Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2950 2950

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

FejKýý
21.11.2019 5 z 5

Nemám slov, vím že se spisovatelka inspirovala od Agathy Christie - Deset malých černoušků i když to jsem popravdě nečetla. Každopádně thriller byl parádní a v určitých částech mi i z toho mrazilo v zádech pořádně teda. Kor když chodí těmi tmavými chodbami po celém penzionu, prohledávají pokoje, tma všude, no skoro jsem tam byla s nimi. Byla mi i zima jak jim a vrah byl pomalu taky u mě, dokonale jsem se do děje vžila. Kdo to nakonec udělal ? Tak taky jsem tu osobu tipovala ale nebylo to moc lehké, čím víc čtete, tím pořád měníte názory kdo to mohl udělat.. Bylo zajímavé zjistit vraha. Nebo vrahy ? Přečtené za dvě odpoledne, nějak se to prostě četlo rychle, nechápu.

Ráčkajda
18.11.2019 5 z 5

Opravdu to připomínalo Deset malých černoušků,ale vůbec mi to nevadilo. Moc se mi to líbilo, knížka mě hned chytla a těšila jsem se na každou další stránku.

Jack Bauer
18.11.2019 4 z 5

Skvělá detektivka se stupňujícím napětím jako od Agháty Christie. Do poslední chvíle netušíte kdo je vrah.

monika011
17.11.2019 5 z 5

Nevím jestli tohle byla nejlepší kniha od této autorky, protože jsem její ostatní knihy nečetla, ale hodlám to zjistit. Tato byla čtivá, poutavá a do poslední chvíle napínavá, s jedním velkým zvratem na konci (který jsem tušila, ale i tak mě překvapil a dodal příběhu pomyslnou třešničku na dortu).
Autorka umí bravurně popisovat prostředí a pocity. Cítila jsem tu mrazivou zimu, strach (že na mě ten jejich vrah vyskočí odněkud ze tmy) a na konci velkou úlevu, že tento víkend už skončil. Nechci přímo říkat, že mě konečně odhalení vraha zklamalo, ale čekala jsem trochu něco víc.
Velmi milá detektivka akorát pro zimní počasí, pod deku s teplým čajem.

kopretina21
17.11.2019 3 z 5

Až do samého konce velice napínavé - vrahem mohl být každý a nikdo. Stejně jako ostatní jsem se v počátku trochu ztrácela v postavách, ale postupně s tím problém není. Trochu jako Deset malých černoušku, jen vražd tam není tolik.
Osamělý hotel bez proudu a tudíž světla, ledová smršť za okny a narůstající paranoia jednotlivých aktérů...
Napsáno jednodušším jazykem, žádné hluboké úvahy, ale čtivé to je. Na dlouhé zimní večery doporučuji.

MMacicekk
16.11.2019 4 z 5

Tato kniha se četla velmi lehce a svižně. Autorčin styl je čtivý a její styl psaní těžko odložitelný. Přesto bych vytkla zdlouhavější začátek, který sice přinesl důležité seznámení s postavami, ale než došlo k zlomové scéně, uběhlo podle mého názoru dost stránek. Rovněž nejsem spokojená s atmosférou, která panovala v hotelu a mezi hosty, neboť bych uvítala větší podezřívání a celkovou nevraživost. Většího napětí se dočkáme až v samotném závěru knihy, v němž autorka vyústí svou zápletku. Anotace láká na šokující konec, ale já osobně bych volila jiné slovo než "šokující". Překvapivý rozhodně byl, ale naštěstí jiným způsobem než v jejích předchozích knihách, kde mi celkový dojem spíše pokazil. Připravte se na to, že Nevítaný host se od autorčiných předchozích knih odlišuje, ale pro mě je vítaným překvapením. Kniha není dokonalá a vůbec se nemůže srovnávat s knihami Agathy Christie, ale oceňuji především snahu se k nim alespoň přiblížit. Knihu doporučuji především fanouškům autorky, ale také čtenářům, kteří tíhnou spíše ke klasickým detektivkám a jejím zápletkám. V takovém případě s touto knihou chybu rozhodně neuděláte.

kiraa
16.11.2019 5 z 5

Jiná než obě dvě předchozí, ale každopádně skvělá. Boží tahle parta hic a jejich prodloužený víkend. Každý z nich se svým Černým Petrem v kapse. Čekala jsem, kdo jím nakonec bude. Samozřejmě, že netrefila. Klasika.
A nemusí vždy stříkat krev, stačí když kape :)

Zunka616
15.11.2019

Moje první kniha od autorky přečetla jsem jedním dechem hezky se četla do poslední chvíle jsem netušila vraha za mez bomba

petula22
15.11.2019 5 z 5

Čtivost se nedá upřít, podle mě nejlepší kniha od autorky. Napínavý děj, mělo to spád. Vrah mě překvapil, netušila jsem do posledních stránek. Přečetla jsem za dva dny, nedalo se od ní odtrhnout. Prostě super!!

veronika8042
14.11.2019 4 z 5

Kniha perfektní. Přečtena v letadle. Už druhá kniha od autorky, takže pridávám k oblíbeným.

