Čo bolo potom

Čo bolo potom
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2900 2900

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

Irsaf
29.05.2017 5 z 5

Líbila se mi

Jana283
29.05.2017 1 z 5

Dobře mi tak. "Pokračování" bylo ještě hloupější klišé než první díl. Fakt jsem ráda, že jsem nemusela řešit smrt nikoho blízkého, ale jsem přesvědčena o tom, že takhle mýdlově to opravdu probíhat nemůže. O tom mě nepřesvědčí ani rozložitá mužná hruď záchranáře Sama. Takže podruhé a naposledy. Dost bylo Moyesové.

Sariska
28.05.2017 3 z 5

Čekala jsem trošku víc. S

ritz
22.05.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, trošku jsem se bála, o čem to může být, ale byla jsem příjemně překvapená.

Handulenka
21.05.2017 5 z 5

Obě knihy jsem přečetla jedním dechem a vzala jsem si z nich ponaučení.Už neřeším uklízení a zbytečné hovadiny a raději jedu na výlet s rodinou a nebo si něco přečtu.Díky teto knize letíme na dovolenou

bookwarmerka
15.05.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale do prvního dílu to má daleko.

Veronika2017
12.05.2017 3 z 5

byla jsem velmi zvědavá, jak může, něco, co skončí ,mít pokračování. Byl to od autorky risk, ale zajisté se ji vyplatil. Dokonce mi příběh připadal pravděpodobný....

Andynka
08.05.2017 4 z 5

Nemůžu říct, že bych u pokračování knihy Než jsem Tě poznala , byla zklamaná. Než jsem Tě poznala je strhující knížka! Ale Život po Tobě má taky něco do sebe. Děj uz je klidnější... a schopnost spisovatelky ...vtáhnout čtenáře do příběhu , nechybí ani u této knihy. Je to krásně napsaná a oddechová knížka.

Mia77
08.05.2017 4 z 5

Mě se to líbilo, neměla jsem velká očekávání, jako ostatně u žádného pokračování knihy, ale mile mi to překvapilo. Luisa příjemně (možná spíše nepříjemně) pokračovala v novém životě, žádné osvícení v podobě pohádkového užívání bohatství, ale prostě tak nějak realisticky prožívající období po smrti Willa, které nemohlo projít těžkým obdobím a překvapující zápletkou v podobě Willovo dcery. Doporučuji ;-)

TaLu
07.05.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že nejprve mne vyděsilo, když jsem se dozvěděla o pokračování knihy Než jsem tě poznala.
Přišla mi totiž tak silně definitivní, že jsem si nedovedla představit pokračování, které by mělo smysl.
Postupně jsem v sobě měnila názor, aniž bych tuto knihu četla.
Uvědomila jsem si, že smrtí blízkého člověka nekončí život těch, co mu byli blízko....a že rozhodnutí zemřít se netýká a nepoznamená svou konečností jen toho, který toto rozhodnutí udělal.
Pokud se autorce podaří zachytit tuto atmosféru v životech těch, "kteří zbyli", pak by to smysl dávalo.
Dnes jsem dočetla Život po tobě.
Podařilo se jí to - již první slova vykreslila obraz baru - ona ten dar slov má, že přímo vidíme a cítíme to, co se popisuje.
A smysl tohoto románu je pro mne ve vyznění srovnatelný, pokud ne ještě silnější, než první kniha.
Život pokračuje, i když jste jako kobliha s dírou uvnitř ( krásné přirovnání a že jich tam je!)
Jsem vděčná autorce za živé, a hluboce pravdivě lidské zpracování všech osudů.
Z vedlejších postav se mi osobně moc líbil přístup maminky - žena ve středním věku s dospělými dětmi, která si uvědomí, že to, co naplňovalo její dny ji už nenaplňuje tak, aby cítila, že žije i ona.
Jsem opravdu ráda, že autorka to pokračování napsala !

Falda
04.05.2017 4 z 5

Z knížky sem měla nejdříve trochu obavu, myslela jsem si, že mě nebude bavit. Nakonec se četla stejně dobře jako první díl a některé kapitoly jsme přímo hltala. Super oddechovka. Autorka je opravdu přebornice a umí čténáře zaujmout.

