Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2949 2949

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

marwinmh
18.04.2022 4 z 5

Standard, na který jsem u Shari Lapena zvyklá. Kniha mě opět nezklamala - prostředí horského hotelu odříznutého od světa sněhovou vánicí a někdo z přítomných je vrah, kdo a proč vás nechá v napětí až do samého konce.

Kalkinka
14.04.2022 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout! Četla jsem úplně všude než jsem zjistila, kdo za tím stojí. Napínavá a velmi čtivě napsaná.

Teea
05.04.2022 5 z 5

Určitě nejlepší kniha od Shari! Každou knihou přinese něco jiného, zajímavého. Tato dopadla zatím nejlépe!

Naďa2411
31.03.2022 5 z 5

Velmi napínavá kniha, ve které děj rychle utíká pro čtenáře, ale ne pro účastníky víkendového výletu do hotelu v horách. Venku je ledová bouře, začíná hororová scéna, neboť smrt číhá a nikdo neví, koho si vybere za další oběť. Po přečtení této knihy, nevím, zda-li se budu chtít někdy ubytovat tzv. na samotě u lesa.

L.Ady
27.03.2022 4 z 5

Opravdu zajímavá a napínavá kniha. Líbilo se mi, jak postupně odkrýval děj příběhy všech přítomných lidí.

sachista
10.03.2022 4 z 5

Shari Lapena si trochu hraje na Agathu Christie a částečně se jí to daří. Vytvořila další čtivou záležitost na jeden, dva, tři zimní večery a podařilo se jí mě vodit za nos. Pointu jsem neuhodl, což je pro mě základ spokojenosti při četbě krimi, detektivky nebo thrilleru.

JoMia
10.03.2022 4 z 5

Další kniha od této autorky, kterou jsem četla. Opět oddechové čtení na dvě, tři odpoledne. Hezký se čte a děj plyne tak jak se očekává.

mol378
08.03.2022 2 z 5

Četbu jsem zahájila s velkou chutí, nalákána příznivými ohlasy a recenzemi. První čtvrtina knihy se rozvinula slibně a pak už jen nuda, úhor a poušť bez nápadu a jakékoli gradace, ke konci jsem doskákala letem světem. Naprosto souhlasím s komentářem od snimcibdim níže. Druhou hvězdu dám jen za atmosféru starého hotýlku, která ale bohužel vyčpěla po několika stránkách.

Jaklová.katka
06.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Od začátku až do samého konce jedno překvapení za druhým.

Lily101
28.02.2022 5 z 5

Autorka prostě umí psát (a překladatel překládat)!

A já poprvé v životě u této detektivky odhalila vraha dřív, než nám to autorka sdělila prostřednictvím postav knihy. I přesto to ale nesnižuje úroveň knihy, neb autorka odvedla skvělou práci.

dzeta
17.02.2022 4 z 5

Knížka měla zajímavý děj a zápletky...vrah byl pro mě velkým překvapením.

Ava365
15.02.2022 5 z 5

Pěkná detektivka tak trochu ve stylu Agathy Christie, kdy je (pozor spoiler!) skupina lidí odříznuta od světa a jeden z nich je vrah. Autorčin styl se mi moc líbil, na knihu se těšíte. Konec mě trochu zklamal, ale vzhledem k tomu, že 95% knihy mě bavilo, dávám plný počet.

dr.romca
13.02.2022 4 z 5

Na začátku se mi postavy docela pletly, ale pak už to šlo.....jak postavy řídly :)
Poslední vražda nebyla pro mě překvapení, tušila jsem to...

mcabr
09.02.2022 5 z 5

Tohle bylo trochu děsivé. Připomělo mi to Agatu Christie a její "černoušky".

Comelye
06.02.2022 3 z 5

Docela fajn oddechové čtení z jsem ráda že jsem dala Shari ještě šanci, přestože mě její knihy ne úplně zaujaly. V příběhu je na můj vkus docela dost lidí a jejich příběhy, ale nějak jsem se neztrácela v ději. Až na jednu osobu (Riley), která mě štvala už od začátku, se mi kniha celkem líbila, taková opravdu jednoduchá, napětí tam moc nehledejte. Přečetla jsem za víkend.

snimcibdim
06.02.2022 2 z 5

Velmi dobře nastavená výchozí situace nepochybně inspirovaná Deseti malými černoušky. To zpočátku víceméně šlape (i když o nějakou tu nelogičnost sem tam i tak zakopnete) a autorka chvíli zvládá docela dobře přehrávat psycho ping-pong podezření z jedné postavy na druhou. Bohužel ale s legendární předlohou dlouho krok neudrží a slibně rozehranou zápletku naráz zabije fádním vyšetřováním a nudným rozuzlením na základě triviálního důkazu.
Moje druhá kniha od Shari Lapeny a nemohu se zbavit dojmu, že umí velmi dobře "rozdat karty", ale naprosto a totálně neumí udělat dobré finále a díky tomu její knihy snadno a zapomenutelně zapadnou mezi mnohé jiné podobné spotřební oddechovky pro ženy.

dragonina
01.02.2022 5 z 5

Výborné čtení. Hltala jsem každou stránku, nedalo se přestat. Kniha měla spád a napětí se udrželo až do absolutního finále.

TeriLoch
31.01.2022 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a rozhodně nezklamala! Přečteno za jeden víkend. Nedala se odložit. Napínavé celou dobu a odhalení vraha se dočkáte až asi posledních 20 stránek před koncem!

Teea
28.01.2022 5 z 5

Kniha se četla sama! Přečtena za jeden den. Děj ubíhá rychle, jen v podstatě nemožné ji odložit.
Celý příběh, myšlenka skvěle promyšlené.

1Terisek1
25.01.2022 5 z 5

Kniha se dobře čte, krátké kapitoly, děj napínavý a do posledních stránek čtenář netuší, kdo je vrahem. Rozhodně doporučuji.