Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2999 2999

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest, 2018

Magrata15
19.01.2021 5 z 5

Tak a můj maraton s knihami Shari Lapena končí.
Opět skvělá napínavá detektivka, spousta podezřelých a nakonec neočekávané, překvapující rozluštění.
Dokážu si představit, že za čas bych si tyto knihy přečetla znovu - až zapomenu, kdo je vrah :)

Luciee322
18.01.2021

Od autorky jsem četla první knihu. Slyšela jsem různé recenze, tudíž jsem čekala větší zaujetí. Bohužel mě kniha docela zklamala, čekala jsem od knihy mnohem víc.

tanjaj
16.01.2021 3 z 5

Začalo chumelit a já jsem přikrytá až po uši s napínavým sněhovým příběhem- bylo to tak autentické, že jsem knihu přečetla během několika dnů. Moje první kniha od této autorky se četla vlastně sama. Nemohla jsem si pomoci, ale dost mi připomínala Deset malých černoušků od královny detektivek Agáty Christie. I přes to jsem ji zhodnotila jako velmi provedenou .

Lorri
14.01.2021 odpad!

Má druhá zkušenost (po manželích) s autorkou a dle hodnocení (i když ta občas taky kecaj, zvlášť, když jse o bestseller) to vypadá na dobrou knihu. Opak je pravdou. Dobře, beru to, že autorka se snaží napsat "thriller" ve stylu Agathy- příběh má potenciál a dá se s nim hezky pohrát. O to víc mě překvapilo, že jsem vraha odhalila již na cca 30. stránce. Nechápu, prý "napínavé a nečekané" však to bylo úplně jasné, záměř vraždy a celkově to provedení bylo až úsměvné, je jasné, že autorka chtěla čtenáře šokovat (a že já z té knihy opravdu šoky měla), ale takhle ne, já jsem šokovala z toho, jak je vše předvídatelné. Postavy se chovaly úplně nelogicky až přihlouple (klasika). 1* za to, že to tak odsejpalo a jak rychle přišel začátek, tak i konec.

MartinPetlach
12.01.2021 4 z 5

Začátek byl pomalý, ale v druhé půlce začala kniha být stále napínavější a tak i když jsem začátek četl zhruba týden, tak druhou půlku jsem přečetl za pár dní.
Vraha jsem neuhodl, vlastně jsem ani neměl konkrétní typ, ale vysvětlení dává smysl a všechno do sebe zapadlo.
A poslední stránka je taková třešnička na dortu.
8/10

Lenia1606
12.01.2021 2 z 5

Průměrná detektivka, neurazí, ale ani nepřekvapí. Evidentně má autorka dobré PR, obsah bohužel pokulhává.

Pianistka
11.01.2021 5 z 5

Rozhodně lepší než Manželé odvedle. Krásně táhnoucí se a gradující atmosféra. Mrazilo mě a jen jsem hltala řádky. Jen závěr se rozuzlil nějak moc rychle. :) Doporučuji.

Ejv
09.01.2021 4 z 5

Je pravda, že jsem knihu četla přerušovaně, tak jsem se nejdřív moc nezačetla, ale konec? Páni, tak to mě fakt dostalo! .. "Všichni se změnili".. Nakonec moc dobře zpracovaná detektivka!

Dalamanek831
06.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila trochu víc než kniha Někdo cizí v domě.Ocenil jsem propracovaný popis hlavních hrdinů a napjatou atmosféru,spjatou se zločinem.A ten konec neměl chybu.

