Čo bolo potom

Čo bolo potom
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2902 2902

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

Lemurka
23.08.2017 3 z 5

Za mě nejslabší kniha od této autorky. Postava Lily mi k pokračování nesedla.

martinkaLLL
22.08.2017 5 z 5

Jako vždy dokonalé a kvalitní čtení. Všem ho budu doporučovat. Skvělá spisovatelka, takže i skvělá kniha.

estwen
22.08.2017 3 z 5

Další jedna oddechovka k odpolední kávě pro holky :) Jsem asi jediná na světě, ale přišlo mi to lepší než první díl... Autorka se rozepsala a vypsala, ponořila se trochu do uvěřitelnějších s*aček života, vyhodila pár klišé, nechala pár předvídatelných konců. Chápu, že to není tak "kontroverzní" a "šokující" jako ošetřovatelka zamilovaná do ochrnutého muže, který chce spáchat sebevraždu, takže bez prvního dílu by si to asi nikdo nekoupil, ale formou i obsahem se to příběh posunul o level víš, stejně jako bláznivá Clarková.

Mahulenka86
21.08.2017 5 z 5

Nepodceňovat tuto knihu a přečíst! Nemůžu ani říct, která z knih se mi líbila více. Obě pro mě mají svá skrytá poselství. Hlavou se mi honí myšlenky jako přátelství, rodina, poznání sebe sama, překonání se a umění znovu začít žít.

KikčaHubáčková
21.08.2017 5 z 5

Pokračování knihy je zajímavé, nečekané a překvapující. Kniha je napínavá až do konce. :)

1casper
20.08.2017 5 z 5

Po prvním dílu jsem se obávala, že pokračování bude nastavovaná kaše. Mýlila jsem se. Děj má spád, pro mě je ještě lepší než první díl, nešlo se od knihy odtrhnout.
Příběh Luisy, Sama a Lily mě hodně moc bavil....
Brala bych klidně další pokračování....

Jelikož knihy od JoJo Moyes znám, tušila jsem, že růžový happyend nebude. To mě mrzelo... ;-)
Doporučuji.

Peťulka3
19.08.2017 5 z 5

Moc hezký. Posledních několik stránek jsem řvala jak želva. Bylo by fajn,kdyby zfilmovali i tohle pokračování,protože si myslím,že by to mělo stejný úspěch jako Než jsem tě poznala.

Lucik87
19.08.2017 3 z 5

Nenadchne,ani neurazí.

Ivetinka
19.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se sama. Pěkná záplatka s dcerou, i když chvílemi mi tam vadila. Říkala jsem si, že tu nabídku z NY vezme, ale to by pak byl podobný příběh jako v Než jsem tě poznala..Tak autorka knihy vymyslela zajímavý (trošku dojemný) příběh, a pak konečně tu nabídku vzala.

lenkaabooks
18.08.2017 4 z 5

Přečteno s chutí, hodnocení vysoké. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že toto pokračování bylo navíc. Jakoby autorka vyslyšela naléhání čtenářů ? Louisa se probouzí i usíná s myšlenkami na Willa a do toho má vážný úraz a novou lásku, se kterou se těžko srovnává. A navíc ji na dveře zaklepe puberťačka Lily, se kterou to opravdu nebude jednoduché.

Martasek5
13.08.2017 3 z 5

Né že by knížka nebyla hezká.. jen to byl dle mého uplně jiný příběh, cizí. Autorka neměla psát pokračování Než jsem Tě poznala. - To mělo skončit poslední stránkou..

michaela7087
09.08.2017 5 z 5

Samozřejmě, že se to nedá srovnat s prvním dílem, ale mně se pokračování opravdu líbilo! Měla jsem pocit, že i přes to, že Will zemřel, i tak je kniha více-méně o něm. Autorka opravdu umí psát. A píše s takovým citem, opravdu radost číst!

jana9094
09.08.2017 2 z 5

První díl se četl jedním dechem, druhý také nebyl špatný, ale již podstatně slabší. Ale za přečtení určitě stojí.

