Nočný cirkus

Nočný cirkus
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497350/bmid_nocny-cirkus-LWr-497350.jpg 4 583 583

Cirkus snov prichádza bez ohlásenia. Putuje po celom svete a zakaždým v ňom pribúdajú odvážnejšie a nápaditejšie atrakcie. Vo víre dymu a v odlesku zrkadiel, mimo očí bežných návštevníkov, stoja proti sebe dvaja iluzionisti: Celia a Marco. Ich súboj trvá už roky a proti vlnám kúziel, zaklínadiel a ilúzií nie je odolný nik. Obaja mladí iluzionisti mali vrodené nadanie pre mágiu, ale nikto nepredpokladal, že mladí ľudia, ktorí mali byť súpermi na život a na smrť, porušia pravidlá a nevedomky sa do seba zaľúbia. Ich učitelia však majú stále na dosah nitky osudu, pred ktorými nie je v bezpečí žiaden obyvateľ cirkusu, ani mladí zaľúbenci, návštevníci či tvorcovia najneobyčajnejšieho snového predstavenia na svete. Debutový román Erin Morgensternovej Nočný cirkus vám dovolí vykročiť zo sveta spútaného iba vašou fantáziou. Otočením prvej stránky vyrážate na cestu, kde nedokážete odlíšiť skutočnosť od sna, autorkinu predstavivosť od svojich osobných zážitkov. Nočný cirkus nedokáže spútať nikto a nič, každého čitateľa opantá cirkusová mágia, zaklínadlá z hlbín knižníc a ilúzie jazyka a písma. Otvárame za súmraku, zatvárame za úsvitu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Lindeni

The Night Circus, 2011

neta
05.12.2012 5 z 5

Úžasná kniha, která chytne za srdce. Přečetla jsem jedním dechem.

benyben
02.12.2012 5 z 5

Kniha,kterou nebudete chtít přestat číst do té doby,než Vám v tom nezabrání poslední tvrdá deska!!

Selket
28.11.2012 5 z 5

Úžasná atmosféra, poutavý romantikou naplněný příběh a skvělá komunikace se čtenářem. Kniha plná imaginativních obrazů, která mě nejspíš neopustí ještě hodně dlouho!

Violetti
26.11.2012 5 z 5

Vážně nevšední zážitek plný nádherných popisů... Už kvůli tomu, jak je Noční cirkus čarokrásný, jsem ochotná odpustit občasná hluchá místa. Chybami se člověk učí a já myslím, že pokud je tohle debut, další knihy z pera této autorky budou famózní!

Minas
13.09.2012 5 z 5

Neskonale podmanivé vyprávění o jednom neobvyklém cirkusu. Hlavní linka příběhu je jemně upozaděna a tak se do popředí dere dechberoucí vykreslení děje. Navýsost překvapující tahy štětcem, jež obarví váš šedě rutinní život a vtáhne vás jak do černobílého cirkusu, tak i do nesmírně barevného světa mimo něj. Užijte si kouzla, která pohladí vaší duši a zanesou vás do fantazie dětských let. Hebké a zároveň dráždivé čtení, jak pro dospělé, tak pro děti.
A upozornění na závěr: Vysoce návykové!