Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2999 2999

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest, 2018

Warty
30.11.2019 3 z 5

Taková pohodovka, neurazí, nenadchne.

ctenarkaEva
30.11.2019 3 z 5

Kniha je psaná jednoduchým stylem, četla se rychle a svižně. Ze začátku mi některé věty připadaly zvláštně sestavené nebo spíš přeložené, ale postupně se i stylistika vět upravila a zlepšila. Jak už psalo více čtenářů přede mnou, zápletka se dost podobá knize Deset malých černoušků. To mi ale vůbec nevadilo, byla jsem až do konce zvědavá, jak celý příběh dopadne a pachatele jsem neuhodla.

putpuda
29.11.2019 4 z 5

Ale jo, bylo to celkem fajn.
Úplně jiné, než předchozí dvě knihy, které mě tedy bavily víc, ale dobře se to četlo. Ale zase že by mě mrazilo, se říct nedá.
Nedávno jsem četla případ inspektora Gamache a toto bylo v podobném duchu ;)

Polinka92
29.11.2019 5 z 5

Napínavý příběh, který až do samého konce tají, kdo věží za strašlivými činy.
Kniha, z níž mrazí a která nelze odložit, dokud nedočtete.

Barulinkas
28.11.2019 3 z 5

Nebyla špatná, četla se hezky a rychle.Neměla jsem vůbec tušení kdo by mohl být vrah.

lucie0184
27.11.2019 5 z 5

Super ????

Abikk
27.11.2019 4 z 5

Začatek se mi trochu táhl. Naštěstí to nebylo klasických "Deset malých černoušků", i když to k tomu hodne vedlo. Závěr knížky byl překvapení, do konce jsem vůbec netušila vraha.

AngelA1
26.11.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, dokonale vtáhla do děje, až jsem jednu chvíli, kdy prohledávali hotel a já četla večer, musela radši knihu zavřít, abych vůbec usnula :-) na Manželé odvedle to ale nemá.
Jednu chvilku jsem se i zasmála, jak mi to přišlo paranoidní, když se všichni obviňovali navzájem, to mi přišlo i trochu trapné, jako kdyby autorka potřebovala "zabít čas"...jinak se mi kniha líbila a díky za ní.

mekkinka
25.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, četlo se to rychle, děj se nevlekl. Sice to bylo dost podobné knize 10 malých černoušků, ale bavilo mě to. Konec : rozuzlení a vysvětlení se mi také líbilo :-)

Ossinky
22.11.2019 4 z 5

Hezky se to četlo, mělo to dej a do konce nebyl ani náznak kdo je vrah. Ale nebyla to nejlepší kniha od této spisovatelky.

FejKýý
21.11.2019 5 z 5

Nemám slov, vím že se spisovatelka inspirovala od Agathy Christie - Deset malých černoušků i když to jsem popravdě nečetla. Každopádně thriller byl parádní a v určitých částech mi i z toho mrazilo v zádech pořádně teda. Kor když chodí těmi tmavými chodbami po celém penzionu, prohledávají pokoje, tma všude, no skoro jsem tam byla s nimi. Byla mi i zima jak jim a vrah byl pomalu taky u mě, dokonale jsem se do děje vžila. Kdo to nakonec udělal ? Tak taky jsem tu osobu tipovala ale nebylo to moc lehké, čím víc čtete, tím pořád měníte názory kdo to mohl udělat.. Bylo zajímavé zjistit vraha. Nebo vrahy ? Přečtené za dvě odpoledne, nějak se to prostě četlo rychle, nechápu.

Ráčkajda
18.11.2019 5 z 5

Opravdu to připomínalo Deset malých černoušků,ale vůbec mi to nevadilo. Moc se mi to líbilo, knížka mě hned chytla a těšila jsem se na každou další stránku.

