Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2999 2999

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest, 2018

Kantynka
23.04.2020 3 z 5

jednoznačně nejslabší knížka autorky. knížka byla zajímavá, do konce jsem netušila, kdo by mohl být vrah, ale i tak jsem se do čtení musela nutit.

NoraHudecová
23.04.2020 4 z 5

Malý rodinný hotel na odľahlom vidieku priláka kamarátky, manželov, snúbencov, partnerov, ale aj jednotlivcov - právnika a spisovateľku. Všetko nasvedčuje tomu, že ich čaká ideálny zimný víkend plný oddychu. Vonku ale začne zúriť snehová víchrica a hotel náhle zostáva bez elektrického prúdu. Hostia aj majitelia sú odrezaní od sveta. Mobily sa vybíjajú a cesty sú neprejazdné. A potom sa stane nehoda, alebo? Atmosféra medzi ubytovanými hustne a všetci sú v strehu. Čo ak to nebola nehoda a majú medzi sebou vraha?
Pre mňa je to v poradí tretia kniha od autorky a opäť som spokojná. Krátke kapitoly, žiadne zbytočné odbiehanie a relatívne zaujímavá zápletka. I keď je jasné, že autorka sa inšpirovala u Agathy Christie, ktorú v knihe aj spomína. Autorke sa celkom podarilo preniesť na mňa ťaživú atmosféru, ktorá v skupine panovala. Ľudia sa pod tlakom situácie menia a nedôvera a paranoja sú veľkí nepriatelia. Postavy si nezískali moje sympatie a jeden muž bol teda obzvlášť nepríjemný. Napriek tomu sa knižka dobre a ľahko čítala. Za mňa áno.

klaraskolkova
21.04.2020 5 z 5

Výborná kniha, ostatně jako každá od této autorky. Přečteno za dva večery!

veronika3141
21.04.2020 5 z 5

Necekala jsem,ze tahle kniha takto dopadne ,pro me zajimavy pribeh a za me doporucuji :)

Kýťule
18.04.2020 1 z 5

Kniha mě nijak nezaujala a přišla mi vleklá. Ani vraždy v této knize nebyly napínavé, ale rozuzlení bylo zajímavé.

KáťaM.
16.04.2020 4 z 5

Tenhle thriller, kde se v malebném hotelu, který se důsledkem sněhové bouře ocitne bez elektřiny, vraždí, nebyl špatný. Bylo to mrazivé a napínavé, stránky mizely samy pod rukama. Líbil se mi náhled na situaci pohledem všech hostů, krátké, ale o to údernější kapitoly. Pořád jsem sama v duchu hádala, kdo je vrah, a co ho k tomu vede, autorka nám po celou dobu čtení podsouvala nejrůznější teorie, takže se mé teorie s každou stránkou měnily. Závěr mě ale docela zklamal, byl zbytečně rychlý, navíc úplně odtržený od zbytku knihy. I tak Nevítaného hosta řadím k těm lepším thrillerům a ráda si od autorky zase něco přečtu, jen ta očekávání už nebudou tak vysoká.

Janča88
16.04.2020 5 z 5

Skvělá detektivka! Žádné zbytečné a zdlouhavé pasáže, má to spád. Skoro do poslední chvíle není zřejmé, kdo je vrah a konec byl perfektní.
Četla se mi moc dobře! Moje první od autorky a těším se na další.

zuzu8480
15.04.2020 5 z 5

Kniha super, moc dobře se mi četla a do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. Po velké dávce Nesba a různých jiných "krváků" mi tento kousek přišel chvilku jakoby málo krvavý :D, ale zvyknula jsem si a těšila se na každou další kapitolu.

NikaSedova
14.04.2020 2 z 5

Knihu jsem si poctivě koupila a těšila se, jak to zase autorka už od samého začátku rozjede..což pak o to, mrtvých přibývalo geometrickou řadou a děj svižně plynul. Ale pak jsem pochopila, kdo za tím je a normálně jsem se naštvala na autorku, páč motiv všech tří knih je opět stejný (Manželé odvedle a Někdo cizí v domě) Opakující se motiv VŠECH knížek - sice velmi silná, ale chorobně manipulativní a inteligentní ženská, která ví co od života chce..a je pro to schopna udělat všechno.. Znovu už ne, Shari Lapeno. =(

Mosek
14.04.2020 4 z 5

Kniha mě velmi bavila,až do poslední chvíle jsem netušila,jak to nakonec dopadne a kdo je vrah,proto jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

katka134
13.04.2020 5 z 5

Dobrý detektivní příběh. Lehce se četl, zápletka byla zajímavá a podezřelý byl každý z přítomných.

Sany124
13.04.2020 5 z 5

Jedním dechem. Doporučuji!

Šungitka
08.04.2020 5 z 5

To se mi fakt líbilo. Vyhovovalo mi, že se děj odehrává v uzavřeném prostředí a jen určitý počet lidí, takže jsem se stále dobře orientovala. Bylo to napínavé a dobře napsané. Rozuzlení trochu náhlé, ale nijak mi to nevadilo.

Alienn
05.04.2020 5 z 5

Skvělá knížka! Mám velmi ráda detektivky Agathy Christie a tato je přesně v tom stylu. Přečteno jedním dechem, super zápletka, rozuzlení celého případu a ten závěr... klobouk dolů.

swayno
05.04.2020 3 z 5

Horší vydání 10 černoušků. Nešlo zde ani odhadovat vraha, vše se odhalilo až na konci knihy. Takové nemastné, neslané... Za mě průměr...

Jana92
03.04.2020 5 z 5

Super knizka ktera je napinava az do uplneho konce..Dobre se cetla,jako ostatne i dalsi 2 autorciny knihy..Skvele zpracovani deje ktery vas pohlti od zacatku az do konce :)

Anitram22
03.04.2020 5 z 5

Od autorky mám přečteny Manželé odvedle. Musím říct, že tato kniha mne bavila víc. Napínavé čtení, kdy do poslední chvíle čtenář tápe, kdo je ten "nevítaný host". Kniha se mi četla velmi dobře, nikde během příběhu "nezadrhávala".

kykyna42
03.04.2020 5 z 5

Něco na způsob staré dobré anglické detektivky,bylo to super čtení a nejlepší byl konec,za ten bych dala i 6 hvězdiček :))))))

Lucek
02.04.2020 5 z 5

Prima čtení, taková moderní Agatha.

Vinnareva7
02.04.2020 3 z 5

Fajn detektivka, ale žádné extra terno.