Čo bolo potom

Čo bolo potom
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2900 2900

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

Ronny97
07.07.2018 5 z 5

Skvělé pokračování knihy Než jsem tě poznala :) Lou mi přirostla k srdci a jsem ráda, že se jí podařilo překonat Willovu smrt. Lily mi ze začátku lezla na nervy, ale když jsem zjistila, proč se tak chová, tak jsem ji docela chápala.

NikolettaHole
05.07.2018 3 z 5

bylo to příjemné čtení, ale bez Willa to nebylo ono!

kiki11
28.06.2018 5 z 5

Říkala jsem si, že v nejlepším se má přestat, proto jsem si po dechberoucím prvním dílu knihu ani nechtěla přečít. Pak se mi ale po Lou začalo stýskat a tak jsem se do ní přece jen pustila. A můžu říct, že rozhodně nelituji.

"Než jsem tě poznala" se mi možná líbilo o chlup víc, ale "Život po tobě" mi taky hodně přirostl k srdci. Autorka si zachovala svůj typický humor, píše čtivě a poutavě, takže se čtenář nedokáže odtrhnout do samého konce.

Přemýšlím, jak hodnotit, jelikož 4* jsou málo, 5 zase moc... Kdyby tak šlo dát 4 a půl. :)

Těším se na další díl a doufám, že mě nezklame.

Simona99
27.06.2018 5 z 5

Pokracovani uspesne knihy "Nez jsem te poznala" me zaujalo vice, nez jsem cekala. Pribeh uz sice nebyl tak dojemny, ale uplne jsem se dokazala vzit do Louisy a jejich problemu...nemela to lehke, ale se vsim se dokazala nakonec bezvadne vyporadat :)

Francesca14
21.06.2018 3 z 5

Z autorčiných knih podle mě rozhodně jedna ze slabších. Já osobně nemám moc ráda ani první díl a tenhle mi co se úrovně přišel tak nějak podobně. Čtivý, místy vtipný a chvílemi dojemný, ale byly tam pasáže, které mě nebavily a přišlo mi, že kdyby se kniha ještě trochu víc proškrtala a o něco zkrátila, rozhodně by to ničemu neublížilo. Louisa je ale sympatická hrdinka a pokud mě něco vážně bavilo, tak to byly slovní přestřelky v Kruhu nového začátku, protože ty mě vždycky pobavily. Nebylo to špatné, ale četba ve mně nezanechala nějaký silný dojem.

swon
17.06.2018 3 z 5

Tak trosku limonada, ktera vas neurazi, ale ani nenadchne. Typicky oddechovy roman pro zeny, ktery ale rozhodne nema ten presah a nenuti vas se tak zamyslet jako v pripade Nez jsem te poznala.
Pro me nejvetsi favorit rozhodne zachranar Sam.
Cetla jsem v anglictine, je to velmi schudne, clovek se u toho nemusi trapit se slovnikem v ruce.

Hyjoska
16.06.2018 2 z 5

Myslím si, že autorka tímto pokračováním udělala velkou chybu. Původní příběh byl krásně zakončený, nepotřeboval žádných dodatků. Místo toho je tu jakýsi divný příběh vpodstatě o ničem. Celou knihu jsem přemýšlela, o čem to teda jako má být, celé mi to přišlo zbytečně uměle vykonstruované a předvídatelné. Za mě velké zklamání a naštvání.

Tessina
13.06.2018 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Nejvíce se mi líbily scény, kdy hlavní hrdinka chodila oblékaná, jako Irská skřetí prostitutka (pracovní uniforma).

Simi129
11.06.2018 4 z 5

Spokojenost. Dle očekávání.

KnihomolkaEva
08.06.2018

Nějak výrazněji mě zaujala jen zápletka s fotkou Lily, jinak se mi první díl líbil mnohem víc.

Asheen
08.06.2018 3 z 5

Není to tak silné, občas je to strojené, ale je to moc milé, příjemné ke čtení, žádné zásadní zádrhely. Užila jsem si každou stránku.