Luciska13
03.05.2017 3 z 5

Bohužel musím konstatovat, že i v tomto případě platí, že první díl je lepší a druhý je tak trochu 'nastavovaná kaše'. Kniha se mi i tak líbila, prostě oddechovka, ve které se ale dějové zvraty stanou až na konci...

Baraaa
03.05.2017 3 z 5

Jednička je jednička.

JanickaP
03.05.2017 5 z 5

Slysela jsem na tuto knihu rozporuplne nazory. Proto se mi ani moc nechtelo, shanet knihu a poustet se do druheho dilu. Kazdopadne jsem velice rada, ze jsem si ho precetla. Je v nem plno emoci, druhych sanci, ktere by se mely davat a mely by se umet take brat a vyuzit. Lou to nakonec dokazala a vzala druhou sanci do svych rukou. No kez by bylo pokracovani ;-) chci vedet,co s Lou a Samem bude

kiraa
02.05.2017 5 z 5

Moyes neumí napsat propadák. Samozřejmě, že se těžko navazuje na takový trhák, jakým byl díl první. Tato kniha je jiná. Jiná hlavně proto, že chybí Will. Ale Lou si zasloužila pokračování svého příběhu. Ač se řadí k románům pro ženy, jsem si jista, že do jisté míry může pomoct těm, kterým se podobným způsobem zhroutil život. I takových knížek je třeba, ač se někomu mohou zdát jednoduché, brakové a nereálné. Pro mě je Moyes tou, která umí dávat radost, ale i naději. A to je přednost, kterou se rozhodně ne každý může pyšnit.

Simmminek
02.05.2017 5 z 5

Jojo Moyes nikdy nezklame! Opět skvělá kniha. Úžasné pokračování. Ze začátku jsem sice měla problém poznat v hlavní hrdince tu "naší Louisu", ale pak jsem si prostě zvykla, že tím co si musela prožít, se sama hlavní hrdinka tak trochu změnila. Shrnuto, podtrženo: Nádherné zakončení celého příběhu!

Martina23275
01.05.2017 4 z 5

Knižku jsem četla hned po tom, co jsem dočetla "než jsem tě poznala". Knížka se mi líbila, o tom není pochyb, jen do začátku jsem se nemohla začíst. Ale v určitém bodě se to změnilo a bylo to zase, že se do toho ponoříte a necháte se unášet příběhem lásky.

Denčaa
01.05.2017 4 z 5

Je lepší brát tuto knihu jako samostatný celek, než jako pokračování Než jsem tě poznala. Člověk se líp smíří s tím, že Louisa je jiná, trochu v depresích a zaseklá na mrtvém bodě. Pak už se titul krásně čte a užíváte si příběhu, který je opět celkem uvěřitelný. Hodně sympatická je postava Sama, naopak bez Lily bych se obešla, nebo aspoň bez jejího pubertálního chování. Dějová linka hezky plyne a čtenář se do čtení ponoří. U Moyesová si člověk musí prostě zvyknout, že i když má tušení, jak kniha bude pokračovat, vše je úplně jinak.

hanča34
23.04.2017 5 z 5

Jako obvykle se hodnocení pohybuje od 2 do 5 hvězdiček, za mně 5. Nic jsem s ničím nesrovnávala, jen jsem se nechala unášet příběhem. Bohužel už jsem od autorky snad všechno četla, aspoň to co bylo přeloženo. Vzhledem k jejímu věku snad ještě něco napíše.

Misa.K1
22.04.2017 4 z 5

Uplne souhlasim s tim, co uz tu nekdo psal - kdyby knizka byla psana jako samostatny pribeh a ne 2. dil, pak super, takhle ma clovek predem jakysi predsudek nebo ocekavani a je tezke, aby ho knizka nezklamala. :-)
Na zacatku jsem se nemohla zacist, dokonce jsem knizku na delsi dobu odlozila, ale pozdeji se k ni vratila a cteni me moc bavilo, jen jsem ji neporovnovala s dilem prvnim.