Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2950 2950

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Mruskulka
26.12.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila a hodně dobře se četla. Nechybělo napětí a trošku hororové prostředí. Měla jsem svého vraha, ze kterého se stala oběť, ale můj druhý tip už byl správný. Doporučuji

Smiley96
23.12.2019 4 z 5

Az na par nesrovnalosti to bylo dobre pocteni. Kniha nuti cist dal a dal nez zjistite, kdo je vrah. Zajimave rozuzleni.

Ulrika
22.12.2019 4 z 5

Velmi napínavý thriller zasazen do zajímavého prostředí. Postavy barvite vyliceny. Knihu jsem dostala jako vánoční dárek a určitě si ráda přečtu i další knihu od autorky. Jen závěr a odhalení vraha mohlo být propracovanější.

Lenkys
22.12.2019 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrával. Je to dobrý thriller, ale pro milovníky krváků to asi úplně nebude. Já tu knihu vnímám jako oddechovou, ale napínavou detektivku.

Niš-knihovna
22.12.2019 2 z 5

Hmmm...Deset malých černoušků zasazených do současnosti... Přečteno, ale celkem nuda.

alnahu
21.12.2019 5 z 5

Další výborný thriller ,který se mi četl velmi dobře -kniha je napínavá a zápletka nečekaná.Osamělý hotel v horách,sněhová bouře - místo ,které přímo vybízí,aby se zde něco stalo.Proč tady lidé umírají?Postupně vyplouvá na povrch temná tajemství hostů a zjistíme,že více hostů by dokázalo zabít.

Mandlevest
21.12.2019 5 z 5

Agatha Christie v moderním hávu s koncem zcela ve stylu Shari Lapeny. Komu letos chybí mrazivá zima se spoustou sněhu a rád se bojí, ten nebude zklamán. Všechno v této velmi čtivě napsané detektivce najde.

Annkag
21.12.2019 4 z 5

Nesklamala.....bolo to hororovo napínavé s prekvapivým koncom....odporúčam...i keď niekomu sa to môže zdať zdlhavé.

Tauriela
20.12.2019 4 z 5

Doporučuji, jednoznačně.
Příběh je dokonale posazený, co se prostoru a času týče.
Zprvu se mi dění před druhou vraždou zdálo poněkud vleklé, ovšem následně jsem byla do děje vtažena způsobem, že jsem zkrátka musela knihu přečíst do konce.
Závěr knihy hodnotím jako překvapivý, tak jak to má u správně napínavé detektivky být.
Zvolila jsem, v tomto čase, že knihu zakoupím jako vánoční dárek.

Zkrátka se musím o tak napínavý příběh s někým podělit...

Lindah
18.12.2019 4 z 5

Kniha se mi celkové líbila, sice nakonec poněkud uspěchane přišli na vraha, ale kniha je ctiva. Zvládla jsem ji za 3dny jako oddechovku.

Ali88
18.12.2019 4 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za - pro mě, vleklý začátek. Po první vraždě už měl děj spád a četlo se to jedna báseň... :)

L.Helena
18.12.2019 5 z 5

Knížka mě opravdu bavila. Zpočátku mi sice hodně připomínala Spánek od C. L. Taylor, pak to vypadalo jako Deset malých černoušků od královny detektivek. Netipovala jsem pachatele, jen jsem si užívala čtení. Obávala jsem se, že vzhledem k tomu, co všechno se stalo, tak rozuzlení bude dost krkolomné, ale závěr nebyl nijak překombinovaný, vše mělo své logické vysvětlení.

Pája699
17.12.2019 5 z 5

Skvělá, dobře napsaná kniha od této autorky. Víkend na zasněžených horách má být pohádka, v tomto případě tomu tak není. Nejde elktrika, cesty jsou nesjízdné, jste uvězněni s lidmi, které neznáte a vrah to tam kosí jak figurky na šachovnici. Vraha jsem trochu tušila, ale motiv me překvapil. Autorka nás nechává v napětí až do konce. No a ten závěr na poslední stránce? tak to jsem opravdu nečekala :-)

E.lisabeth
15.12.2019 4 z 5

Chvilemi jsem byla celkem napnuta a pri prochazce v lese s kocarkem, kdy i ctu, jsem se docela ohlizela. Ale ke konci uz dost predvidatelne, proto jednu hvezdu odebiram.

Marčullkas
14.12.2019 5 z 5

Strhující až do poslední stránky

SilvieSisinka
14.12.2019 5 z 5

Musím říct že mě kniha velmi bavila. Byla napínavá až až. Hodně mě připomínala knihu Deset malých cernousku od A. Christie.

Lenoulinka
13.12.2019 5 z 5

Když jsem přečetla rychle po sobě předchozí dvě knihy, tak mi přišly hodně podobné a psala jsem, že si dám chvíli oddech. Porušila jsem a jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Byla jiná než předchozí dvě. Nebyl tam detektiv Rasbach. Přijet na hotel kvůli odpočinku a dopadne to tak, že se tam kosí jeden host za druhým. Urputně jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrah, když skoro každý měl pohnutou minulost a motiv mě nenapadl. Bylo to napínavé, čtivé a rozuzlení až na samém konci. Bavilo mě to!

ikul
13.12.2019 4 z 5

Kniha je psána v duchu Agathy Christie. Ve srovnání s paní Christie je tento příběh vyprávěný jednoduchým jazykem, klouže po povrchu. Nedá se mu upřít dobře vylíčená mrazivá atmosféra. Skutečný vrah mě na malou chvilku napadl, ale protože jsem nenašla motiv, tak mě ta myšlenka rychle opustila. Hezké lehké čtení.

Jamra
11.12.2019 3 z 5

Proč mi to tak strašně připomíná knihu Není úniku od T. Adams? Stejný začátek, stejné prostředí, stejné počasí. Bohužel díky tomu to tak neohromilo jako právě Není úniku.

Lokina
10.12.2019 4 z 5

Musím přiznat, že tato kniha se mi líbila o něco více než autorčiny předešlé knihy. I k tomu přispělo prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Zase to bylo něco jiného než rodinná předměstí, kde se všichni znají.
Začátek nám v kostce představí jednotlivé postavy a proč přijíždějí do hotelu, chce to chvilku se začíst, ale po zavraždění jednoho z hostů, atmosféra houstne, narůstá paranoia a strach, kdo bude další na řadě.
Příběh je jednoduchý, čtivý a tím, že není to vyprávěno z pohledu jedné osoby, jsem měla větší přehled, co se děje, i když vraha jsem neodhadla :-D
Kniha stojí za přečtení, neurazí, ani nenadchne.