Ivka14
07.06.2018 4 z 5

Knížka mě několikrát překvapila. Ale v některých ohledech mě i zklamala, prostě první díl byl excelentní, ale tento díl už nebyl ten , u kterého bych se zasmála. Ikdyž to dopadlo zřejmě dobře, chtěla bych, aby napsala i třetí knihu

Space.Junkienka
03.06.2018 2 z 5

Jako vždy jsem potřebovala trochu změny po všech těch vraždách a jelikož když už s něčím začnu, tak to i dokončím, tak jsem se vrhla na další knížku od Jojo...Nebylo to špatné, všechno tak nějak dávalo smysl, ale stačily dva večery a rychločtení... Možná jsem toho dost přeskočila, ale bylo to jako u nějakého slabšího seriálu...I když jste pár dílů neviděli, tak stejně víte, o co jde....

marti7729
01.06.2018 3 z 5

Kniha se strašně dobře četla jak je u Jojo zvykem, příběh byl pěkný jako první díl, sice už to nebylo úplně ono, ale to je asi normální. Absolutně mě nenadchnul konec jakože jaký čerstvě zamilovaný člověk by toto udělal ? No nevím... Víc než celá kniha samotná by mě zajímalo prostředí z NEW YORKU. Takhle to bylo milé čtení, ale úplně o ničem..

meluzena
30.05.2018 3 z 5

Knížka ve mně zanechala podivně rozpačitý pocit. Jako by se jen tvářila naléhavě, ale byla jen jakousi nastavovanou kaší prvního dílu. Přitom ne že by se tam nic nedělo - Luisu z počáteční letargie po Willově smrti (v prvním díle) vytrhnou naléhavé události, a najednou se jí toho děje až moc - jakoby se začalo sypat všechno, kam se podívá.
Knížka chce (asi) předat moudrou myšlenku, že ať se člověku stane cokoli (špatného), je třeba jít dál a prostě žít. Čte se to rychle a má to spád, o dílčí happyendy a jobovky není nouze, k zamyšlení se nabízí spousta různě závažných témat (Jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka; co (ne)dělat, když se vaše náctileté dítě octne na šikmé ploše; zda se vrhnout do vztahu po hlavě a chytit příležitost za pačesy nebo si zachovat chladnou hlavu a odstup; zda je depilace nohou a podpaží symbolem patriarchálního útlaku) ...jenže pak si najednou řeknete: Není to nějaké příliš překombinované, odtržené od reality...? Těžko říct. Možná ano, možná ne. Možná si jen Luisa potřebovala prožít pořádné vzrůšo, aby se probrala k vlastnímu životu a utřídila si v hlavě, komu se věnovat a koho nechat jít. Odpověď zná jen Jojo Moyes. (Možná.)

PS. Překlad občas zadrhne jako by překladatelka dlouho žila v zahraničí a některé české předložkové vazby nebo slovní spojení prostě zapomněla ("a dveře se za ní zapráskly").

Barulinkas
23.05.2018 2 z 5

CO TO BYLO??? Jojo Moyes miluju, mám její úplně všechny knížky, ale co toto bylo? Nuda, nuda a nuda. Velké zklamání...O čem to vlastně bylo? Co se tam stalo zajímavého? Zatím teda nejslabší knížka...

Janiss_89
22.05.2018 3 z 5

Dost depresivní a částečně i nudné pokračování. Až od takové 3/4 knihy to začalo být aspoň trochu zajímavé a napínavé. Lou mi sem tam pila krev, Lily ta byla na facku nonstop, ale Sam hm ten byl fajn :)

tchiwawa
18.05.2018 4 z 5

Moc hezky pribeh , brala jsem ho spiše jako odpočinkový...

nicole1990
16.05.2018 5 z 5

strašně krásný příběh první díl byl sice lepší,ale tady se mi líbil především příběh s Lilly a vyvíjející se vztah ze Samem..... Jsem ráda,že první díl má pokračovaní škoda,že to není i zfilmované

Venny345
16.05.2018 3 z 5

Ze začátku se mi příběh moc líbil, ale postupně začal "uvadat". Čekala jsem trochu něco jiného... Autorka píše skvěle, to není výjimka ani tady u této knihy. Ale bohužel pribeh mě ke konci nenadchl.