AndreaP.
08.08.2017 4 z 5

První díl byl pro mě prostě silný zážitek. Tento navazují už ve mě tak silné emotivní pocity, jako ten první, nezanechal. Přesto hodnotím kladně.

otesánek
08.08.2017 5 z 5

Nechci přemýšlet která byla hezčí,silnější kniha. Obě mají své. Pro mne to byl skvělý příběh a má dušička má klid,že se Lou má dobře.Velice pozitivně hodnotím realistické pojetí Luisina života. Žádná růžová slátanina,ale realita v podobě nevybalenych krabic v bytě,lahví s vínem a práce v baru.Jdu se vrhnout na další knihu v klidu a s chutí.

evismaior
05.08.2017 3 z 5

60% - Příběhově se mi to líbilo vlastně o dost víc než Než jsem tě poznala. Zvlášť začátek, kde hlavní hrdinka na chvíli prozřela a uvědomila si, že ta její úžasná romantická láska zas nebyla tak skvělá a Will byl za všemi těmi kecy o tom, jak musí umřít a jí dá svými penězi svobodu vlastně jenom veliký slaboch a sobec. Jasně, při tom, co ho potkalo, by se stejně cítila asi většina lidí včetně mě a hodili by si to už dávno, ale tak aspoň proboha bez těch laskyplně zabalených řečiček. Louisa se tak celkem předvídatelně a velmi střízlivě (pochvala autorce za velkou míru reality) ocitla místo umělecké školy v pitomé práci kdesi na letišti v Londýně a hledá co se sebou dál. Je tam nový zajímavý pánský objev, ale celé je to trochu pokažené náhlým zjevením se Willovy téměř dospělé problémové dcery, která se Louise pověsí na krk a všechno se pak točí kolem ní.

Lauralex
05.08.2017 3 z 5

Jakmile jde o pokračování nějaké vydařené knihy až bestselleru, přicházejí vždy obavy, aby to nebylo spíše ku neprospěchu a neskončilo to jako nastavovaný, nepovedený příběh. A v tomto případě byly obavy opravdu na místě. Je těžké, ba dokonce i nemožné, navázat na něco tak úspěšného ve stejné úrovni. Nicméně jsem věděla, že si to musím přečíst, i kdyby to dopadlo sebevíc špatně. Cítila jsem to jako takovou povinnost, už kvůli Willovi.

Po prvním setkání s Louisou a Willem se moje srdce rozletělo na milion malých střípků a trochu jsem doufala, že je to slepí dohromady. Myslela jsem, že to bude, jako když se vracím domů, k rodině, tam, kde to dobře znám. Ale najednou bylo všechno tak cizí. Připadala jsem si úplně někde jinde, než kde jsme se rozloučili.
Stalo se totiž přesně to, co jsem očekávala a co je vlastně naprosto pochopitelné - z Louisy se stal úplně někdo jiný. A ačkoliv Will byl bezvýhradně tím středobodem, ona tu úroveň povznesla ještě o trochu výš.

V druhé polovině už jsem to poznávala víc, ale za srdce mě to úplně nechytlo. Přesto jsem ráda za tu chvilkovou připomínku a památku. Napsáno dobře, to se Jojo odepřít nemůže, ale spíš jako další, samostatná kniha, už je to celé o úroveň níž. Neříkám, že byste to neměli číst, ale ponechte si v srdci to, co bylo, i přes tu bolest.

Než jsem tě poznala se mi vrylo hluboko pod kůži, doslova, jenže stejně jako Louisa ztratila Willa, já ztratila tu senzitivitu a empatii, která tu chyběla. Některé věci prostě mají skončit.

Hanjimka
02.08.2017 5 z 5

A zase brečím, jako snad u téhle autorky pokaždé. Milý příběh s dobrým koncem. :-D

Makaa
31.07.2017 4 z 5

Hezká oddechovka. Ale čekala jsem od autorky trochu víc...

pe.placha
30.07.2017 3 z 5

Oproti prvnímu dílu trošku zklamání. První polovina mi přišla nudná a měla jsem problém ji přečíst. V druhé polovině už se četla lépe.