Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2953 2953

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Kočičáci
14.01.2020 5 z 5

"Sněhu, mrtvol a paniky přibývá a zbylým hostům nezbývá než doufat, že přežijí bouři... i jeden druhého."

Autorce se tentokrát podařilo vytvořit klasický detektivní příběh, ve kterém už chyběl jen monsieur Poirot. Uzavřená společnost na víkend uvězněná v mrazivém horském hotýlku, mrtvoly se množí a podezřelí jsou úplně všichni.
Líbilo se mi to moc, napnutá jsem byla od začátku až do konce. Zatím nejlepší, kterou Shari Lapena napsala.

lucije4103
13.01.2020 2 z 5

Knížka se četla dobře, ale za mě nejslabší díl, co jsem od autorky četla. Předchozí díly mě bavily mnohem víc. Takový průměr.... Neurazí, ale ani nenadchne :)
Nejvíc mě naštval konec, moc rychlé ukončení ....

saphiral
13.01.2020 4 z 5

Klasická krimi, jednoduše psaná, super knížka pro zimní večery.

GreenEyes
13.01.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila, musela jsem jí stále číst. :)

Libunka74
13.01.2020 5 z 5

Třetí kniha této autorky, kterou jsem četla. A opět jedním dechem. A opět k naprosté spokojenosti - do poslední chvíle jsem netušila... Příběh mě držel v napětí celou dobu, vřele doporučuji milovníkům dobré detektivky.

Ksyu
12.01.2020 5 z 5

Toto byla první knížka od této autorky. Příběh se mě dost líbil.

tanecnica
12.01.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší knížka za poslední dobu. A určitě nejlepší knížka autorky. Nevítaný host mě bavil, kdybych nemusela vstávat, dala bych ho za noc. Prostředí starého hotelu odříznutého od okolí i elektřiny, nevysvětlitelná úmrtí (vraždy), malá skupina vyděšených lidí, hledání viníka, obviňování, všudepřítomný strach. Autorka dokáže vtáhnout do situace, přišlo mi, jako bych tam byla. Bála jsem se taky :-) Takže šup do čtení, dokud je venku zima, ať z toho máte ten správný zážitek...

niki7763
12.01.2020 3 z 5

Po přečtení knížky Někdo cizí v domě jsem se na další dílo autorky těšila. Ale moc mě nenadchlo. V předchozí knížce jsem oceňovala přímou cestu k zápletce a to, že se člověk nemusel zaobírat prostředím a zbytečnému popisu přírody. Tady už to takové nebylo. Autorka se určitě snažila zapojit fantazii čtenáře, ale některé popisy mi přišly zbytečné a zdlouhavé. Postrádala jsem nějaké napětí ... takové nemastné, neslané. Vrah mě nepřekvapil, i když jsem chvílemi podezírala snad každého, později už jsem věděla o koho půjde. Řadím mezi díla na které si za týden ani nevzpomenu. Původně jsem chtěla dát jen 2* ale byla bych zbytečně krutá, proto tu třetí přidám z toho důvodu, že jsem na knihu neměla bohužel dostatek času ale i přesto jsem se k ní snad i s lehkou chutí vracela, abych ji dočetla :))

cleopatra11
12.01.2020 5 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Ze začátku jsem měla problém v lidech a ve jménech, bylo jich moc, několikrát jsem musela listovat zpět a podívat se, kdo to vlastně je. Pak se to pěkně rozjelo. Tipovala jsem někoho úplně jiného. Jinak jsem měla pocit, že čtu Poirota)))

Memolka
12.01.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle. příběh se mě líbil. Bylo to zaměřeno na mnohem více osob. nebo spíš na mnohem víc párů. Uhádnout vraha v těhle knižce nelze. Spisovatel nedává žádná vodítka, což vůbec nevadí.

mona.benny
12.01.2020 4 z 5

Knihu jsem právě dočetla. Myslím že ten konec byl uspěchaný a takový šitý horkou jehlou,čekala jsem nějaké složitější a duchaplnejsi rozuzlení.Ale četla se dobře, rychle,líbily se mi jednotlive náhledy všech postav.Mam od autorky přečtené všechny knihy.

