Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2949 2949

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Teresita
03.11.2019 4 z 5

V dnešní době krvavých thrillerů a překombinovaných knih plných zvratů je tato kniha příjemným zpestřením. Patrná je inspirace Agathou Christie, mně také připomínala Fan Vavřincovou (Vrah a srdcová dáma, Vlk a sedm kůzlálek).

Mermaida
03.11.2019 5 z 5

Chvíli trvalo než jsem se k letošní autorčiné novince dostala. Její předešlé knihy mám zdárně za sebou a dle mého názoru, tahle byla zatím nejlepší! (přesto jsem Manžele odvedle hodnotila nadmíru kladně, ale bylo to tím, že to byl můj první psychothriller a já neměla srovnání s jinými knihami tohoto žánru. Proto s odstupem času hodnotím jinak.)
Ale zpět ke knize Nevítaný host, která se mi četla jedním dechem. Byla jsem plná očekávání co přinesou další stránky - zda novou obět, nový zvrat, nebo dokonce prozření kdo je vrah. Rozuzlení však přišlo až na konci knihy a nebyla by to Shari Lapena, aby nás něčím na konci totálně "neochromila". Jako jedno z velkých spetření během čtení považuji to, že je děj vyprávěn v přitomném čase z pohledu všech přítomných v penzionu. Autorka nás tak pouští do myšlenek a úvah všech hostů i majitelů penzionu.
Nakonec po úvahách a srovnávání získává ode mně tahle kniha plný počet hvězd.

tami1
03.11.2019 5 z 5

Má první kniha od této autorky a velká spokojenost. Zrodila se nová A. Christie.
Sice tam nejsou potoky krve, ale napětí houstne a z relaxačního pobytu v luxusním hotýlku se stává boj o přežití.
Skvěle vykreslené postavy, které se postupem času vybarvují a nedobrovolně odhalují svá mnohdy děsivá tajemství.

sebemi
02.11.2019 4 z 5

Čte se to samo, poháněla mě touha poznat vraha a můj odhad nevyšel, takže za mě super, ale mrzí mě strašně rychle useknutý konec.

Princezna_V
02.11.2019 3 z 5

Předchozí knihy mi přišly lepší...

Hvězdinka
01.11.2019 3 z 5

Zhruba do poloviny knihy čtete o tom, co už víme z anotace, to nemám ráda. Námět ničím nevybočuje. Kniha se čte dobře, hnalo mě dozvědět se, kdo za vším stojí a myslím si, že to není lehké odhadnout. No a poslední věty překvapily, ta osoba překvapila.....

andy_nejedla
31.10.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Skvělá kniha :-)

Becca_books
31.10.2019

Poslední z trojice této autory co se mi dostala do ruky. Za mě asi nejlepší Někdo cizí v domě, pak Nevítaný host a nakonec Manželé od vedle. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Námět mi zprvu přišel zajímavý. Asi v polovině mi to nápadně začalo připomínat knihy Aghaty Christie. Třeba takových Deset malých černoušků. Přemýšlela jsem jaká zapeklitost bude ve vrahovi. Tušení jsem ke konci měla a bylo správné, jen jsem netušila proč.
Upřímně mě skoro všichni "účinkující" nesedli a rozčilovali mě, že bych klidně nechala na konci jen Gwen :D Možná s Davidem, který mi zas připomínal hlavní postavu z knih Tima Weavera :D
Závěr zajímavý. Kniha se četla dobře, ale myslím, že už se k ní nikdy nevrátím :D

MirKop
31.10.2019 2 z 5

Shari lapena do sítě několika zkratů zabíjet za účelem žít svůj život nadále s čistým štítem a jít přes mrtvoly...tedy samozřejmě pohledem vraha.

