Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2950 2950

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

mikika
09.12.2019 5 z 5

autorka se v téhle knížce přiznává k dlouholeté zálibě v klasických detektivkách Agathy Christie a vzdává jí tu hold - velmi povedeně, úplně vnímáte tu nostalgii Deseti malých černoušků, ale s moderní a skvělou psychologickou drobnokresbou pocuchaných charakterů.

Ketrin.TR
08.12.2019 4 z 5

Do zasněženého hotelu se sjíždí skupinka hostů, kteří se těší na pohodově strávený odpočinkový víkend. Příběhem vás provede směsice různých lidí od zamilovaných párů, přes manžele před rozchodem až po osamocenou, zhrzenou spisovatelku. Poklidnou zimní idylku v penzionu však naruší smrt jednoho hosta a v ten moment autorka rozehrává napínavé drama plné emocí, strachu, úzkosti a nedůvěry. Stejně jako v předchozích knihách tak i tady dokazuje jak dobře umí pracovat s charakteristikou postav, které se v průběhu děje ve sněhem izolovaném hotelu doslova psychicky hroutí. Je vrahem někdo z nich? Pokradmu se pozorují a zatímco je sužují obavy o vlastní život, spřádají domnělé motivy, nedůvěřivě ukazují jeden na druhého a přestože mrtví přibývají, jsou v odhalení naprosto bezradní. A čtenář na tom není o nic lépe!
Další z autorčiných kousků mě opět nezklamal a i když námět silně připomíná brilantní Agathu Christie, nebylo to vůbec špatné!

P3_tis
07.12.2019 3 z 5

Předchozí autorčiny knihy se mi četly lépe. Nemohla jsem se úplně začíst do děje. Zpočátku mi připadalo, ze je tam zbytečně moc postav. Nakonec jsem byla zvědavá, kdo je vrah. A jak to bylo i u předchozích knih, autorka nechala tak trochu otevřeny konec.
Takže za mě je to fajn kniha, ale pokud bych chtěla skutečně dobrou detektivku či triller, tak raději sahnu po H. Cobenovi.

Kekik
03.12.2019 5 z 5

Třetí kniha Shari Lapeny se mi líbila nejvíce. Všechny její knihy jsou skvělé, ale tahle má bodík navíc.
Autorka rozehrála celkem zajímavou hru. Člověk vážně neví, komu má věřit. Pocity všech popsala tak dokonale a tak důmyslně, že odhadnout vraha je téměř nemožné.
Jak obětí přibývalo, stupňovalo se i napětí.
Poslední kapitola je třešničkou na dortu.
Jen tak dál, paní autorko.
Doporučuji.

Vlaďkaa4
03.12.2019 5 z 5

Vraha jsem neodhadla.... Knizka se cetla svizne je to tak na dvakratke vecery.

marion111
02.12.2019 5 z 5

Mám ráda všechny knihy od této autorky. Jsou svižné, děj i zápletka jsou překvapivé. Jak už zde zaznělo - trochu to připomíná Agathu Christie . Těším se na další knihu .

Andrys
02.12.2019 5 z 5

Já byla překvapená a spokojená. Moje první kniha od této autorky a mnoho jsem od ní nečekala. Líbily se mi jednotlivé postavy, střídání vypravěčů... Čekala jsem, kdo bude první a potom jen doufala, že dalším nebude on, ona nebo ona. Není potřeba mít v knize překombinované zápletky, zohavená těla a vyšetřovatele s nadprirozenymi schopnostmi. Dostala jsem tedy více než jsem čekala a co bych po takové knize chtěla, proto tedy 5 hvězd.

Manyna
01.12.2019 3 z 5

Já bych tuto knihu (a možná i všechny od Lapeny) přirovnala k nedělnímu koláči ke kávě...taková jednoduchá rychlovka, která neurazí, ale příliš nenadchne. Nic moc.

Lenourt
01.12.2019 3 z 5

Oproti Manželé odvedle slabý odvar. Koho by tento typ příběhu "Deset malých černoušků" zaujal, další podobná je "Jeden z nas lže" :-)

katerina5604
30.11.2019 3 z 5

Příběh se dal předvídat v tom, že se postupně všichni zúčastnění, začnou navzájem obviňovat z vraždy. A taky, že ano. Nejdřív jsem podezirala Davida a Bradleyho no, ale pak jsem to vzdala a vrah mě překvapil. ???? Jak už někdo psal dole v komentářích, kniha neurazí, nenadchne. Taková pohodovka na odpoledne..

Warty
30.11.2019 3 z 5

Taková pohodovka, neurazí, nenadchne.

ctenarkaEva
30.11.2019 3 z 5

Kniha je psaná jednoduchým stylem, četla se rychle a svižně. Ze začátku mi některé věty připadaly zvláštně sestavené nebo spíš přeložené, ale postupně se i stylistika vět upravila a zlepšila. Jak už psalo více čtenářů přede mnou, zápletka se dost podobá knize Deset malých černoušků. To mi ale vůbec nevadilo, byla jsem až do konce zvědavá, jak celý příběh dopadne a pachatele jsem neuhodla.

putpuda
29.11.2019 4 z 5

Ale jo, bylo to celkem fajn.
Úplně jiné, než předchozí dvě knihy, které mě tedy bavily víc, ale dobře se to četlo. Ale zase že by mě mrazilo, se říct nedá.
Nedávno jsem četla případ inspektora Gamache a toto bylo v podobném duchu ;)

Polinka92
29.11.2019 5 z 5

Napínavý příběh, který až do samého konce tají, kdo věží za strašlivými činy.
Kniha, z níž mrazí a která nelze odložit, dokud nedočtete.

Barulinkas
28.11.2019 3 z 5

Nebyla špatná, četla se hezky a rychle.Neměla jsem vůbec tušení kdo by mohl být vrah.

lucie0184
27.11.2019 5 z 5

Super ????

Abikk
27.11.2019 4 z 5

Začatek se mi trochu táhl. Naštěstí to nebylo klasických "Deset malých černoušků", i když to k tomu hodne vedlo. Závěr knížky byl překvapení, do konce jsem vůbec netušila vraha.

AngelA1
26.11.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, dokonale vtáhla do děje, až jsem jednu chvíli, kdy prohledávali hotel a já četla večer, musela radši knihu zavřít, abych vůbec usnula :-) na Manželé odvedle to ale nemá.
Jednu chvilku jsem se i zasmála, jak mi to přišlo paranoidní, když se všichni obviňovali navzájem, to mi přišlo i trochu trapné, jako kdyby autorka potřebovala "zabít čas"...jinak se mi kniha líbila a díky za ní.

mekkinka
25.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, četlo se to rychle, děj se nevlekl. Sice to bylo dost podobné knize 10 malých černoušků, ale bavilo mě to. Konec : rozuzlení a vysvětlení se mi také líbilo :-)

Ossinky
22.11.2019 4 z 5

Hezky se to četlo, mělo to dej a do konce nebyl ani náznak kdo je vrah. Ale nebyla to nejlepší kniha od této spisovatelky.