january
10.01.2020 4 z 5

Čtyři hvězdy v rámci žánru "nenáročné dovolenkové počtení". Jasně, není to žádná vyšší dívčí. Kniha se čte (stejně jako ty předchozí) velmi snadno a děj je velmi dobře představitelný a odsýpá. O zápletce je těžké napsat cokoli tak, aby nebylo nic vyzrazeno. Tato kniha mi celkem připomíná styl Agathy Christie, nicméně Hercules Poirot v detektivce Smrt na Nilu řekl něco ve smyslu, že každý detail příběhu musí být v závěrečném odhalení vysvětlen, jinak to není pravé vyřešení případu. Zde bych to aplikovala na závěr, kdy spousta motivů a stínů minulosti hlavních hrdinů do příběhu nakonec vůbec nezapadala, což je podle mě hrozná škoda. Že čtenář neměl v průběhu knihy šanci uhodnout, kdo je pachatel, nevnímám jako chybu - umocňovalo to atmosféru nevědomosti, jakou museli prožívat aktéři knihy, kteří se také navzájem neznali. Pokud si někdo chce přečíst velmi podobný, ale naprosto geniální příběh podobného charakteru (a náhodou ten příběh nečetl), pak Deset malých černoušků je naprostá nutnost.

elena2054
10.01.2020 3 z 5

Po přečtené sérii jiného autora jsem se rozhodla, že zkusím přečíst něco jiného.
Dlouho jsem hledala, až jsem narazila na tuto autorku a jelikož jsem již docela ostřílený čtenář, raději jsem si od ní koupila knihu, která je nejlépe hodnocená s tím, že pak se uvidí, zda dokoupím zbývající dvě knihy.
Při čtení mi chybělo napětí, chybělo mi cosi, co by z knihy dělalo celek. Motiv byl chudobný, tmy bylo málo, nemělo mě to čím vtánout do děje.
Smutné pro mne bylo, že pachatele jsem odhalila záhy, sama spisovatelka na něj ukazuje prstem, takže ani žádný wow efekt se u mě nekonal.
Čekala jsem něco důmyslného, někoho, kdo si hosty *vybral* již s úmyslem, že je zavraždí. Něco jako Deset malých černoušků.
Pro mne je tato detektivka průměrná a zřejmě ty další dvě už nekoupím. Dám raději šanci jinému autorovi.

Melaanie
08.01.2020 4 z 5

Toto byla první knížka od této autorky a musím říct, že se mi dost líbila a ten konec? Jako vážně mě to dostalo, jak to do sebe zapadlo. Opravdu jsem neměla tušení, kdo mohl vraždit, protože to mohl být kdokoliv. Za mě tuto knihu doporučuji.

Ainyska
07.01.2020 5 z 5

Kdybych tuto knihu nerozečetla před půlnocí, nejspíš bych ji dala na jeden zátah. Pravdou je, že konec byl takový jednoduchý, zbytečně rychlý a autorka si s tím moc nelámala hlavu. Na druhou stranu je kniha svižná, má spád, žádné zbytečné popisné pasáže. Velmi se mi líbilo, že co odstavec, to pohled jednoho člověka. Ze začátku byl problém se zorientovat v postavách, ale po čase si to sedlo. Kniha je srovnatelná s knihou Někdo cizí v domě, kterou jsem hodnotila 5/5*. Tuto knihu tudíž nemohu hodnotit jinak a vím, že si ji dokoupím do knihovničky k výše zmiňované.

VejaV
06.01.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala na Vánoce a hned jak byla příležitost, jsem četla. Dva půldny. Byla jsem spokojená, četla se jedním dechem. Zpočátku jsem očekávala podobnost s knihou Deset malých černoušků, ale naštěstí se odlišovala. Budu kupovat další knihy od autorky.

AkiKagami
06.01.2020 3 z 5

Dobrá knížka. Ze začátku trošku nudná ale pak se to rozjelo. Každý měl nějaké to tajemství. Pár podezřelých jsem měla. Jeden byl číslo jedno. Ale pak tam byly další dvě osoby. A nakonec pribila ještě jedna. Takže šok se nekonal. Maličko překvapení z konce který jsem ve svém nitru tak nějak čekala. Nebylo to špatné ale az moc dobré taky ne.

Eliot30
06.01.2020 5 z 5

Autorka je s každou další knihou lepší :D . Bylo to velmi napínavé. Moc se mi líbí.

Krchnaida
05.01.2020 4 z 5

Během čtení jsem si říkala, ty jo, to už je nějak moc, ne?... Ale konec všechno vysvětlil.

Summer7
05.01.2020 3 z 5

První setkání s autorkou a byla jsem mile překvapena. Děj začíná po příjezdu hostů do odlehlého penzionu kdesi uprostřed ničeho, atmosféra a prostředí je v knize popsáno na jedničku. Děj a styl trošku připomíná černoušky od Christie, ale to vlastně nevadí. Ze začátku jsem měla dost problém se zorientovat ve všech postavách, kdo ke komu patří apod. Uvítala bych tedy větší seznámení s postavami hned ze začátku, na druhou stranu dějově se to hodilo až do druhé části, kdy každý při společném podezřívání všech, postupně odkrýval svůj příběh a tajemství. Nečekejte mrazivý thriller, ale dobrou detektivku. Určitě zkusím i další dílo autorky.