Po prvních 100 stránkách jsem měl pocit, že je to opět ta Shari z Manželů od vedle, která mě tehdy tolik dostala. 2. knížka mě trošku zklamala a tak jsem si říkal, že by to tady už s ohledem na námět mohlo vyjít...a po přečtení 1/3 knihy, od které jsem se nemohl odtrhnout, to pak celé nabralo příliš monotónní sled ( 100x dokola jídlo, kafe, schody, překračování mrtvoly...) a měl jsem velký problém to dočíst do konce.

---SPOILER---

Ok, vraha jsem neodhadnul. Ale jak to pak holka vzala z gruntu, manžel nemanžel, hlavně si udržet čistý štít...alespoň za toho trotla Henryho dávám hvězdu navíc, v tom jsem Beverly dost fandil :-)

Pav
31.10.2019 4 z 5

Trochu to připomíná detektivky Aghaty Christie, kdy je pachatelem někdo z uzavřené společnosti návštěvníků hotelu. Jak vražd přibývá a podezřelých ubývá, na konec vraha odhalí i čtenář. Příjemná změna oproti obvyklým krvavým lázním, kdy autor vymýšlí, jakým nehroznějším způsobem někoho sprovodit ze světa.

jeny-v
30.10.2019 5 z 5

Jo, kniha se mi líbila, bylo v ní napětí, žádný drastický a krví prolitý děj. Přečteno skoro za víkend - protože zjistit "kdo to udělal", bylo silnější.

mirka71
29.10.2019 5 z 5

Čekala jsem něco víc, žádné extra napětí, alespoň pro mě se sice nekonalo, pokus o napodobení Agathy Christie vcelku vyšel.

jasmína
28.10.2019 5 z 5

Opět skvělá napínavá jízda. Jen je mi líto, že už je konec, četla bych dál a dál. Autorku mám čím dál raději. Jen tak dál.

danielkarchnak
28.10.2019 3 z 5

Neuměl jsem se do toho ponořit a dočetl jsem hlavně ať vím jak to dopadne. Průměrná detektivka.

koki.veru
28.10.2019 5 z 5

Jedno místo,hodně postav a několik mrtvých. Kdo z nich to ale byl? Povedený thriller,napínavý od začátku do konce :-) a vyřešení případu je velice překvapivý :-)

Elsasbooks
28.10.2019 3 z 5

Průměrný thriller, ale doporučuju.

Skalara
27.10.2019 4 z 5

Mnoho postav, ale ve výsledku se mi to líbilo :) Překvapení na konci bylo vážně nečekané :D

Verisvlckova
25.10.2019 5 z 5

Má třetí kniha od úžasné Shari Lapena nebyla zklamáním. Nečekejte však podobnou zápletku jak tomu bylo u Manželé odvedle a Někdo cizí v domě. Svůj obvyklý žánr thriller z rodinného prostředí totiž vyměnila za klasickou detektivní zápletku ve stylu Aghata Christie. Knihu jsem přečetla za necelé dva dny, to už je hold psaní Shari Lapeny. Ze začátku je třeba se připravit na větší množství postav, ve kterých se však rychle a snadno zorientujete. Po celý příběh autorka kvalitně udržuje napětí a neskutečnou atmosféru. Kniha nemá žádná hluchá místa – zkrátka žádná nuda. Pachatele jsem neodhalila, každou chvíli poukazovala na jiného člověka. Nicméně ke konci jsem už malinko tušila, kdo by za tím mohl stát, ale jistá jsem si nebyla. Výborná detektivka, doporučuji!

akinomV
24.10.2019 4 z 5

Tak nejprve jsem měla docela problém se začíst, ale nakonec to nebylo špatné. Trošku mi vadil styl psaní v krátkých větách, ale časem jsem si tak nějak zvykla. Líbí se mi děj v uzavřené skupině lidí ve stylu Agathy Christie.

iveta6676
24.10.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem,četl a se mi líp než třeba Manželé od vedle ,ale připomněla mi trochu A.Christie Deset malych černoušků .Zaver překvapil