Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2999 2999

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest, 2018

Lucie846
07.02.2021 5 z 5

Další její super kniha. Čte se úplně samo. Do poslední chvíle jsem netušila kdo že je vrah.

Anette99
06.02.2021 5 z 5

Autorka se s každou knihou zlepšuje, tahle byla zatím její nejlepší. Inspirací zde asi bylo Deset malých černoušků od A. Christie.
Deset různých hostů plus dva zaměstnanci se sejdou v odlehlém hotelu, aby tam strávili pohodový víkend. Ale brzy je od zbytku světa odřízne sněhová bouře. A záhy jeden z hostů zemře. Zpočátku to vypadá jen jako nešťastná náhoda, ale brzy ostatní hosté změní názor. Jeden z nich je vrah. A nebo je to někdo zvenčí? Strach, napětí, podezřívavost rostou, mrazivá atmosféra se stupňuje, pomoc v nedohlednu.
Vraha jsem neuhádla (i když tady jsem se o to až tolik nesnažila), ale jinak se kniha četla velmi dobře, utíkalo to.

Mulanka
05.02.2021 4 z 5

Lehké čtení, bez přemýšlení.

Allys
04.02.2021 4 z 5

Rôznorodá skupina ľudí, ktorá zostane odrezaná od sveta a zrazu niekto zomrie. Námet dobrý, kniha sa čítala plynulo. Avšak prišlo mi to trochu ako klišé, okrem kníh už o podobnej situácii bolo aj viac filmov. Niektoré postavy mi trochu vadili, ale tak nemôže byť každý sympaťák :-) Začiatok bol trochu zdĺhavý, ale neskôr sa príbeh rozbehol. Autorka aj stokrát ohraný námet napísala trochu inak a vcelku zaujímavo. Postavy boli zapamätateľné a čitateľ sa medzi nimi nestrácal. Atmosféra bola ponurá a plná napätia, podozriví boli všetci a zároveň nikto. Odhaliť vraha nebolo jednoduché, čo je super. Nie je to úplne top dielo v rámci žánru, ale ako oddychovka sa určite oplatí. Príbeh sa mi páčil viac ako napríklad Jeden z nás.

tom2843
03.02.2021 2 z 5

Vybíjená v zamrzlém hotelu a něco mezi detektivkou a thrillerem, ale thrillery moc nemusím a jako detektivka mi to nedalo moc stop, abych sám pátral a hledal. Líbilo se mi to mnohem méně než "Manželé odvedle" a "Někdo cizí v domě" od S. Lapen. Knížky od Lapen se mi líbily kvůli vykreslení postav a vztahů mezi nimi, ale na to zde bylo příliš mnoho postav.

Lenny33
02.02.2021 4 z 5

Rozhodně slušně napsaná detektivka. Na začátku jsem měla trochu problém s tím, rozeznat kdo je kdo, ale vcelku rychle jsem se v postavách zorientovala. Musím uznat, že autorka umí upoutat, vtáhnout do děje a postavy popsat tak, aby jste se do nich rychle vžili. Bohužel mi přišlo, že ke konci kniha trochu ztratila dech - autorka z námětu jistě mohla vytěžit víc napětí a udělat příběh strašidelnější. Kdo byl vrah, jsem ale opravdu neodhalila.

Monya.grch
02.02.2021 4 z 5

Až ke konci knihy jsem začala tušit, kdo by mohl být vrah. Super zápletka, četlo se to dobře.

pydla
31.01.2021 3 z 5

Pro mne mírné zklamání. Kniha se dobře četla, ale byla taková o ničem. V hotelu se stalo několik vražed. Nikdo nic neviděl, všichni podezřívali každého. Nijak se v ději nedozvíte, kdo by to mohl být. Asi se do toho zamotala i sama autorka, protože v posledni kapitole vše vysvětlila raději sama, což je škoda. Za mne jen 3 hvězdičky.

Calibra
30.01.2021 4 z 5

3/21 Pro mě asi nejlepší kniha od Lapeny, konečně jsem se dočkala i trošky napětí, když všichni běhali po hotelu a hledali vraha. Pachatele jsem netipovala, ale vlastně jsem o něm ani nijak nepřemýšlela, protože po vzoru Agathy nejsou nejmenší náznaky, kdo by mohl být pachatel a pak bác a je to vyřešený. ????