Jack Bauer
18.11.2019 4 z 5

Skvělá detektivka se stupňujícím napětím jako od Agháty Christie. Do poslední chvíle netušíte kdo je vrah.

monika011
17.11.2019 5 z 5

Nevím jestli tohle byla nejlepší kniha od této autorky, protože jsem její ostatní knihy nečetla, ale hodlám to zjistit. Tato byla čtivá, poutavá a do poslední chvíle napínavá, s jedním velkým zvratem na konci (který jsem tušila, ale i tak mě překvapil a dodal příběhu pomyslnou třešničku na dortu).
Autorka umí bravurně popisovat prostředí a pocity. Cítila jsem tu mrazivou zimu, strach (že na mě ten jejich vrah vyskočí odněkud ze tmy) a na konci velkou úlevu, že tento víkend už skončil. Nechci přímo říkat, že mě konečně odhalení vraha zklamalo, ale čekala jsem trochu něco víc.
Velmi milá detektivka akorát pro zimní počasí, pod deku s teplým čajem.

kopretina21
17.11.2019 3 z 5

Až do samého konce velice napínavé - vrahem mohl být každý a nikdo. Stejně jako ostatní jsem se v počátku trochu ztrácela v postavách, ale postupně s tím problém není. Trochu jako Deset malých černoušku, jen vražd tam není tolik.
Osamělý hotel bez proudu a tudíž světla, ledová smršť za okny a narůstající paranoia jednotlivých aktérů...
Napsáno jednodušším jazykem, žádné hluboké úvahy, ale čtivé to je. Na dlouhé zimní večery doporučuji.

MMacicekk
16.11.2019 4 z 5

Tato kniha se četla velmi lehce a svižně. Autorčin styl je čtivý a její styl psaní těžko odložitelný. Přesto bych vytkla zdlouhavější začátek, který sice přinesl důležité seznámení s postavami, ale než došlo k zlomové scéně, uběhlo podle mého názoru dost stránek. Rovněž nejsem spokojená s atmosférou, která panovala v hotelu a mezi hosty, neboť bych uvítala větší podezřívání a celkovou nevraživost. Většího napětí se dočkáme až v samotném závěru knihy, v němž autorka vyústí svou zápletku. Anotace láká na šokující konec, ale já osobně bych volila jiné slovo než "šokující". Překvapivý rozhodně byl, ale naštěstí jiným způsobem než v jejích předchozích knihách, kde mi celkový dojem spíše pokazil. Připravte se na to, že Nevítaný host se od autorčiných předchozích knih odlišuje, ale pro mě je vítaným překvapením. Kniha není dokonalá a vůbec se nemůže srovnávat s knihami Agathy Christie, ale oceňuji především snahu se k nim alespoň přiblížit. Knihu doporučuji především fanouškům autorky, ale také čtenářům, kteří tíhnou spíše ke klasickým detektivkám a jejím zápletkám. V takovém případě s touto knihou chybu rozhodně neuděláte.

kiraa
16.11.2019 5 z 5

Jiná než obě dvě předchozí, ale každopádně skvělá. Boží tahle parta hic a jejich prodloužený víkend. Každý z nich se svým Černým Petrem v kapse. Čekala jsem, kdo jím nakonec bude. Samozřejmě, že netrefila. Klasika.
A nemusí vždy stříkat krev, stačí když kape :)

Zunka616
15.11.2019

Moje první kniha od autorky přečetla jsem jedním dechem hezky se četla do poslední chvíle jsem netušila vraha za mez bomba

petula22
15.11.2019 5 z 5

Čtivost se nedá upřít, podle mě nejlepší kniha od autorky. Napínavý děj, mělo to spád. Vrah mě překvapil, netušila jsem do posledních stránek. Přečetla jsem za dva dny, nedalo se od ní odtrhnout. Prostě super!!

veronika8042
14.11.2019 4 z 5

Kniha perfektní. Přečtena v letadle. Už druhá kniha od autorky, takže pridávám k oblíbeným.