Čo bolo potom

Čo bolo potom
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2900 2900

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

myšpa
15.05.2018 4 z 5

Pěkná kniha, ale první díl se mi líbil více.

Věro
10.05.2018 5 z 5

Opravdu pěkný příběh ... skoro stejně dobrý, jako předcházející díl.

renda03
05.05.2018 5 z 5

Naprosto dokonalý, dojemný, radostný a velice silný příběh. Určitě bych brala i 3.díl tak se třeba někdy dočkáme. Za sebe stoprocentně doporučuji

Allla9
03.05.2018 5 z 5

Za mě si knížka zaslouží 5 hvězdiček. Hodně zápletek, žádná nuda. Přečetla bych si i další pokračování.

knihovniceS
28.04.2018 5 z 5

Měla jsem obavy z druhé části, ale opravdu zbytečně. Slzy střídal úsměv i napětí. Dávám 5 hvězd a těším se na další romány této autorky, no a kdyby to byl třetí díl o Luise, to by bylo nádherné, ale 3. díl zatím není ...

romca3001
28.04.2018 3 z 5

No... pořádně nevím, co si mám o této knize (respektive pokračování) myslet. První díl byl prostě "pecka". Příběh mě uchvátil od začátku až do konce. Tady mi "to něco" prostě chybělo. Pro mě to bylo oddychové čtení, které nenadchlo, ani neurazilo. Tak nějak mi přišlo to pokračování bez šťávy a děj mě také zrovna dvakrát neuchvátil. Asi jsem na základě prvního dílu čekala mnohem emotivnější příběh.

Tirisa
26.04.2018 4 z 5

Mně osobně se kniha líbila a vždy jsem se těšila, až si k ní zase budu moct sednout. 4 hvězdy jen proto, že první díl byl prostě o kousek lepší.

ditul
25.04.2018 5 z 5

Mě se příběh Lou líbil. Pěkná oddechovka plná zvratů..

JessieEx
21.04.2018 3 z 5

Pohodovka, ale vhodná spíš jen pro ty, kteří chtějí vědět, jak to s Luisou Clarkovou bylo dál. (Takže ne pro mě, neb dle svého skromného názoru si myslím, že Luise vdechla duši až herečka Emilia Clarke...) Milé, čtivé a úsměvné části střídá nuda, klišé a pocit vynucenosti. Jako pokračování fajn, jako samostatný příběh nedoporučuji. Ale ani nepovažuji za ztrátu času. Tou by bylo, snažit se ještě vymyslet pár dalších vět o této knize ;)
P.S. Záchranáři jsou vážně sexy!

Danago
19.04.2018 5 z 5

Pokračování Než jsem tě poznala . Louisa se velmi těžko vrací do života po Willově smrti. Má novou práci , je něšťastná a když se jí stane vážný úraz a zachrání ji záchranář Sam , pomalu si s ním začíná budovat přátelství . Ale jednoho dne se u jejích dveří objeví Lily – Willova šestnáctiletá dcera a Louise se opět změní život.
Myslím, že je to moc zdařilé pokračování , i když první knížce se nemůže nic vyrovnat. Přesto je to poutavé a napínavé, trochu zamilované a moc čtivé.
Mě se knížka moc líbila.

lenysek69
17.04.2018 4 z 5

Velmi dobré čtení. Taková oddychovka. Prožívala jsem to s Luisou dost intenzivně, ale závěr knihy byl opravdu skvělý.

Zlatinka.Emilly
10.04.2018 5 z 5

Zpočátku takové rozvláčněné, ale potom se mi to začalo líbit. Musela jsem si zvyknout na to, že se Louisin život otočil o 360°. Jak se zbytečně lidé trápí, když si nevysvětlí byť jen maličkost. Super, jak se Luisa se zachovala k Lily i přes její pubertální výkyvy.

ivousekk
07.04.2018 5 z 5

Parada, pecka, skvely! Docetla jsem o pul 3 rano, proste to neslo jinak. Musela jsem vedet jak to dopadne s Lilly, musela jsem vedet, jak to dopadne se Samem, proste musela. Pro me pribeh skoncil happy endem jen napul. Protoze ja bych od Sama neodjela, na to jsem z nej byla az moc paf :-) Ted jeste vedet, jak to dopadne, snad treti dil prelozi. Za mne rozhodne plny pocet hvezdicek!

UPDATE: potvrzeno z nakladatelství, že 3. díl bude v říjnu :-)

Lucuschka
02.04.2018 3 z 5

Neznate-li prvni dil, reknete si prima cteni... Jinak veliky pokles kvality pribehu i zpracovani...

kofina
01.04.2018 3 z 5

Tak tohohle jsem se trochu bála, ale když nic moc neočekáváte, číst se to dá. Zásadní rozdíl oproti "prvnímu" dílu ve mně tkví v tom, že Než jsem tě poznala mě dokázalo rozesmát a vzápětí i zaslzet, tady spíš občas mírně protočit panenky. Příběh už se mi zdá mírně překombinovaný a do toho ten absolutní happyend...

Světluška_Denča
28.03.2018

První díl této knihy byl opravdu povedený. Jojo Moyesová příběh popsala, jak nejlépe dovedla a knihu jsem nemohla odložit, protože jsem byla ponořená do děje. To samé bohužel nemohu říci o pokračování tohoto příběhu- Život po tobě. Některé části byly snadno předvídatelné a při posledních kapitolách jsem již věděla, jak vše dopadne. I tak jsem si čtení užila a Jojo Moyesová stále patří k mým oblíbeným autorkám.

Stanenka
25.03.2018 2 z 5

Většinou u knihy dočtu velmi rychle, protože jsem zvědavá, jak příběh dopadne. U této knihy to bylo jasné snad od začátku a posledních 20 stránek jsem četla asi týden. Zbytečné pokračování pěkného příběhu.

eva3695
24.03.2018 5 z 5

Jako první díl, tak i druhý se mi velmi líbil. Bez Willa to nebylo sice už takové a i Luisa se změnila. Ale uragán Lily vše dohnala. Klasická puberťačka. Další oddechové čtení, které neurazí.

Sabka123
18.03.2018 3 z 5

První díl byl zaručeně lepší. Pokračování určitě nebylo nutné, z prvního dílu jsem byla sice smutná, ale příběh mě naprosto uchvátil. V tomto díle mě Louisa celkem lezla na nervy, tak samo Lilly. Ale byly tam i světlé stránky a kniha se dobře četla. Než jsem tě poznala ale nadále zůstane mou nejoblíbenější ♡

marketa9252
17.03.2018 5 z 5

Rychlé čtení. První kniha,u které jsem se rozbrečela...