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení:
už delší dobu jsem si chtěla něco od Shari Lapeny přečíst,protože jsem na její knihy viděla samou chválu. Začala jsem tedy knihou Nevítaný host, která mě přesvědčila o tom že opravdu psát umí a určitě si brzy přečtu její další knihy.
__
Ze začátku se příběh táhl,vypadalo to jako celkem poklidně začínající román,ale poté co jsem se těmito jednolitými stránkami prokousala,tak už to byla celkem jízda. Po prvním případu nás tedy autorka nechala celkem vystřízlivět,než se v knize stalo něco dalšího, ale alespoň mě autorka na druhou stranu nechala v napětí,čehož si cením. Děj pak po těch pár monotónních stránkách ubíhal svižně s mnoho zvraty a nečekanými momenty a vůbec jsem nečekala, že by ty vraždy měla spáchat ta osoba,která je spáchala,podezřívala jsem více lidí ale tuto jsem netipovala. Druhá polovina knihy byl vážně masakr a stránky se mi otáčely samy.
__
Styl psaní autorky mi sedl,nebyl nijak více přikrašlovaný a děj díky jazyku velice rychle ubíhal pod rukama a ani jsem pomalu nevnímala otáčení stránek, protože byla kniha vážně napínavá.
__
Postavu jsem si žádnou vyloženě neoblíbila,některé mi byly vyloženě protivné,ale to bývá asi v detektivní knize záměr. Na druhou stranu se mi líbilo, že byl v knize rozvinu alespoň trochu život každé z postav, tím byla pro mě kniha ještě zajímavější. A samozřejmě každý něco tajil- tak už to v detektivkách a thrillerech bývá.
__
Vypadá to tak,že se detektivky a thrillery stávají mým oblíbeným žánrem a určitě chci v četbě těchto žánrů pokračovat. Pokud jste milovníky knih s temnějším podtextem a plné napětí a záhad ,tak je to zajisté kniha pro Vás,mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek a thrillerů.

Veruš17
01.01.2021 5 z 5

Kniha se skvěle četla.

1bublina
31.12.2020 4 z 5

Líbila se mi víc než Deset malých černoušků, protože ta byla na můj vkus příliš krátká. Agatha měla postavy nesympatické a nebylo mi líto, že postupně umírají. Ale v této knize jsem si některé postavy oblíbila měla jsem strach, aby nebyly další na řadě. Mnohem lepší než Manželé od vedle. Ti mi přišli dost kýčovití.

Kačík75
31.12.2020 4 z 5

Deset malých černoušků v novém hávu. Napínavé od začátku do konce, dobře se četlo.

VeronikaAug
30.12.2020 5 z 5

Bez okolků plný počet, už dlouho se mi nestalo, že knížka fakt nešla pro napětí a zvědavost odložit! Já se ti tak bála! Nádherně do nejmenšího detailu promyšlený příběh, fantastické vykreslení postav, reálně nahozená atmosféra strachu, úzkosti a nakonec i zoufalství. Úkladné vraždy krásně doplněné o jednu smutnou nehodu a jedno praktické vyhnutí se nepříjemnému rozvodu. Byla to skvost a radost. Shari píše skvěle, jedna z mých nejvíc nejoblíbenějších autorek smysluplných detektivek s poutavýma příběhama.

annatenta
30.12.2020 4 z 5

Skvěle se čte, napětí je znát, doporučuji.

Kejklířka
30.12.2020 5 z 5

Třetí kniha od téhle autorky, nezbývá než říct, že jsem si ji oblíbila...

JaKa1974
30.12.2020 5 z 5

Čtivá a napínavá kniha, přesně to mám ráda.

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která se nedá odložit. Konec překvapí.

mataj
23.12.2020 4 z 5

(audiokniha)
Moje první kniha od této autorky a musím říct, že se poslouchala docela dobře. Začátek mě vysloveně nadchl, hezky nastíněné postavy, očekávaní nějakého toho tajemství, děj měl spád. Ale postupem času jsem se přistihla, že pořád čekám na "něco", možná víc napětí, nebo nějaký postup ve vyšetřování... Rovněž závěr mi přišel uspěchaný a nedotažený. Takže za mě příjemná a poklidná detektivka.

veriszv
22.12.2020 4 z 5

Kniha má skvělou atmosféru, autorka dávkuje napětí tak akorát a i prostředí hotelu na samotě bez Wi-Fi, a díky sněhové bouři i bez elektřiny, je skvěle vykreslené. No a hosté začínají jeden po druhém odpadávat...
Nevítaný host je takových Deset malých černoušků v novém kabátě, takže pokud jste fanoušci Agathy Christie, bude se vám líbit. Mě ta inspirace, i když ji autorka přiznala a chtěla tak vzdát Christie hold, přišla ale asi až příliš velká. Nicméně, i tak jsem si knihu užila. Pokud máte náladu na napětí, tak vám sedne.