O letadélku Káněti

O letadélku Káněti
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338101/mid_o-letadelku-kaneti-UCJ-338101.png 4 688 688

Příběh vesnických dětí, které se při návštěvě letiště seznámí s tajemstvím hangárů. Prožijí veselé i dobrodružné příhody, naučí se létat a dokonce se jim podaří zachránit pilota, kterému se porouchalo letadlo.

Mgr.
05.07.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z dětství!

veronie
02.06.2017 5 z 5

Po mnoha letech knížka oprášena, abychom si jí s dcerkou mohli přečíst před spaním. Věřím, že tyto krásné příběhy baví všechny, bez ohledu na věk.

blazniva7983
19.05.2017 4 z 5

Mé děti byly nadšené a já jsem se dostala k příjemné pohádce, která mě v dětství záhadně minula :).

Tereza.K91
15.05.2017 5 z 5

Kdysy jsem četla na základní škole, ale už jsem si nepamatovala o čem kniha je. Jsem ráda že jsem si jí po dlouhé době přečetla a jsem ještě radši, že jsem jí mohla číst synovi.

Kočičáci
27.04.2017 5 z 5

Syna to moc bavilo a to je pro mě podstatné, věřím, že se k příběhům Vojty, Anežky, Pepíčka a Káněte vrátí, až bude číst sám.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Milá kniha mého dětství. Doporučuji.

StihOMam
17.03.2017 5 z 5

Moje první knížka z knihovny. Moje první láska. Nostalgie a obdiv. Pořád je mi ten příběh sympatický a obrázky mi stále připadají milé.

1v8na
26.12.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetla díky Knižní výzvě, abych mohla splnit další bod v knize a jsem ráda, že jsem s k ní dostala. O letadélku Káněti je prostě moje dětská srdcovka.

Hedwik
15.11.2016 5 z 5

Napínavý příběh, který doceňuji až ve svých třiceti letech. Knížku jsem četl na základní škole a až nyní jsem se k ní zas vrátil.

SedllY
08.10.2016 5 z 5

Tohle jsem jako malý četl několikrát a až bude čas, tak si milerád knížku zopakuju.. :)

sgjoli
06.08.2016 5 z 5

„Káně“ je – pokud si správně pamatuju – první příběh, který jsem si přečetla sama jako cca sedmiletá potom, co jsem se naučila číst. Už si přesně nepamatuju detaily, o čem kniha byla (nebýt anotace, tak budu dost tápat), nicméně si pamatuju, jak velkou radost jsem z toho měla, když se mi podařilo přelouskat knihu do konce a bez cizí pomoci. A také mi zůstal takový příjemný poct z knihy takové – děj si moc nevybavuju, ale ta příjemná letní prázdninová pohodová atmosféra té knihy ve mne přetrvává.

Briv
06.06.2016 5 z 5

Jako malá holka jsem ji četla několikrát a vždy se mi to líbilo. Je to milé a laskavé čtení a ilustrace Heleny Zmatlíkové, jsou prostě úžasné. Ach a jak já měla vždycky chuť na škubánky... Mám ji i teď:)

Damato
01.04.2016 5 z 5

tuhle krásnou knížku jsem četla jako malá pořád dokola a o jáhlové kaši jsem tajně snila, nemluvně o výletu v letadle . Jen mě moc mrzelo, že moji kamarádi se mnou nechtějí něco podobného vymyslet- srabíci. Po letech jsem vytáhla knihu a dala ji mým dětem s tím, že se jim bude moc líbit. Jakmile knihu dostali do rukou začalo veselo - jednou, takhle večer, kdy jsem přišla z práce a vešla do jejich pokojíčku jsem málem dostala infarkt. Uprostřed světlého koberce stál rozmontovaný dětský kočárek, dotažený ze starého panelákového sklepa ( kdo bydlí v paneláku, ví o čem mluvím)a na sedadle od toho kočárku z papundeklu nachystaná křídla na létání, psa jsme taky měli, takže vlastně - co nám brání v létání? - z druhého patra to přece musí být legrace. Infarkt jsem naštěstí nedostala ( předpokládám , že ze strachu, aby pro sanitku kluci neletěli právě tím svým letadlem), ale příběhy Vojty, Anežky i Pepíčka Slámy jsem jim radši začala znovu číst na spaní a pokaždé, když jsem zhasínala jsem kontrolovala, co mají zase druhý den na programu a pak už vždycky včas zareagovala - přeci jen, jsem holka a těm jejich plánům jsem nerozuměla, ale naštěstí zbytky rodičovské autority(nebo spíš strachu z "práskačských" sousedů- kteří byli tajně informováni a mnou naléhavě prošeni o občasný dohled) jim nedovolili další podobné akce. Kecám - když dočetli Honzíkovu cestu a jali se v létě cestovat sami k babičce ( s dvěma přestupy na velkých nádražích) přemýšlela jsem, jestli ten Herodes nebyl lidumil.

gersie
27.02.2016 5 z 5

Je to jedna z mála knih , které baví děti i dospělé , jež jim tuhle knížku předčítají.Navíc jsem měl to štěstí , že se mi dostala do rukou s nádhernými obrázky od Rudy Švába. Ty této knize dávají další úžasný rozměr.

KatkaN.
04.02.2016

Jako dítě jsem ji milovala. A teď se do ní zamilovali a moji tři synové. Každý večer už upozorňují, abychom šli číst. Nejstarší syn mi tuhle říkal - nemusíš křičet, nejsem děda Kozelka:) Knížka je veselá a pro děti i dost napínavá.

Sadako
08.01.2016 odpad!

Literární Saigon.

jprst
07.01.2016 3 z 5

Společně s Honzíkovou cestou kniha mých školních začátků. Trochu mne mrzí, že má vnoučata obě knihy zcela odmítají a mají raději klasické pohádky.

Kiwisska
04.12.2015 3 z 5

Četli jsme ve škole. Moc hezký příběh pro děti.

Anaš44
02.12.2015 2 z 5

četla jsem ji ve škole ale sama bych si ji nevybrala proto dám jen 2 hvězdičky

MarekG
16.08.2015

Pokoušel jsem se číst, ale nešlo to. Kniha mě moc neoslovila, narozdíl od úžasné Honzíkovy cesty.