Fani
29.01.2021 5 z 5

Zase další skvělé dílo Shari Lapeny.
Děj je skvěle zasazeny do hotelu uprostřed ničeho, který je odříznuty od okolniho světa se vším všudy. Do konce knížky jsem netusila kdo je tin vrahem a byla sem napjatá do posledniho slova.

katerina2660
25.01.2021 5 z 5

Super příběh.. ze začátku jsem si také přála být v takovémto hotýlku... no tato touha mně s každou další stránkou přecházela... super napsané. Doporučuji

Alík74
24.01.2021 5 z 5

Doporučuji.

NannyOgg24
24.01.2021 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Napínavé až do konce.

AlenkaH
24.01.2021 5 z 5

Do této knížky jsem se nejprve nemohla začíst, ale potom úplně nejlepší vyústění. Za mě super a vůbec nelituji toho, že jsem ji neodložila

martina5069
24.01.2021 3 z 5

Poslechnu to jako audiokniha protože jak už jsem v některých recenzích psala tyto žánry se mi líp poslouchají, než čtou jako samotná kniha. No potom co jsem si přečetla některé recenze ke knize, musela jsem uznat, že mají uživatelé pravdu, jelikož je příběh opravdu zamotaný. Budete se ztrácet v postavách, kdo s kým a proč ale postupem knihy už se zorientujete. Proč dávám 3 hvězdičky? Příběh má slušně našlápnuto na psychologický thriler ale konec vás zklame asi jako mě. Příběh se odehrává během jednoho víkendu v hotelu, který přepadne sněhová bouře a vy jste uvěznění s několika dalšími cizími hosty, najednou vám vypadne i elektřina a není zde ani wifi ani signál. Po jednom incidentu začne celý příběh a hostům začne pomalu hrabat. Rozuzlení, konec.

klara8886
23.01.2021 5 z 5

V prvních okamžicích jsem se v knize trochu ztrácela. Měla jsem drobný nepořádek ve jménech a vztazích, které mezi sebou měli. Po čase jsem se do toho začala dostávat a děj mě vtáhl do sebe. Absolutně jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah. A to zakončení, super. Kniha se četla velmi dobře.

Sammy.Boy
22.01.2021 5 z 5

Je to tady! Po předešlých knihách je tu se svým zatím nejzdařilejším příběhem. Inspirace klasickými detektivkami se vyplatila. Bezvadně houstnoucí atmosféra, skvěle gradující vyprávění a překvapivě racionální pointa, kdy se čtenář dozvídá, kdo vlastně byl v hotelu ten NEVÍTANÝ HOST. Jen tak dál!

ujunka
22.01.2021 4 z 5

Líbí se mi, že autorka zasadila příběh do starého, od světa odřízlého hotelu. Děj plyne rychle a sedí mi i styl autorčina psaní. Nejsem přední čtenář detektivek, vraha jsem neodhalila. Každopádně jsem se při čtení bavila.

Prudence
22.01.2021 3 z 5

Čtivá a na odreagování dobrá kniha. Napínavá, bavila mě, přečtená za krátkou dobu. Celkem dobře zachycena atmosféra na odlehlém nepřístupné místě, kdy postupně graduje nedůvěra a strach. Nic hlubokého. Snaha o mrazivou detektivku, ale dost amatérská. Celkem mě bavilo sledovat reakce jednotlivých postav, ale asi brzy skončí v zapomnění.

Kristi_čte
20.01.2021 4 z 5

Nevítaný host je třetí kniha od Shari Lapeny, kterou jsem četla a musím říct, že je jiná než ty ostatní. Tentokrát máme v příběhu mnohem více postav, které mají stejnou důležitost a přiznám se, že jsem s tím měla na začátku hodně problém, protože jsem nebyla schopná se zorientovat v tom, kdo je kdo a kdo patří ke komu.
Tato kniha mi hodně připomněla knihy Agathy Chtistie a asi se mi z těch všech na konec líbila nejvíc. Přišla mi fakt děsivá ta představa, že si jedete na víkend do hotelu na hory, abyste si odpočinuli, ale na konec tam zůstanete uvězněni s bandou cizích lidí, z nichž jeden je vrah.
Tempo v této knize bylo svižné a kapitoly krátké, jak je u Shari Lapeny zvykem.
Je pravda, že jsem na začátku měla problém se začíst, ale jakmile jsem se zorientovala v postavách a zvykla si na ně, tak mě to opravdu začalo bavit. Opět jsem měla několik teorií, kdo je vrah, ale moc mi to nevyšlo ????.