ačkoliv můj první typ byl úplně někdo jiný. Chybí mi ještě dvě knihy od této autorky, takže plány na nadcházející dva dny jsou jasný :-)

M1ra
06.03.2021 2 z 5

Po "Manželích" a Někom cizím v domě je to pro mě zatím nejslabší kniha od této autorky. Čte se lehce a hltavě to ano, ale i když kniha není nijak extrémně obsáhlá, tak je zde spousta zbytečných věcí. Mohla by to být zajímavá vyvražďovačka, i když téma není úplně originální. Pachatel mi byl intuitivně jasný téměř od začátku. Ani konec to příliš nezachraňuje, pěkné rozuzlení a závěr mírně překvapivý, ale přijde mi docela nedotažený a motiv takový zvláštní. Snad se "Jeden z nás" a "Její konec" vrátí k více originálním příběhům.

Heliandílci
05.03.2021 3 z 5

Za mě tedy nic moc :( Děj nic extra a na moji hlavu příšerně moc jmen. Do konce knihy jsem si nezapamatovala kdo je kdo, kdo ke komu patří a tak no :(

Eddemi
03.03.2021 1 z 5

Toto neviem, kde zobralo take hodnotenie. Mne to s prepacenim prislo ako 10 malych cernoskov na velmi nudny sposob...

Veronika29
03.03.2021 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Kniha splnila to, co jsem od ní čekala - oddychové čtení na dva, tři večery. Škoda, že jsem knihu četla, když bylo venku slunečno a 13°C. V mrazivé zimě by to bylo určitě dramatičtější...

Lucie__
01.03.2021 2 z 5

Kniha mne úplně neoslovila. Bylo to takové zdlouhavé, jednoduché, skoro nudné. Váhala jsem, zda odložit, vydržela jsem. Závěrečné rozuzlení bylo nakonec, dle mého názoru, pěkně vymyšlené.

Cuprinka
28.02.2021 5 z 5

Má první knížka od této autorky, zpočátku mi dělalo problém se zorientovat v postavách a jménech. Pak už jsem se rychle začetla a knížku přečetla za dva dny. Byla napínavá, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. Doporučuji k přečtení!

Svamburger
26.02.2021 3 z 5

Ono se to vcelku dobře četlo. Žádné velké rozepisování postav, žádná velká psychologie a příběh (který není ničím výjimečný) hezky rychle odsýpá. První vražda, druhá vražda a najednou jste na konci knihy. Na místo činu přijíždí detektivka, o které vlastně vůbec nic nevíte a je vám nějak tak ukradená. Výslech hostů z hotelu. Jednoho po druhém si bere na kobereček, aby zjistila pravdu. Bum! Konec zvonec. Alespoň z padesáti procent jsem uhádl pachatele – Zvláštní věta, že? Nicméně je to tak. Manželé odvedle se mi líbili o dost víc. Bohužel si myslím, že bez tak obrovské reklamní podpory by se autorka v tom dnešním tvrdém knižním světě zase až tak moc nechytala. Ale thrillery pro ženy mám rád. Dobře se čtou – a to platí i o této knize. Třeba zkusím další knihu paní spisovatelky, uvidíme. Psát umí. Ale tahle kniha... Přečíst, pobavit, nepřekvapit, zapomenout.

Petruska95
24.02.2021 5 z 5

Knížka se mi skvěle četla. Kdo je vrah jsem zjistila až v předposlední kapitole. Bylo to velice napínavé a čtivé.

mfajmanova
23.02.2021 2 z 5

Dočetla jsem jen proto, že nerada nechávám knížky nedočtené, ale nebavilo mě to, nepřekvapilo a další knihu autorky vyhledávat nebudu.

Fortuna7
21.02.2021 4 z 5

Kniha má pomalý začátek, ale pak začnou stránky ubíhat, mrtvoly přibývat a najednou jsme byla na konci. Vraha jsem neodhalila a poslední stránka mě fakt jako dostala a dokonce se u ní i zasmála (ti co četli pochopí ;-)).

Pechule
20.02.2021 4 z 5

Prvních cca 50 stránek jsem měla pocit, že jsem se s výběrem knihy netrefila, ale pak se děj rozjel a stránky jsem hltala. Inspirace klasickými detektivkami je hodně znát a je to příjemné čtení s lehkým mrazením pro ty, co zrovna nefandí drsným scénám.

Kaja1
18.02.2021 5 z 5

Knížka měla správnou dávku napětí, spád a dobře se četla. Už se těším na další knihu této autorky.

kristie
17.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Poslední věta na konci komentáře může pro někoho být mírným spoilerem. Jinak můžete číst bez obav.

Po víc jak půl roce, po ne úplně nadšeném seznámení s autorkou prostřednictvím knihy Někdo cizí v domě, která mě přišla nemastná- neslaná, jsem dala autorce další šanci s Nevítaným hostem.

Nevítaný host je rozhodně o poznání lepší. Podobnost s kultovním dílem královny detektivek tu je, ale Deseti malým černouškům se to rovnat nemůže. Nicméně jsem se opravdu bavila, přemýšlela a dedukovala a můj tip byl nakonec správný. Ovšem anotace láká na šokující odhalení a tohle to pro mě úplně nebylo.

Celkově to byl fajn thriller a díky Nevítanému hostu dám v blízké době šanci i zbylým dvěma knihám.

SPOILER alert: Tušila jsem jak to s Beverly na konci bylo a nedá mi to, ale celou dobu jsem doufala, že její a Henryho linka nějak takhle dopadne. Henry byl hovado a prostě jsem z toho konce měla trochu škodolibou radost. Tak doufám, že nejsem úplný a jediný psychouš, který s Beverly sympatizoval. :D

raty
15.02.2021 4 z 5

Určitě velmi čtivé a napínavé. Zajímavé prostředí horského penzionu. Klasická "záhada zamčeného pokoje". Jen bohužel nevím, jestli je toto zrovna příběh, který zůstane v hlavě delší dobu. Za mě je to skvělá oddechovka.

J.x
15.02.2021 5 z 5

Knížka se mi četla skvěle od prvního písmenka. Netušila jsem, kdo je vrah.

m.valova
11.02.2021 4 z 5

Asi zatím nejlepší co jsem od této spisovatelky četla,bylo to napínavé,mělo to spád,akorát konec mi přišel po tom všem moc rychle useknutý i když úplně v závěru přišlo ještě překvapení,ale zase se to dalo čekat.Postavy mi teda až tak moc sympatické nebyly a rozhodně jsem jim jejich pobyt a takový víkend nezáviděla.

Dashik
08.02.2021 5 z 5

Tahle kniha se mi od autorky zatím líbila nejvíc. V žádné části jsem se nenudila, příběh graduje s každou stránkou. Vraha jsem uhodla (náhodou) až těsně před rozuzlením, takže jsem v podstatě celou knížku netušila, kdo to je. Doporučuji.;)