O letadélku Káněti

O letadélku Káněti
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338101/mid_o-letadelku-kaneti-UCJ-338101.png 4 688 688

Příběh vesnických dětí, které se při návštěvě letiště seznámí s tajemstvím hangárů. Prožijí veselé i dobrodružné příhody, naučí se létat a dokonce se jim podaří zachránit pilota, kterému se porouchalo letadlo.

MartyMcFly
09.02.2011 4 z 5

Ono to asi bude stylem hodně podobné Honzíkově cestě, ale tu z hloubky duše nesnáším, avšak Káně je něco jiného. I když jsem ve druhé třídě dostal jako trest za zlobení přepsat po škole celou první kapitolu (peklo), tak jsem se nedal a Káně si zamiloval.

V té knize je vše, co může dítě (nebo aspoň před patnácti rokama mohlo) chtít. Možná je to pro dnešní děti až moc naivní a dobře vím, že tenkrát byla obecná naivita větší než nyní (nebo jsme měli více ideálů ?), ale stále je to zatraceně dobrá kniha. Vývojový (evoluční) stupeň slabikáře (dokonce i kresby jsou stejné).

(problém H. cesty vysvětlím na zeptání)

A tak mi zůstalo, že nemám v oblibě vesnice (a hlavně cesty na vesnice) a naopak mám rád letiště, letadla a letce. Lehce. Možná i Ledce. A suchý led.