Anyt0crappy
13.11.2019 4 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha této autorky. Děj se neustále stupňoval, vrah a jeho motiv mě velmi překvapil. Kniha sama o sobě se velmi příjemně čte.

anibeni
13.11.2019 3 z 5

Tahle kniha nikoho neurazí, mě teda ani nenadchla.. Taková oddychová detektivka.. Navíc jsem neustále měla v podvědomí Deset malých černoušků.. Možná proto mě to až tak nebralo?? Nevím.. Každopádně jsem od toho asi čekala trochu víc..

Knihomolka97
12.11.2019 5 z 5

Prozatím rozhodně nejlepší kniha od autorky. Výborně napsané, četlo se to skoro samo, děj ubíhal rychle. Příběh pěkně gradoval, do konce jsem netušila, kdo je vrah. Měla jsem dva tipy a spletla jsem se. Měla jsem i nápady, jaký mohl mít vrah motiv a tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Zkrátka a dobře je to naprosto výborné a těším se na další knihu!!

fsada
10.11.2019 5 z 5

Tak, kde začít, asi tam, že od autorky to je další super dílo, četlo se to samo. Už Manželé od Vedle byli dobře napsané, ale místy, to bylo takové zdlouhavé, za to tady, to bylo dobré, sic občas kratší pasáže textu, ale vůbec to není na škodu, ba naopak postupem času, jsem tomu přišel na chuť, a těším se s čím autorka příjde dál, jaká bude další knížka. Za, mě se tohle opravdu povedlo...

katst
08.11.2019 5 z 5

Zpočátku se mi pletla jména postav, tak mi trochu déle trvalo, než jsem se vůbec začetla, ale pak... Páni, to bylo fakt dost dobré. Krátké, svižně psané pasáže, střídající se náhledy do myšlenek všech postav, neustálé napětí, nejistota, kdo je ten hodný a kdo ten zlý, skvěle zvolené prostředí..., to vše mě ke knize naprosto přikovalo a nakonec jsem ji dočetla na jeden zátah. A musím přiznat, že vraha jsem neodhalila do poslední chvíle. Možná i proto, že jsem nad ním ani neměla čas přemýšlet, jak jsem hltala stránku za stránkou. Pro mě zatím nejlepší kniha od autorky.

Ajushka
07.11.2019 5 z 5

Tato kniha je opravdu PECKA! Strašně dobře se mi četla (je napsaná lehce a jednoduše). Kniha mě držela celou dobu v napětí, ani chvíli jsem se u čtení nenudila. Ze začátku mi jenom chvíli trvalo, než jsem si zapamatovala všechny postavy a uvědomila si, kdo je kdo. Hodně se mi líbilo kouzelné a zároveň děsivé prostředí venkovského hotelu a také mě zaujalo to, že se děj odehrával v zimním období. Strašně mě u této knihy bavilo tipovat vraha a bohužel ani jednou jsem se netrefila. :D O to větší překvapení to pak bylo. :) Konec byl vážně nečekaný (alespoň pro mě). Opravdu tuto knihu mohu doporučit, patří k těm nejlepším, co jsem kdy četla. Jsem z ní naprosto nadšená! :)

PetK
07.11.2019 3 z 5

Taková nenáročnější variace na Deset malých černoušků. Pokud máte rádi odpočinkové detektivky/thrillery, pak budete spokojení. Bohužel já jsem těsně předtím četla Nůž, tam se pak prostě srovnání nevyhnete a Lapena z toho hot nemůže vyjít jako vítěz. :-) Až vydá něco nového, asi po tom znovu sáhnu ve chvíli, kdy se mi před spaním nebude chtít přemýšlet a budu si potřebovat jen pročistit hlavu.

Jára76
05.11.2019 5 z 5

Super čtení. Napínavé až do samého konce. Dle mého názoru zatím nejlepší od této autorky.

85098211
05.11.2019 5 z 5

Tato autorčina kniha je jiná, než ty předchozí, ale zase dobře napsaná a neskutečně čtivá. Úplně na začátku jsem se lehce ztrácela ve jménech, to se však brzy změnilo a už nebylo úniku ;-). Příběh mne chytil, spoutal a nepustil až do samého - poměrně překvapivého - konce. Jak už zde bylo zmíněno, inspirace královnou detektivek je zřejmá, ale to podle mého názoru knize vůbec neuškodilo. A tak pokud se chcete nechat unést do osamělého, sněhem zavátého hotelu a máte chuť hádat, kdože (a hlavně proč) ty lidi jednoho po druhém vraždí, určitě neváhejte a knihu si přečtěte :-).

HelinkaS
05.11.2019 4 z 5

Zajímavé, i kdyz smýšlená a nereálná situace.