Nové Důkazy!
Erich von Däniken
V dokumentární knize, která se řadí k nejlepším pracím autora, světoznámý spisovatel analyzuje prastaré texty a dochází přitom k překvapujícím závěrům. Tvrdí, že počátky dějin lidstva proběhly zcela jinak, než jak nás o tom zpravují církve. K tomuto tématu nastoluje řadu otázek: Co to bylo za mimozemšťany, kteří provozovali sex s lidmi? Kdo byl Henoch, jenž se v ohnivém voze proletěl nad Zemí? Kdo byli takzvaní padlí andělé? Koho si lze představit jako archanděly Vrevoela, Bertila a Uriela, kteří Henochovi předali jakýsi supertelegraf a nadiktovali mu astronomické knihy? Kdo představoval Nejvyššího, jenž oslovoval Henocha a přivodil potopu světa? Kde se nacházejí Henochem napsané knihy? Spisovatel píše o vzrušujícím nálezu, o němž se zmínil už před pětatřïceti lety. V jeskynním labyrintu v Ekvádoru je podle jeho tvrzení ukryta knihovna, kterou tvoří tisíce kovových fólií. Däniken tvrdí, že tento neuvěřitelný poklad vskutku existuje. Takzvaná kovová knihovna souvisí s Henochovými zmizelými spisy a také s mormonskou církví. Mormoni už po staletí pátrají po těchto písemnostech, které by konečně odhalily vzrušující tajemství naší existence.... celý text
Přidat komentář
Velice čtivá kniha, která obsahuje hodně nových doplňujících informací k již profláklým tématům. (Voynychův rukopis, Knihy Henochovy, Kniha Mormon, Jeskyně Tayos a výzkum nadace na Nazce)
Další z těch lepších knih. Spousty nových a doplňujících poznatků, krásné fotografie a hlavně další dobrodružství, které si můžete, jako čtenáři, užít.
Je úžasné, s jakým zápalem se snaží neustále aktualizovat své objevy. Má můj obdiv!
Vkládá do svých cest nemalé prostředky a vystavuje se mnoha nebezpečím.
Däniken má jednu úžasnou schopnost, podává ty svoje bláboly takovým způsobem, že se jim prostě nedá nevěřit :-) Kniha Nové důkazy! toho není vyjímkou..
Autorovy další knížky
1971 | Vzpomínky na budoucnost |
1995 | Šok z bohů |
2008 | Den, kdy přišli bohové |
1991 | Oči sfingy |
2007 | Planeta lhářů |
Musím říci, že z této knihy jsem byl zklamaný.
EvD celou dobu zmiňuje, že synem Henocha je Metuzalém a najednou se objevuje informace, že jím je Noe (Henoch; Metuzalém; Lámech; Noe - tedy pravnuk).
U Dialogu obvyklým trabantem je i zde míněn Měsíc. A není to jediná z chyb, což je škoda.
V jiné z knih EvD uváděl, že se svým kritikům nevěnuje, protože by tím ztrácel čas. V této knize je však kritikům zbytečně věnována spousta stran. Do jejich čtení jsem se musel hodně nutit.
Voynichův rukopis by mě v souvislosti s EvD nenapadl, ale musím říci, že to má něco do sebe. Škoda, že nebyla tato myšlenka více rozvinuta, hodně by mě zajímaly autorovy myšlenky v tomto případě. Tento rukopis je pro nás přecijen bližší, než ty středoamerické. Možná se dočkám v jiné knize.