Čo bolo potom

Čo bolo potom
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2945 2945

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you, 2015

Lucuschka
02.04.2018 3 z 5

Neznate-li prvni dil, reknete si prima cteni... Jinak veliky pokles kvality pribehu i zpracovani...

kofina
01.04.2018 3 z 5

Tak tohohle jsem se trochu bála, ale když nic moc neočekáváte, číst se to dá. Zásadní rozdíl oproti "prvnímu" dílu ve mně tkví v tom, že Než jsem tě poznala mě dokázalo rozesmát a vzápětí i zaslzet, tady spíš občas mírně protočit panenky. Příběh už se mi zdá mírně překombinovaný a do toho ten absolutní happyend...

Světluška_Denča
28.03.2018

První díl této knihy byl opravdu povedený. Jojo Moyesová příběh popsala, jak nejlépe dovedla a knihu jsem nemohla odložit, protože jsem byla ponořená do děje. To samé bohužel nemohu říci o pokračování tohoto příběhu- Život po tobě. Některé části byly snadno předvídatelné a při posledních kapitolách jsem již věděla, jak vše dopadne. I tak jsem si čtení užila a Jojo Moyesová stále patří k mým oblíbeným autorkám.

Stanenka
25.03.2018 2 z 5

Většinou u knihy dočtu velmi rychle, protože jsem zvědavá, jak příběh dopadne. U této knihy to bylo jasné snad od začátku a posledních 20 stránek jsem četla asi týden. Zbytečné pokračování pěkného příběhu.

eva3695
24.03.2018 5 z 5

Jako první díl, tak i druhý se mi velmi líbil. Bez Willa to nebylo sice už takové a i Luisa se změnila. Ale uragán Lily vše dohnala. Klasická puberťačka. Další oddechové čtení, které neurazí.

Sabka123
18.03.2018 3 z 5

První díl byl zaručeně lepší. Pokračování určitě nebylo nutné, z prvního dílu jsem byla sice smutná, ale příběh mě naprosto uchvátil. V tomto díle mě Louisa celkem lezla na nervy, tak samo Lilly. Ale byly tam i světlé stránky a kniha se dobře četla. Než jsem tě poznala ale nadále zůstane mou nejoblíbenější ♡

marketa9252
17.03.2018 5 z 5

Rychlé čtení. První kniha,u které jsem se rozbrečela...

Anet2106
16.03.2018 3 z 5

Z knihy mam rozpoluplne pocity. Je to takove pohodove cteni, ale nejaky uzasny dej necekane. Ani zaver me prilis neuchvatil.

katitek
15.03.2018 3 z 5

pěkně se četlo, ale příběh už nebyl tak zajímavý jako v prvním díle. Občas jsem měla pocit, že je Lou hrozně pitomá, když si nechala tolik líbit od Lili, ale .. fajn. Nicméně musím říct, že mě nejvíc zaujala mužská postava Sama.
Ale konec?? Bože, proč? Trošku mi to nedávalo smysl.. Tak moc toužila po životě a nové lásce, že nakonec ... ach jo, to bylo velké zklamání a vlastně mě to naštvalo.
Jak napsala níže čtenářka Maguša - zbytečně otevřená zadní vrátka.

ThePoeticJulie
14.03.2018

První díl je dle mého názoru mnohem lepší, i tato kniha stojí za to.

marcyk
14.03.2018 4 z 5

Oddechovka

hopen
13.03.2018 2 z 5

Prvni díl Než jsem tě poznala byl mnohem lepší.

Lucie89
11.03.2018 3 z 5

Občas jsem se dost nudila.

daisypec
07.03.2018 4 z 5

Hezký příběh a řekla bych, že o stupeň lepší, než Než jsem tě poznala.

amanek
05.03.2018 5 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně a netušila jsem, že je to už druhý díl. I tak se mi knížka moc líbila a první díl si určitě přečtu dodatečně.

sgjoli
04.03.2018 3 z 5

Po naprosto skvělém prvním dílu jsem byla samozřejmě zvědavá i na jeho pokračování. Bohužel však musím říct, že "Život po tobě" se mi zdá proti prvnímu dílu poněkud slabý a většinu času na mne působil jako nastavovaná kaše. Jako by byla kniha napsaná z donucení.

Zatímco "Než jsem tě poznala" bylo dějem a akcí opravdu nabité, "Život po tobě" se dlouho vleče a dlouhou dobu se dějově nikam moc neposouvá. Postavy se tam plácají na místě, že je to místy skoro až nuda. :-( Až v tom závěru se konečně začalo něco dít, ale na mne to bylo až moc pozdě. Některé věci mi pak připadaly trochu přitažené za vlasy.

Bylo tam pár věcí, co mne bavily, ale bohužel jich nebylo dost na to, abych z knihy byla nadšená jako z prvního dílu.

Nakonec to byla pro mne průměrná kniha s nádechem zklamání. Škoda, no.

eliášová
04.03.2018 5 z 5

můžu jen doporučit

Makaja
03.03.2018 2 z 5

Tak s odstupem napíšu komentář. Bezprostředně po dočtení jsem si totiž říkala "Proč??" Myslela jsem, že se to uleží, ale ne. Pro mě je to kniha nadbytečná, asi aby se Luisa dočkala svého happy endu, který si nakonec sama pokazí, trochu mě to zarazilo, jen do chvíle než jsem zjistila, že jsou to zadní vrátka pro chystaný třetí dil. A já se na sebe maličko zlobím, že jsem knihu četla, protože mi tak trochu zkazila dojem z Než jsem tě poznala.

Pavlusa007
03.03.2018 4 z 5

Vkusná a zábavná červená knihovna.

dennie3
03.03.2018 3 z 5

Milé pokračování Než jsem tě poznala, bohužel velmi slabý syžet, zbytečné natahování děje, moc jsem příběhu nevěřila... Každopádně jsem knihu četla ráda, jelikož Moyesová psát umí a je to dobré odreagování.