Čo bolo potom

Čo bolo potom
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2902 2902

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

potika
04.10.2017 5 z 5

Podle mě naprosto přirozené a uvěřitelné pokračování příběhu LC.

Vendulik
04.10.2017 5 z 5

Opět výborná kniha této autorky. Nemám dalších slov.

Meridea
03.10.2017 4 z 5

Hezky napsané, leč první díl nepřekolnal ;-)

Voltík
24.09.2017 3 z 5

Pořád je to skvělá Jojo Moyes a kniha rozhodně stojí za přečtení, ale prostě mě to nedokázalo už tak chytit za srdce. Než jsem tě poznala jsem přečetla jedním dechem, tady jsem však měla občas problém se začíst. Chvilkama jsem měla i pocit, že druhý díl byl napsán spíš z donucení. Myslím, že jako samostatná kniha by to fungovalo lépe.

KamaPika
23.09.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, ale první díl mě nadchl více

JaKa1974
19.09.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha, autorka opět nezklamala, mám ráda její knihy. Klidně by mohla napsat pokračování, jak to bylo s Louisou dál...

PetraEPetra84
17.09.2017 3 z 5

Popravde jsem od knihy ocekavala vice,co se tyce prvniho dilu tato kniha se neda srovnavat...Je to prvni kniha od teto spisovatelky,kterou ctu dele jak tyden,rekla bych ze jako letni cteni fajn,rozhodne ne kniha od ktere bych se nemohla odtrhnout

RomanaK
12.09.2017 5 z 5

Moc hezká kniha a jsem za ni ráda. Bavila mi moc.

Tereziee
10.09.2017 4 z 5

Kniha se četla opravdu krásně. Jak už ale někdo psal níže, tohle pokračování bylo "zbytečné".

elisa194
04.09.2017 1 z 5

Tak tahle knížka mě bohužel vůbec neoslovila. Těšila jsem se na pokračování, ale hrozně jsem se u čtení nudila. Nejslabší kniha od této spisovatelky.

sd1992
03.09.2017 4 z 5

Jooo, pokračování legendárního díla NEŽ JSEM TĚ POZNALA.. Poprvé v životě snad můžu říct, že v tomto případě se mi líbil i film i kniha :D Jenomže v případě druhého dílu stačilo krátké shrnutí děje na obálce knihy a byla jsem skeptická. Fakt, že se tam objeví Willova dcera mi připadal dost přehnaný... Nakonec jsem byla mile překvapená. Hrozně. Jojo Moyesová je PANÍ spisovatelka. Opět nezklamala. Všechny její knížky jsou TOP. Jsem zvědavá, zda to bude i zfilmované. Nebo by mohla ještě vyjít pokračování, jelikož nechala autorka v celku otevřený konec, tak počkáme a uvidíme.. :-)

knihovnička007
02.09.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Není to jen jeden příběh, ale příběh více lidí a to bylo velmi příjemné.
Lily mi zpočátku vůbec nebyla sympatická, ale když jsem pak zjistila, co za tím jejích chováním stojí, bylo mi ji hodně líto. Štvalo mne, jak se chovala její matka, mrzelo mne to i za Lily...
Luisa to neměla jednoduché, ale dobře se s tím poprala. A upřímně-dost jsem ji obdivovala, jak dokázala vydržet v práci, já bych to nedala, takového šéfa...
Jako ucelený příběh se mi kniha hodně líbila, i to, jak skončila. Taková hezká pohádka s dobrým koncem...
Knihy Jojo se velmi dobře čtou, je to takové příjemné pohlazení po duši. Na jednu stranu každodenní život a na druhou stranu ty příjemné malé okamžiky, které dělají život životem...
Už se těším na další její knihu :)

gabriella94
30.08.2017 3 z 5

Bohužel mi postava Lily vůbec nesedla. Knížku jsem dočetla jen kvůli Louise a Samovi. Ale i přesto paří J. Moyes mezi mé oblíbené autorky.

jromovic
30.08.2017 3 z 5

Ty jo, mě to teda vůbec nebavilo. Po všech těch detektivkách jsem asi nebyla připravená na takovou romantiku. Nenadchne, neurazí.

Zuzvil
30.08.2017 3 z 5

Na pokračování Než jsem tě poznala jsem byla hodně zvědavá, nápad přivést do děje dceru své (již mrtvé) lásky se mi líbil a oslovil mě, ale celkově jsem si z knížky úplně tzv. na zadek nesedla :-( Kniha je opět čtivá, jak je u autorky zvykem, ale přijde mi taková jakoby zbytečná, vůbec nebyla k první knize "nutností". Každopádně Jojo Moyes vřele doporučuji, jak tuto nebo jiné její knihy, určitě nesáhnete vedle.

andy_nejedla
29.08.2017 5 z 5

Parádní pokračování Než jsem tě poznala! :-)
Knížka je hodně čtivá, přečetla jsem ji za pár dní.
P.S.: Nechápu ty komentáře, že to je pokračování/nepokračování, že se Lou změnila a kdo ví, co ještě. Lidi, vás by to také změnilo.

ElfkaEleanor
29.08.2017 4 z 5

Kniha je takové pokračování nepokračování. Ano, hlavní postava je stále Louisa, ale už to není ta samá dívka, kterou jsme znali. Líbilo se mi, jak autorka dokázala vykreslit její charakter i prožívání ztráty, kterou utrpěla. Nikoho však taková bolest nenechá bez následků a příznačný Louisy nadhled a vtipné poznámky, se změnily v cosi sarkastického... a prostě už to nebylo ono. Přesto dávám knize vyšší hodnocení, protože je čtivá, děj svižně ubíhá a autorky schopnost zprostředkovat čtenáři emoce a prožitky postavy jsou stále nadprůměrné.

devildeny
28.08.2017 4 z 5

Líbí se mi ten přirozený styl psaní této autorky, který ani v této knize nezklamal. Bylo zde plno zajímavých zápletek. Konec už byl takový předvídatelný, ten mě bavil méně.

kacenka7206
27.08.2017 4 z 5

Knížka Než jsem tě poznala mě naprosto uchvátila. Když jsem se dozvěděla, že bude i pokračování, tak jsem si ji první nechtěla ani přečíst. Nakonec mě ani nevím co donutilo a jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla. Samozřejmě že se to prvnímu dílu nevyrovná, ale Jojo píše skvěle, takže mě kniha stejně nakonec bavila. Jen jsem někde četla, že se chystá další díl a toho už se bojím. :\

Plážovýbarman
24.08.2017 3 z 5

Čtenář čeká stejně skvělou knížku jako první díl, nemůžu říct že by byla zklamání ale už to prostě není ono.